5 sposobów na życie bez lęku

Z każdej strony jesteśmy bombardowani złymi wiadomościami. Pandemia wirusa, tysiące ludzi, którzy stracili pracę, pożary, susza. Te wszystkie informacje sprawiają, że nasz umysł zaczyna podsuwać same katastroficzne scenariusze. Łatwo pogubić się w natłoku informacji i wpłynąć na falę strachu i wszechogarniającej paniki. Wiele z nas nie wie, jak będzie wyglądało nasze życie, gdy sytuacja się unormuje. Niepewność jutra oraz siedzenie w czterech ścianach sprawia, że łatwo popadamy w depresyjne nastroje, a lęk może towarzyszyć nam każdego dnia. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, by pozbyć się lęku  i zachować spokój niezależnie od sytuacji.

ZACZNIJ DOBRZE DZIEŃ

Od tego, w  jaki sposób zaczniemy dzień, będzie w dużej mierze zależeć  jego pozostała część. Dobrze jest ustalić swoje codzienne rytuały, które pomogą nam delikatnie rozbudzić ciało i nastroić pozytywnie na resztę dnia. Może to być poranna gimnastyka, szklanka ciepłej wody z cytryną, spacer, filiżanka zielonej herbaty- ważne, aby poczuć, że zrobiło się coś naprawdę z miłością do siebie J Wspaniale sprawdza się praktyka wdzięczności, która pozytywnie nastraja nasz umysł i sprawia, że skupiamy się na tym, co już mamy, zamiast bezustannie doszukiwać się w nim braków. Wystarczy codziennie zapisać w zeszycie 10 (lub mniej, jeśli masz z tym problem) rzeczy, za które jesteś wdzięczna w danym dniu. Nie muszą to być wielkie rzeczy. Jeśli lubisz zapach kwitnących drzew o poranku lub dotyk promieni słonecznych na swojej skórze- zapisz to. Ważne, aby odnajdywać radość w małych rzeczach, a wtedy możemy w pełni docenić to, co już w życiu mamy 🙂

 

USTAL PLAN DNIA

Jeśli twoje działania są chaotyczne i nie masz pomysłu w jaki sposób dobrze zagospodarować czas spędzony w domu, ustal konkretny plan dnia. Dzięki spisaniu najważniejszych rzeczy w ciągu dnia, unikniesz poczucia, że cały czas przeleciał Ci przez palce, a Ty nie zrobiłeś nic konkretnego. Dzięki z góry zaplanowanym działaniom skupisz się na tu i teraz, zamiast wybiegać nieustannie w przyszłość zastanawiając się nad tym co będzie. Jest to coś , na co masz realnie wpływ.

 

ZNAJDŹ SOBIE HOBBY

Zdecydowanie zbyt mało czasu w swoim życiu poświęcamy na przyjemności. Każdy z nas, jako dziecko miał jakieś hobby, któremu z radością poświęcał czas. Również teraz, kiedy mamy zdecydowanie więcej czasu, możemy powrócić do zajęć, które odkładaliśmy miesiącami. Może to być czytanie zaległych lektur, nauka języka obcego, rękodzieło czy hodowla kwiatów- ważne, aby było to coś, co naprawdę przynosi Ci radość i daje poczucie spełnienia.

 

NAUCZ SIĘ AKCEPTACJI i ODPUŚĆ

Wbrew pozorom, akceptacja to prawdziwa sztuka, w której naprawdę dobrze się szkolić. Dzięki tej praktyce przestaniesz walczyć z otaczającą Cię rzeczywistością, a przyjmiesz sytuację tak, jak rzeczywiście wygląda. Nie chodzi tutaj o obojętność, a zaprzestanie walki z rzeczywistością. Dzięki temu, nie tracisz niepotrzebnie energii, a zyskujesz spokój i uśmiech. To co się dzieje jest tak naprawdę neutralne, to my nadajemy temu znaczenie, jako złe lub dobre. Jeśli przestaniesz oceniać, a zaakceptujesz świat taki, jaki jest może się okazać, że dostrzeżesz w nim rzeczy, które wcześniej były dla Ciebie niewidoczne.

 

ZADBAJ O CODZIENNY RELAKS

Nawet, jeśli większość czasu spędzamy teraz w domu, nie oznacza to, że nie możemy zadbać o codzienny relaks. Zdecydowanie zarówno ciało, jak i duch potrzebują przynajmniej kilkunastu minut w ciągu dnia, by odpłynąć myślami i być ze sobą sam na sam. Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem, by przerwać gonitwę myśli, oraz uwolnić kłębiące się emocje jest ciepła kąpiel. Najlepiej działa ta z dodatkiem aromatycznych soli. Sól ma właściwości oczyszczające i redukujące napięcia w ciele, regeneruje organizm i wzmacnia naturalne procesy obronne na poziomie komórkowym. W szczególności Kwartet Soli z Morza Martwego zawiera wysokie stężenia minerałów , które odżywiają skórę i wspomagają procesy regeneracyjne. Po kąpieli w soli odczujemy nie tylko lekkość w ciele, ale także w umyśle, gdyż sól pomaga zrównoważyć nasze delikatne układy energetyczne. Jest to najprostszy i bardzo skuteczny sposób, aby ukoić nerwy i pozbyć się napięcia w ciele.

 

Każdego dnia warto też pamiętać o tym, że to my decydujemy o tym, jak zareagujemy na określoną sytuację. Czasami nie mamy bezpośrednio wpływu, na to co się wydarzy, ale za to od nas w pełni zależy jak zareagujemy- lękiem i strachem, czy spokojem i akceptacją. Nie odbierajmy sobie tej mocy.

Uściski!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy