Co łączy oczy i wątrobę, czyli o tym, jak zdrowo patrzeć na świat

 • Post category:Zdrowie

Zadbaj o zdrowie oczu, by widzieć lepiej, dalej i więcej!

To oczywiste, że chcemy, by oczy działały działały sprawnie i długo. Dzięki nim odbieramy aż 80% informacji o otoczeniu. Bez nich nie wiedziałybyśmy, że świat jest taki piękny. Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś straciła wzrok? Nauczyłabyś się wtedy odbierać znacznie więcej informacji za pomocą słuchu i dotyku, ale mimo to Twoja percepcja byłaby mocno ograniczona. Mogłabyś usłyszeć szum liści i poczuć wiatr na skórze, ale nie zobaczyłabyś drzewa. Jak zatem zadbać o zdrowie oczu, by móc cieszyć się prawidłowym widzeniem przez długie lata? Jeden ze sposób sprowadza się do zapewnienia właściwego funkcjonowania wątroby.  Ale… od początku 🙂

 

Zdrowie oczu i kilka ciekawostek o nich

 

Ponoć oczy nigdy nie kłamią. Można wyćwiczyć pewne gesty i zagrać mową ciała odpowiednio do sytuacji. Nie da się jednak udawać konkretnego spojrzenia, a przynajmniej nie w sposób przekonujący. Być może to właśnie dlatego, gdy ktoś kłamie, unika kontaktu wzrokowego ze swoim rozmówcą. Oczy zdradzają bowiem prawdziwe intencje.

Kształt i kolor oczu mówi wiele o cechach charakteru i sposobie bycia ich posiadacza. Istotna jest nawet wielkość samej źrenicy, która rozszerza się nie tylko w zależności od dostarczanej do nich ilości światła, ale także w stanie podniecenia lub euforii. Czy wiesz o tym, że na przykład osoby zakochane mają przez cały czas zauważalnie powiększone źrenice? Z drugiej zaś strony ich zwężenie może oznaczać złość lub świadczyć o lęku.

Oczy potrafią się śmiać. Szczery uśmiech można poznać przede wszystkim właśnie po oczach. Co więcej, na pewnym poziomie znajomości dwóch osób możliwa jest komunikacja wzrokowa bez użycia słów. Potrafisz przecież wychwycić sporo niuansów wynikających z samych tylko spojrzeń. No i końcu, patrzenie w oczy ukochanego to chyba najpiękniejsze doświadczenie bliskości, jakiego możesz doświadczyć 🙂

 

Oczy są przede wszystkim zwierciadłem duszy

 

A już na pewno są zwierciadłem stanu Twojego organizmu. Istnieje nawet wyodrębniony dział medycyny niekonwencjonalnej, zajmujący się odczytywaniem informacji o stanie zdrowia z oczu, a dokładnie z tęczówki. Mowa tu o irydologii –  nauce stosunkowo nowej, ale jakże ciekawej. Specjalista irydolog, pracując w oparciu o mapy irydologiczne, jest w stanie określić przebyte i istniejące choroby, indywidualne predyspozycje do zachorowań, a także zawartość toksyn w ciele.

Tęczówki prawego i lewego oka, podzielone na różne obszary, stanowią punkty odniesienia do wszystkich narządów i układów naszego organizmu. Strefy te nazywa się „projekcjami”. Każda zmiana struktury czy pigmentacji w obrębie danej projekcji traktowana jest jako zewnętrzny objaw konkretnej choroby. By nie pominąć żadnej beleczki lub plamki, podczas badania wykonuje się specjalistyczne zdjęcie tęczówki, a następnie ogląda ją w wielokrotnym powiększeniu na monitorze komputera. W ten sposób można również dokonywać porównań, istotnych na różnych etapach terapii.

 

balsam pod oczy dr nona

Koniecznie zadbaj też o okolicę oczu. Pomoże Ci w tym naturalny balsam pod oczy, który błyskawicznie zlikwiduje obrzęki i cienie.

 

Co szkodzi zdrowiu Twoich oczu?

 

Niestety w większości przypadków same jesteśmy winne pogorszeniu naszego wzroku. Nowoczesny tryb życia zdecydowanie nie sprzyja naszym oczom, a my wcale ich nie oszczędzamy. Oto najczęstsze błędy, jakie większość z nas popełnia każdego dnia, działając tym samym negatywnie na zdrowie oczu.

 1. Długotrwałe wpatrywanie się w monitory ekranowe. Masz z nimi do czynienia dosłownie wszędzie: komputer w pracy, telewizor w domu, bilbord z reklamą w sklepie, no i jeszcze tablet w drodze. Twoje oczy więc na okrągło zmagają się ze szkodliwym promieniowaniem. Dodatkowo pozostając w maksymalnym skupieniu na ekranie, zdecydowanie rzadziej mrugasz, tym samym wysuszając oczy.
 2. Przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Naturalne dla naszych oczu światło, to światło słoneczne. Niestety odcinamy się od niego nazbyt często zasłaniając okna roletami czy żaluzjami. Co więcej, na zewnątrz przebywamy jedynie znikomą część dnia.
 3. Czynne lub bierne palenie. Przebywając w pomieszczeniach, w których się pali, szkodzisz sobie nie mniej niż gdybyś sama paliła. W dymie papierosowym znajduje się aż 7 tys. szkodliwych substancji toksycznych, które działają negatywnie również w kontakcie zewnętrznym.
 4. Brak okularów przeciwsłonecznych. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV dotyczy nie tylko naszej skóry i jest obowiązkowa nie tylko latem. Tymczasem zwykle lekceważymy zakup odpowiednich okularów przeciwsłonecznych lub nosimy je jedynie wtedy, gdy słońce świeci naprawdę mocno.
 5. Za mała ilość snu. Zbyt mała liczba godzin snu nie gwarantuje odpowiedniej regeneracji również dla naszych oczu. Efektem tego są nie tylko cienie pod oczami, ale również zaczerwienie oczu i pękające naczynka.

 

 

Zdrowie oczu i zdrowie wątroby idą w parze

 

Według medycyny Wschodu, pomiędzy wątrobą i oczami, istnieje energetyczne połączenie. Wątroba zasila swoją energią narząd wzroku, zatem każde zachwianie jej funkcjonowania odbija się na na wyglądzie oczu oraz jakości widzenia. Na przykład niewydolność wątroby może przejawiać się zaczerwienieniem oczu oraz różnorakimi reakcjami alergicznymi oczu.

Jeśli chcesz w szczególny sposób zadbać o swój wzrok, nie możesz zapomnieć o wątrobie. Koniecznie przestrzegaj kilku prostych zasad odnoszących się do Twojej codziennej diety:

 • ogranicz tłuszcze do niezbędnego minimum, wybieraj tylko zdrowe tłuszcze,
 • zadbaj o odpowiednią ilość białka w diecie, które wspomaga ciągłą odbudowę wątroby,
 • postaw głównie na warzywa, a mniejszym stopniu na owoce,
 • unikaj wszelkich używek, w tym kawy,
 • ogranicz słodycze.

 

gonseen herbata dr nona

Każdego dnia wypijaj przynajmniej jedną filiżankę herbaty Halo Gonseen. To świetny sposób na naturalne oczyszczenie wątroby. Możesz także wykorzystać ją do okładów bezpośrednio na oczy. 

 

Zdrowie oczu na talerzu

 

Podstawą zdrowia Twoich oczu (i wątroby również) jest oczywiście dieta. Odpowiednie dla prawidłowego widzenia są przede wszystkim witamina A, C i E. W Twojej prozdrowotnej diecie nie powinno zabraknąć także odpowiednich ilości cynku, selenu i kwasów omega 3. Dlaczego? Bo odpowiadają za istotne funkcje oczu.

Karotenoidy to naturalne barwniki wchodzące w skład siatkówki ludzkiego oka. Luteina chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Witamina E wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Beta-karoten zapobiega rozwojowi wszelkich wad wzroku. Cynk i selen zapobiega stresowi oksydacyjnemu. Kwas omega 3 chroni przed jaskrą, a kwas DHA odpowiada za rozwój oka jeszcze w czasie życia płodowego.

By dostarczyć swojemu organizmowi tych wszystkich substancji, wzbogać dietę w natsepujące produkty: szpinak, jaja, marchew, morele, orzechy, czerwoną kapustę, buraki, ryby, olej lniany, pestki dyni oraz pełnoziarniste produkty zbożowe.

 

lookseen dr nona

Jako uzupełnienie zastosuj również odpowiednią suplementację. Halo Lookseen naturalnie poprawi funkcję Twojego wzroku. To suplement dety specjalnie dedykowany osobom mającym problem z widzeniem czy pracujących na komputerach.

 

 

Życzę Wam cudnych wrażeń wzrokowych 🙂

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.