Optymistyczne wiadomości dla mężczyzn 50+

Co to jest andropauza ?Andropauza stanowi zespół objawów związanych ze starzeniem się organizmu mężczyzny i stopniowym upośledzaniem jego czynności hormonalnych. W procesie starzenia się ustroju dochodzi do osłabienia funkcji wielu narządów i układów: płuc, serca, nerek, wątroby, układu nerwowego. Również układ hormonalny podlega zmianom, które doprowadzają do niedoboru hormonów męskich – androgenów, w tym testosteronu.

Andropauza dotyka mężczyzn po 50 roku życia i ta zmiana może trwać wiele lat.
Główne przyczyny występowania andropauzy to niewłaściwy tryb życia: złe odżywianie, stres, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, choroby: nadciśnienie, cukrzyca, choroba wieńcowa, podwyższony poziom cholesterolu, przerost gruczołu krokowego, choroba Alzheimera oraz genetycznie zaprogramowany proces przedwczesnego starzenia się.Objawy, których pojawienie się może być sygnałem początku andropauzy.

W złagodzeniu objawów może pomóc m.in. uzupełnianie niedoborów hormonalnych, poprzez podawanie testosteronu. Ale jeśli nie chcesz stosować leków chemicznych, to masz możliwość zapobiegania lub usuwania już istniejących objawów – naturalnymi, szybko działającymi i niezwykle skutecznymi preparatami.

Założeniem tej terapii jest przywrócenie satysfakcjonującego życia seksualnego, wzrost sił witalnych, poprawa ogólnego samopoczucia, snu, sprawności intelektualnej i fizycznej.
Powyższe dolegliwości w istotny sposób mogą wpłynąć na jakość życia rodzinnego i aktywność zawodową . Objawy andropauzy mogą różnie objawiać się u poszczególnych pacjentów i nie musi to być okres trudny i przygnębiający. Warto zdać sobie sprawę, że gdy skończymy już 50 lat to nasz organizm zacznie nas powoli informować o zmianach, które w nim zachodzą ale nadal można i należy prowadzić aktywny tryb życia.

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin