Jak podnieść samoocenę? 5 praktycznych porad

  • Post category:Blog

To w jaki sposób widzimy samych siebie ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Poczucie własnej wartości warunkuje nasze decyzje i sposób patrzenia na świat. W jaki sposób podnieść samoocenę? Poznaj sprawdzone techniki.

Życie stawia przed nami różne wyzwania. Jeśli wierzymy w siebie, wychodzimy im naprzeciw z podniesioną głową. Jednak kiedy nasza samoocena jest zaburzona, możemy uciekać od wyzwań i odpowiedzialności. Jak sobie pomóc? Jak podnieść samoocenę? Sprawdź co możesz zrobić, by odzyskać pewność siebie i stworzyć lepsze życie.

Obniżona samoocena – skąd się bierze?

Nasz sposób postrzegania siebie, buduje nasz świat. Według tej oceny budujemy związki, przeżywamy emocje. Poczucie własnej wartości wpływa na to, jaką podejmujemy pracę, czy mamy gotowość do podejmowania nowych wyzwań i decyzji. Osoby, u których samoocena jest mocno zaburzona, bardzo często boją się nowych związków. Są zamknięte w sobie i wycofują się z życia towarzyskiego. Ten stan nie musi jednak trwać wiecznie. Na nasza samoocenę mamy wpływ i możemy ją zbudować na nowo. Oto sprawdzone techniki, dzięki którym poczujesz się pewniej!

Jak podnieść samoocenę – nie porównuj się

Bardzo często, przyczyną obniżonej samooceny jest ciągłe porównywanie się z innymi. Takie podejście może skutecznie blokować wszelkie twoje działania, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kogo będziesz uważać za lepszego. Tymczasem każdy z nas jest inny, a przez to absolutnie wyjątkowy. Każdy z nas ma inne doświadczenia, upodobania, hobby. To nas kształtuje, dlatego nie ma sensu porównywać się z innymi. Twoja historia jest wyjątkowa, dlatego masz prawo robić różne rzeczy w swoim własnym rytmie.

Uprawiaj mindfulness

Mindfulness, czyli inaczej trening uważności pozwala na koncentrowanie się na chwili obecnej. Dzięki świadomej praktyce uważności nie będziesz błądzić myślami i analizować różnych scenariuszy. Skupisz sie na tym co ważne tu i teraz i nauczysz się świadomie kontrolować swoje myśli, także na temat samej siebie.

Afirmuj pozytywne rzeczy

Osoby, które osiągnęły wielki życiowy sukces, zarówno w biznesie, jak i prywatnie chętnie dzielą się swoimi sekretami na sukces. Wśród najbardziej znanych osób można wymienić Ophrę Winfrey czy Steve’a Jobsa, założyciela firmy Apple. Jedną z metod na osiągnięcie powodzenia są pozytywne afirmacje. Mają na celu zmianę negatywnych przekonań i zastąpienie ich nowymi, pozytywnymi, które będą nas motywować i wspierać. Wystarczy na kartce wypisać swoje pozytywne cechy, oraz rzeczy za które czujesz wdzięczność. Codziennie rano czytaj swoje afirmacje na głos, a wkrótce poczujesz jak zmienia się twój sposób postrzegania siebie.

Jak podnieść samoocenę – otaczaj się pięknem

Wiele osób o zaniżonym poczuciu własnej wartości ma problem z doświadczaniem piękna na co dzień. Przyczyną jest przekonanie, że nie załugują na to co najelpsze. Jak to zmienić? Jak podnieść samoocenę? Zacznij otaczać się pięknymi przedmiotami, zacznij zauważać piękno dookoła siebie. Kup do wazonu kwiaty, używaj pięknych perfum, które wprawią cię w dobry nastrój (np. Perfumy Dr. Nona).Wybierz się na spacer lub wycieczkę w góry i zobacz ile piękna jest wokół ciebie. Jest ono dostępne tak samo dla ciebie, jak i dla innych.

Perfumy Dr. Nona podkreślą twoja trakcyjność, a także wprawią cię w doskonały nastrój!

Nie zapomnij o relaksie

Relaks powinien stanowić nieodłączną część naszej codzienności. Każdego dnia warto zadbać o siebie i pozwolić sobie na chwile relaksu tylko dla siebie. Możesz wziąć aromatyczną kąpiel w solach morskich Dr Nona. Kwartet Soli z Morza Martwego odpręży ciało, a równocześnie dostarczy przez skórę niezbędnych minerałów. Możesz też poczytać relaksującą książkę, lub oglądnąć wzruszający film. Ważne, by była to chwila, którą poświęcisz na robienie rzeczy, które sprawiają ci prawdziwą przyjemność.

Sól lawendowa i Sól rumiankowa doskonale wyciszają i relaksują nie tylko ciało, ale również umysł

Wyższe poczucie własnej wartości pomoże we wprowadzeniu pozytywnych zmian w twoje życie. Dzięki temu poczujesz się lepiej we własnej skórze i odzyskasz pewność siebie. Uwierz, że masz wpływ na swoje samopoczucie!

Cudowności!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.