Wakacyjny niezbędnik, czyli o czym warto pamiętać na urlopie

  • Post category:Blog

Wyjazd na wakacje to zawsze ekscytujące wydarzenie.

W gorączce przygotowań łatwo zapomnieć o odpowiednich kosmetykach i suplementach, które w awaryjnych sytuacjach mogą okazać się niezastąpione. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w góry czy nad morze, w podręcznej apteczce zawsze warto mieć ze sobą kilka podstawowych produktów. Nie można też zapominać o podstawowych zasadach, dzięki którym nasze wakacje będą w pełni udane i bezpieczne.

OCHRONA PRZED OWADAMI

Nawet najcudowniejsze wakacje mogą zakłócić ukąszenia i użądlenia owadów. Coraz cieplejszy klimat w naszej strefie geograficznej sprawia, że z roku na rok przybywa różnych owadów. Ich ukąszenia mogą być groźne dla naszego zdrowia, dlatego lepiej zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed możliwymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Wyjątkowo bolesne mogą być ugryzienia meszków czy kleszczy, które dodatkowo mogą przenosić niebezpieczną dla zdrowia boreliozę. Aby zminimalizować ryzyko ukąszeń pamiętaj o kilku prostych zasadach:

-unikaj mocno zadrzewionych terenów i wysokich traw

-jeśli wybierasz się na spacer lub wycieczkę po lesie, załóż dłuższe spodnie i bluzkę z długim rękawem

– po powrocie do domu nie zapomnij przeglądnąć włosów i ubrania, w których mogą znajdować się kleszcze

-przed wyjściem zabezpiecz skórę i ubrania – owady nie lubią zapachu lawendy, możesz samodzielnie przygotować roztwór używając do tego naszej soli z Morza Martwego, najlepiej sprawdzi się sól lawendowa,którą w atomizerze zawsze można nosić przy sobie

– w razie ukąszenia sprawdzi się dezodorant– łagodzi swędzenie i ból nawet po ukąszeniu przez osy


kwartet soli dr nona
Sól lawendowa odstrasza komary, kleszcze oraz meszki

BEZPIECZNE OPALANIE

Opalanie się ma wiele zalet. Świadczy o udanym wypoczynku, relaksuje, dostarcza sporą dawkę witaminy D. Jednak namiar słońca może prowadzić do pogorszenia wyglądu skóry, utraty jędrności, poparzeń, a nawet rozwoju groźnego nowotworu- czerniaka skóry. Dlatego w trakcie wypoczynku nie można zapominać o zabezpieczaniu skóry i odpowiedzialnym opalaniu, które nie narazi nas na poparzenia.

-stosuj preparaty, które posiadają naturalne filtry ochronne( np. Balsam Solaris)

-unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach między 11 a 15- wtedy promieniowanie jest najmocniejsze, a ryzyko poparzeń największe

-pamiętaj o zakrywaniu głowy- to najlepszy sposób, by uniknąć przegrzania i poparzeń delikatnej skóry twarzy

-nakładaj krem do opalania co 2 godziny, oraz po każdym wyjściu z wody

-zakrywaj znamiona- są szczególnie narażone na poparzenia

-po opalaniu nie zapomnij nawilżyć skóry odpowiednim kremem, w razie poparzeń sprawdza się kompresy, oraz grubsza warstwa balsamu Solaris.

kompresy z minerałami morza martwego dr nona
Kompresy zawierają m.in. ekstrakt z aloesu, który łagodzi poparzenia i delikatnie nawilża skórę

Wakacje to czas beztroski i wypoczynku. To najlepszy moment, aby naładować baterie i wrócić w pełni sił do codziennego życia i obowiązków. Aby urlop przebiegał bez komplikacji, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowy wypoczynek, by nic nie zakłóciło nam tych wspaniałych chwil.

Udanego wypoczynku!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy