Co robić by pamięć o nas nie zapomniała?

Człowiek bez pamięci nie byłby człowiekiem.
Co dzieje się z naszą pamięcią?

„W normalnym , zdrowym mózgu nie obserwujemy ani zmniejszania się ilości , ani deformowania się komórek. Ale obserwujemy obniżanie się ich zdolności funkcjonalnych”- dr. Fred H. Gage z Kalifornii.
Dawniej uczeni sądzili , że z wiekiem komórki mózgu obumierają.
Jednak najnowsze badania dowodzą , że przez całe życie mózg produkuje nowe komórki tzw. komórki pnia. Uczeni dzielą pamięć na dwa rodzaje : krótkotrwałą i długotrwałą.
Pojemność ludzkiej pamięci wynosi ponad 10 miliardów znaków ! Jest wiele problemów związanych z zaburzeniem pamięci , nazwanych wspólnym określeniem – amnezja. Jak zapobiegać tej strasznej chorobie ? Jak nie dopuścić do tak wielkiego spustoszenia w mózgu ?

Dlaczego w miarę upływu lat , mózg pracuje mniej efektywnie ?
Przez całe życie mózg doznaje wielu traum , urazów. Te różne uszkodzenia , czasem większe a czasem niewielkie , mogą wpływać na funkcjonowanie mózgu. Urazy głowy , nadużywanie alkoholu , przyjmowane lekarstwa – te przepisane przez lekarza i te kupowane samodzielnie bez recepty. Nagromadzenie się wolnych rodników , zbyt duża ilość cukru w diecie , gromadzenie się w organiźmie zbyt dużych ilości szkodliwych , chemicznych substancji , które powodują różne procesy zapalne , zaburzenia w cyrkulacji krwi , wysoki poziom cholesterolu , infekcje lub brak stymulacji mózgu – to wszystko może być przyczyną uszkodzenia tkanek mózgu.
Cierpi wtedy i „aparatura „(neurony) i wspomaganie programów (neurotransmitery) mózgu. Rezultatem tego jest nieefektywna praca mózgu. Innym źródłem uszkodzenia mózgu mogą być niepotrzebne produkty przemiany materii , które są rezultatem pracy neuronów. To są „śmieci komórkowe”, nazywane także „starczym pigmentem”. Przede wszystkim gromadzi się on na skórze i w mózgu. Brązowe plamki na skórze , potocznie nazywane są „plamami wątrobowymi”. Jeśli pigment gromadzi się w mózgu to powoduje zaburzenia jego normalnego funkcjonowania. Mózg traci kontrolę nad uwalnianiem neurotransmiterów , takich jak glutaminian , serotonina i dopamina. Zaburzenia w działaniu neurotransmiterów powodują wysyłanie nieprawidłowych sygnałów , a to prowadzi do nieodpowiedniego funkcjonowania i niszczenia komórek mózgu.

Dr.Nona poleca wspaniały , efektywny program – „Jak zachować pamięć”:

  • Herbata Gonseen -pół litra dziennie ( usuwa „śmieci” z komórek)
  • rano 1 kapsułka Goldseen – poprawi odżywianie komórek mózgu ( kompleks witaminowo mineralny , Halobakteria i Q10 )
  • Rawseen – po 3 kapsułki ( kwasy Omega poprawiają ukrwienie mózgu , niwelują stres oksydacyjny , który prowadzi do utraty pamięci )
  • Yamseen – 1 kapsułka przed snem aby się zrelaksować i odstresować
  • Krem Dynamiczny – masaż dłoni i stóp poprawi Twoją pamięć.

W ten sposób powstaną sprzyjające warunki do spostrzegania , opracowywania , przechowywania i odtwarzania informacji , ( wyciągania ich z „sejfu pamięci”).

Źródło : „Terapie Dr.Nony”.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Bardzo ciekawy temat , moja Mama ma 92 lata i ma taką pamięć i umsł jej tak prracuje ,że niejeden młody jej nie dorówna. Ciekawe dlaczego…

Dodaj komentarz