Klimakterium i adenoma – damski i męski temat tabu, który da się oswoić.

 • Post category:Zdrowie

Jak oswoić temat tabu, czyli o przekwitaniu.

Klimakterium i adenoma to wciąż tematy tabu. Zarówno kobiety jak i mężczyni często przemilczają rozmowy na temat przekwitania traktując go za coś wstydliwego. Wszystko dlatego, że wokół tego tematu narosło wiele mitów i błędnych przekonań. W dzisiejszym wpisie poruszam temat łagodzenia objawów klimakterium oraz zapobiegania i wspomagania leczenia przerostu prostaty. Mam nadzieję, że trochę złamię schemat i zachęcę do szczerych rozmów na temat swojego zdrowia, seksualności i zmian w samopoczuciu.

 

Łamiemy temat tabu damskich  i męskich problemów zdrowotnych

 

W pierwszej kolejności należą Ci się wyjaśnienia w kwestii samego nazewnictwa. Z racji tego, że temat, który wybrałam, nie cieszy się powodzeniem, zaszło wiele nieporozumień co do używanej terminologii. Mowa o menopauzie i klimakterium. Tak, to dwa różne terminy, których nie powinno się używać zamiennie. Menopauza to fachowe określenie ostatniej miesiączki w życiu kobiety. Jest to punkt na linii życia. Klimakterium to z kolei okres okołomenopauzalny, czyli większy wycinek czasu, który dodatkowo można podzielić na trzy etapy.

U większości kobiet ostatnia miesiączka pojawią się pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. Natomiast objawy klimakterium mogą wystąpić znacznie wcześniej. W okresie poprzedzającym menopauzę, organizm zmniejsza bowiem stopniowo produkcję dwóch głównych kobiecych hormonów, które regulują cykl menstruacyjno-owulacyjny: progesteronu i estrogenu. W związku z tym spada powoli płodność, po to by w końcu zupełnie zaniknąć. Wszystko to ma miejsce za sprawą przysadki mózgowej, która zawiaduje pracą jajników.

W pierwszym etapie, poprzedzającym menopauzę, występują zaburzenia regularności miesiączki. Może ona stać się bardziej lub mniej obfita, występować rzadziej lub częściej. To zwykle stanowi dla kobiety pierwszy znak. Nie jest to jednak jedyny objaw, jaki można w tym czasie zaobserwować.

 

yamseen dr nona

Suplement diety Halo Yamseen pomoże Ci uporać się z problemami ze snem. Przyda się także w okresie napięć nerwowych, ponieważ normalizuje funkcje układu nerwowego.

 

Temat tabu – na co uskarżają się kobiety, które wchodzą w okres klimakterium?

 

Najczęściej wymienianym objawem są uderzenia gorąca, które spowodowane są obniżeniem poziomu estrogenów. Wiele kobiet uskarża się też w tym okresie na spory spadek energii, przez co fizyczne zmęczenie przychodzi znacznie szybciej niż zwykle. Problemem wydaje się być również nadmierne pocenie się. Zwykle pojawia się w nocy, jednak może nastąpić o każdej porze. Charakterystyczne jest to, że poty są nagłe i obfite. Problemem występującym już rzadziej, jednak pojawiającym się u kobiet w trakcie przekwitania są również kłopoty ze spaniem. Bezsenność niestety bywa często spowodowana w tym przypadku nadużywaniem leków czy innych substancji, które w teorii mają łagodzić inne objawy klimakterium. W końcu też, kobiety nie potrafią pogodzić się we wzrostem wagi. Jest on następstwem spowolnienia wszelkich procesów przemiany materii.

W tym miejscu pragnę podkreślić wagę objawów klimakterium, które dotyczą psychiki. Częste wahania nastrojów, od stanów euforii po totalne znużenie są oczywiście związane z burzą hormonów, jaka ma w tym czasie miejsce. Coraz częściej mówi się nawet o depresji okołomenopauzalnej. Występujące rozdrażnienie i nerwowość można jednak opanować. Wystarczy, że przygotujesz się do tego okresu i oswoisz ten temat tabu zawczasu. A przede wszystkim, że wrzucisz na luz. Menopauza to czas wielkich zmian, jednak nie koniecznie na gorsze. Pewne rzeczy będziesz po prostu musiała zaakceptować, ale pamiętaj, że Twoje życie może się wtedy zacząć na nowo 🙂 Przyjmij pozytywną postawę, wolną od ocen, a problem przestanie być problemem.  Takie podejście zdeterminuje nie tylko psychikę, ale także ciało i wszystko przebiegnie swoją drogą, w zgodzie z kobiecą fizjologią.

Oczywiście nie wszystkie wymienione objawy będą dotyczyć właśnie Ciebie. Warto jednak zbliżyć się do swojego organizmu i lepiej się w niego wsłuchać. To zadziwiające, ale wiele kobiet nie potrafi w ogóle rozpoznać przekwitania. Wciąż nie zbyt dobrze znają swoje ciała i nie potrafią zbyt dokładnie odczytywać sygnałów, jakie otrzymują. A właśnie ta umiejętność odczytywania i reagowania na wszelkie zachwiania równowagi jest sposobem na stosunkowo łatwe przejście przez ten z pozoru trudny etap życia kobiety.

 

Jak naturalnie złagodzić objawy klimakterium?

 

Najczęściej polecaną przez lekarzy terapią jest przyjmowane środków hormonalnych. Pamiętaj jednak, że klimakterium to nie choroba czy patologiczny stan w organizmie. To naturalny proces, który dotyczy każdej kobiety na pewnym etapie wiekowym. Warto więc dokładnie przemyśleć, czy przyjmowanie syntetycznych substancji hormonalnych będzie dla Ciebie rzeczywiście dobre i czy faktycznie jest to konieczność. Oczywiście kwestię tę powinnaś w każdym przypadku przedyskutować ze specjalistą.

Polecam Ci naturalne metody łagodzenia objawów klimakterium, które są w 100% bezpieczne.

 1. Dbaj o regularną aktywność fizyczną. Każdy rodzaj ruchu będzie dobrym sposobem na usprawnienie krążenia i dotlenienie całego organizmu. To także metoda na utrzymanie metabolizmu na zadowalającym poziomie, dzięki czemu zachowasz szczupłą sylwetkę.
 2. Zapewnij sobie dużo śmiechu. Śmiech uruchamia produkcję hormonów szczęścia – endorfin. To najlepszy naturalny antydepresant. Dodatkowo dodaje po prostu uroku 🙂
 3. Nie rezygnuj z seksu. W dalszym ciągu zasługujesz na doświadczanie przyjemności. To także kolejny sposób na doładowanie się serotoniną i endorfinami.
 4. Pomyśl o zbilansowanej diecie. Postaw na produkty bogate w fitoestrogeny, czyli estrogeny pochodzenia roślinnego. Znajdziesz je między innymi w siemieniu lnianym, jabłkach, soi, otrębach pszennych czy jagodach.
 5. Włącz odpowiednią suplementację. Zastosuj Feminseen, bogaty w izoflawonoidy soi oraz unikatową formułę Halo Komplex. To naturalny sposób na odmłodzenie organizmu, unormowanie przemiany materii i wzrost chęci do życia. Wystarczy 1-2 kapsułki dziennie.

 

krem dynamiczny dr nona z minerałami morza martwego

Krem dynamiczny świetnie wzmacnia organizm w trakcie fizycznego i psychicznego przemęczenia. Zastosuj go przy masażu stóp i dłoni. 

 

Adenoma – męski temat tabu

 

Przerost prostaty zwany inaczej adenomą, występuje u mężczyzn stosunkowo często, zwłaszcza po 50 roku życia. Komórki prostaty stopniowo rozrastają się do nienaturalnych rozmiarów, co powoduje ucisk na cewkę moczową. W miarę zwężania się cewki moczowej, wzrastają problemy z oddawaniem moczu. Bardzo charakterystycznym objawem jest w tym przypadku uczucie częstej potrzeby oddawania moczu oraz blokada przed rozpoczęciem tej czynności.

Do głównych czynników ryzyka zalicza się wiek oraz zmiany hormonalne, jakie za sobą pociąga. Wraz z wiekiem spada bowiem znacząco produkcja męskich hormonów płciowych. Przerost prostaty często uznaje się więc za jeden z objawów męskiego klimakterium. W ramach profilaktyki i leczenia warto więc zadbać o odpowiednio wysoki poziom testosteronu oraz oczywiście o częstą aktywność ruchową, która zapobiegnie zastojom krwi i limfy w naczyniach miednicy małej. Nie bez znaczenia jest również dieta i kontrola wagi. Produkty smażone, tłuste i wędzone należy zastąpić lekkostrawnym pożywieniem roślinnym. Koniecznie przekonaj też swojego partnera do całkowitej rezygnacji z palenia i picia alkoholu.

 

Męska suplementacja

 

Poniżej przedstawiam listę suplementów, które możesz polecić swojemu partnerowi. Będzie to najlepsza naturalna profilaktyka i dobre wsparcie leczenia konwencjonalnego dla mężczyzn, u których problem adenomy już wystąpił.

 • Dakseen – 0,5-1 baton dziennie
 • Ravseen – 3-5 kapsułek dziennie przed jedzeniem lub Okseen – 3 kapsułki wieczorem
 • Goldseen – 1 kapsułka dziennie po jedzeniu
 • Faza-3 – 2 kapsułki 2 razy dziennie
 • Gonseen – 1 saszetka na 0,5 l. wody, raz dziennie.

 

Zdrowia  🙂

 


Od 15 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.