Bezpieczne opalanie – czy jest możliwe?

  • Post category:Blog

Każda kobieta marzy o pięknej i opalonej skórze. Czasem ten efekt zyskuje się kosztem zdrowia skóry. Czy bezpieczne opalanie jest możliwe? Poznaj naturalne kremy które dbają o skórę i chronią przed szkodliwym promieniowaniem.

Latem słońce operuje najmocniej. Promieniowanie w takiej dawce może być bardzo szkodliwe i uszkadzać nawet głębokie warstwy naskórka. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona i stosowanie kremów z naturalnymi filtrami ochronnymi. Sprawdź jakie kosmetyki Dr Nona posiadają naturalne filtry UV.

Kremy z filtrem – dlaczego są ważne?

Promieniowanie słoneczne jest nam niezbędne do życia, oraz ważne w procesie syntezy witaminy D. Jednak jego nadmierna ilość może być szkodliwa. Promienie UVA i UVB uszkadzają skórę i prowadzą do nadmiernej produkcji wolnych rodników, co może być przyczyną raka skóry. Ochrona skóry poprzez nakładanie kremów z filtrem powinna stanowić codzienny element pielęgnacji. Dzięki stosowaniu kremów z filtrem promienie nie uszkadzają włókien kolagenowych, a tym samym blokują namnażanie szkodliwych wolnych rodników.

Bezpieczne opalanie – kremy z filtrami chemicznymi i mineralnymi

Jak już wiesz, zabezpieczanie skóry przed promieniowaniem UV jest koniecznością. W ten sposób unikniesz poparzeń i zabezpieczysz włókna kolagenowe przed uszkodzeniami. Czy jednak wszystkie kremy z filtrem są bezpieczne? Na co warto zwrócić uwagę?

W sklepach powszechnie dostępne są kremy z filtrami chemicznymi. Dosyć skutecznie chronią one skórę przed słońcem. Dlaczego więc uważane są za niebezpieczne? Otóż oprócz filtrów zawierają one różne szkodliwe substancje, które po nałożeniu na skórę przedostają się do krwioobiegu. Kremy z tego rodzaju filtrami zawierają silikony, PEGi oraz inne chemiczne dodatki, które mogą przyczyniać się do rozwoju chorób w tym nowotworów. Filtry chemiczne są łatwe i szybkie w użyciu, jednak nie są wskazane ze względu na liczne sztuczne dodatki.

Kremy z filtrami mineralnymi są bezpieczniejsze dla skóry. Nie pochłaniają, lecz odbijają promieniowanie słoneczne. W składzie tych preparatów można znaleźć dwie substancje: tlenek cynku, oraz dwutlenek tytanu. Zarówno jednej jak i drugi filtr jest bezpieczny dla organizmu, oraz może być stosowany zarówno przez dzieci jak i kobiety w ciąży. Minusem tego typu kremów jest ich rozprowadzanie. Mogą zostawiać na skórze białe smugi, jednak zdecydowanie ważniejsze jest w pełni bezpieczne opalanie. Są mniej wygodne, lecz zdrowsze dla całego organizmu.

Bezpieczne opalanie  z Dr Nona

Kosmetyki Dr Nona bazują na naturalnych składnikach. Wyciągi mineralne z Morza Martwego zapewniają utrzymanie homeostazy w całym organizmie. Duża ilość składników mineralnych w kosmetykach sprawia, że mają one wszechstronne zastosowanie. Czy istnieje sposób na bezpieczne opalanie? Oto sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę!

Balsam Solaris

Balsam Solaris to jeden z flagowych produktów Dr Nona. Zaliczany jest do kosmoceutyków. Zwalcza wolne rodniki, chroni skórę przed poparzeniami słonecznymi. Stosowany jest przy nowotworach skóry i problemach dermatologicznych. Zawiera naturalny filtr SPF 20 który skutecznie chroni skórę przed poparzeniami głębokich warstw naskórka. Jest bogaty w łagodzący ekstrakt z aloesu, olejek jojoba i wosk roślinny, które zabezpieczają skórę przed działaniem promieni ultrafioletowych.

Balsam Solaris łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek

Jak stosować balsam Solaris?

  • przed wyjściem na słońce nasmaruj dokładnie odsłonięte partie ciała, powtarzaj po każdym wyjściu z wody;
  • 1 łyżka balsamu Solaris + pół szklanki herbaty Gonseen – tak sporządzoną miksturą spryskiwać skórę przed opalaniem – zapewni piękną i trwałą opaleniznę;
  • Halo Pulmoseen – 2 kapsułki dziennie pomogą utrzymać opaleniznę na dłużej.

Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.