Optymistyczne wiadomości dla mężczyzn 50+

Co to jest andropauza ?Andropauza stanowi zespół objawów związanych ze starzeniem się organizmu mężczyzny i stopniowym upośledzaniem jego czynności hormonalnych. W procesie starzenia się ustroju dochodzi do osłabienia funkcji wielu narządów i układów: płuc, serca, nerek, wątroby, układu nerwowego. Również układ hormonalny podlega zmianom, które doprowadzają do niedoboru hormonów męskich – androgenów, w tym testosteronu.

Andropauza dotyka mężczyzn po 50 roku życia i ta zmiana może trwać wiele lat.
Główne przyczyny występowania andropauzy to niewłaściwy tryb życia: złe odżywianie, stres, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, choroby: nadciśnienie, cukrzyca, choroba wieńcowa, podwyższony poziom cholesterolu, przerost gruczołu krokowego, choroba Alzheimera oraz genetycznie zaprogramowany proces przedwczesnego starzenia się.Objawy, których pojawienie się może być sygnałem początku andropauzy.

W złagodzeniu objawów może pomóc m.in. uzupełnianie niedoborów hormonalnych, poprzez podawanie testosteronu. Ale jeśli nie chcesz stosować leków chemicznych, to masz możliwość zapobiegania lub usuwania już istniejących objawów – naturalnymi, szybko działającymi i niezwykle skutecznymi preparatami.

Założeniem tej terapii jest przywrócenie satysfakcjonującego życia seksualnego, wzrost sił witalnych, poprawa ogólnego samopoczucia, snu, sprawności intelektualnej i fizycznej.
Powyższe dolegliwości w istotny sposób mogą wpłynąć na jakość życia rodzinnego i aktywność zawodową . Objawy andropauzy mogą różnie objawiać się u poszczególnych pacjentów i nie musi to być okres trudny i przygnębiający. Warto zdać sobie sprawę, że gdy skończymy już 50 lat to nasz organizm zacznie nas powoli informować o zmianach, które w nim zachodzą ale nadal można i należy prowadzić aktywny tryb życia.

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Irena Żak | bionatura.info.pl

  Ktoś pytał, co to za preparaty? Są to naturalne , bezpieczne, z badaniami kliniczymi preparaty na bazie minerałów z Morza Martwego. Od ponad 10 lat stosuje je, wraz z całą rodziną – ze wspaniałymi rezultatami.

 2. Irena Żak | bionatura.info.pl

  Witaj. Nie widzę Twojego komentarza na mojej stronie ale i tak w komentarzu odpowiedziałam na zadane przez Ciebie pytania. Po więcej o tych unikalnych produktach, zapraszam na stronę 🙂

  Pozdrawiam

  Irena

  W dniu 2017-11-26 o 19:42, Disqus pisze:

 3. Explore11.pl

  Dobrze, że ktoś trzyma rękę na pulsie i panowie mogą sobie z tym poradzić dzięki takim wpisom 🙂

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Tylko, czy je dojrzą i przeczytają ? oto jest pytanie :))

   W dniu 2017-11-26 o 21:24, Disqus pisze:

Dodaj komentarz