Zadbaj o siły witalne Twojego mężczyzny, czyli co nieco o testosteronie.

Siły witalne Twojego mężczyzny zależą między innymi od prawidłowego poziomu testosteronu.

Jak lubisz spędzać wolny czas – aktywnie czy biernie? Ja stawiam zdecydowanie na aktywny wypoczynek, bo taki paradoksalnie dodaje mi energii. Polecam Ci prosto z serca energiczne spacery na łonie przyrody, które sprawdzą się lepiej niż bezczynne siedzenie przed telewizorem. Zachęcam Cię również to tego, byś włączyła w tę aktywność swojego partnera. Zadbaj koniecznie o Jego siły witalne i bawcie się świetnie razem robiąc różne szalone rzeczy. Poza oczywistymi zdrowotnymi korzyściami, to z pewnością doskonale wpływnie to na Wasze relacje i odświeży Wasz związek. Zastanawiasz się pewnie jednak jak ruszyć Go z kanapy? Śpieszę zatem z pomocą 🙂

 

Jak zadbać o męskie siły witalne?

 

Siły witalne to dosłownie siły życiowe, czyli nasza energia życiowa w sensie dosłownym i metaforycznym zarazem. Odnoszą się nie tylko do sfery fizycznej, ale też, a może przede wszystkim, do sfery psychicznej lub duchowej. Siły witalne na wysokim poziomie są gwarancją zdrowego ciała, dobrego samopoczucia i ogólnej chęci do podejmowania działań. To właśnie za ich sprawą masz ochotę skakać, wciąż się uśmiechasz, chce Ci się żyć.

My kobiety, jako istoty z natury wrażliwe, częściej zwracamy uwagę na swój stan wewnętrzny, w tym na poziom sił witalnych. Zupełnie inaczej wygląda to u mężczyzn, którzy nie poddają tak wnikliwej ocenie stanu swojego zdrowia czy choćby samopoczucia. W sytuacji spadku energii Twojego partnera, musisz więc przejąć pałeczkę i wskazać mu odpowiedni kierunek działań. W przeciwnym razie czeka Cię kolejne filmowe popołudnie zamiast romantycznego spaceru czy wspólnego wypadu na siłownię 🙂

 

dakseen dr nona batoniki bomba witaminowa

Zapewnij swojemu partnerowi odpowiednią dawkę witamin i minerałów każdego dnia. Możesz przemycić je w postaci przepysznych batonów Dakseen

 

Siły witalne mężczyzny a poziom testosteronu

 

Testosteron należy do grupy androgenów i u mężczyzny odpowiada przede wszystkim za: niski ton głosu, zarost, większą muskulaturę i rozwój narządów płciowych. Produkowany jest głównie przez jądra, choć niewielkie jego ilości powstają także w korze nadnerczy. Cała produkcja jest jednak kontrolowana przez przysadkę mózgową, którą z kolei steruje podwzgórze. Właściwy poziom tego hormonu zależny jest więc nie tylko od czynników czysto fizycznych.

 

U mężczyzn, testosteron w znacznym stopniu decyduje o poziomie energii życiowej.

 

Reguluje bowiem sporo procesów fizjologicznych odpowiedzialnych za siły witalne, w tym wspiera proces tworzenia energii w mitochondriach. Wpływa także na stan psychiczny naszych panów. Zbyt niski poziom tego hormonu skutkuje nie tylko spadkiem ochoty na zbliżenia intymne, ale też ogólnym pogorszeniem samopoczucia i chęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Niedobory testosteronu dla mężczyzny oznaczają: chroniczne zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, problemy z koncentracją, spadek samooceny i rozdrażnienie. Czyli nic, z czym chciałabyś mieć do czynienia na co dzień 🙂

 

Ciekawostka! Testosteron stosowany jest w leczeniu depresji i bezsenności, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

 

Jądra dojrzałego płciowo mężczyzny wytwarzają średnio 4-7 mg testosteronu na dobę. Stężeniu aktywnej części tego hormonu we krwi jest jednak zależne od stanu zdrowia, a nawet od stanu emocjonalnego. Co więcej naturalna produkcja testosteronu u mężczyzn spada wraz z wiekiem. Szczyt przypada na okres pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Później warto więc pomyśleć o wsparciu męskiego organizmu.

 

lovseen dr nona

Zadbaj o Wasze intymne relacje i podrzuć swojemu partnerowi odpowiedni suplement. Halo Lovseen przyda się także w okresie przeciążenia fizycznego czy psychicznego.

 

Jak wzmocnić siły witalne Twojego partnera?

 

Jeśli chcesz zadbać o siły witalne Twojego mężczyzny, a tym samym zapewnić mu dobre samopoczucie, odpowiednią regenerację, wysoki poziom siły fizycznej i dodać mu pewności siebie to sprezentuj Mu jeden z poniższych suplementów. Przedstawiam tutaj listę naturalnych i bezpiecznych preparatów, które pozytywnie wpłyną na poziom Jego testosteronu, bez żadnych skutków ubocznych.

  1. Ashwaganda – adaptogen. Nie tylko podnosi poziom testosteronu, ale też obniża kortyzol – hormonu stresu, który negatywnie wpływa na sam testosteron. Dzienne spożycie tego suplementu na poziomie 600 mg może spowodować wzrost testosteronu nawet o 20%.
  2. Fosfatydyloseryna – składnik odżywczy z grupy fosfolipidów, zalecana dzienna dawka to również 600 mg.
  3. Mleczko pszczele – nazywa często eliksirem młodości i witalności, już 25-50 mg na dobę może podnieść naturalny poziom testosteronu.
  4. Kozieradka – roślina o szerokich właściwościach leczniczych, dawką dzienna wystarczająca do pobudzenia produkcji testosteronu to 500 mg.
  5. Żeń-szeń – panaceum na wszelkie męskie dolegliwości, zalecana dawka wynosi od 1 do 2 g. na dobę.

 

Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej Twojego partnera. Sama w sobie dodaje przecież energii jak nic innego – wiem to z własnego doświadczenia. Podobnie jak proporcjonalna ilość odpoczynku do czasu pracy, dzięki której Twój mężczyzna zachowa równowagę psychiczną. Zafunduj Mu od czasu do czasu relaksacyjną kąpiel. Wykorzystaj właściwości olejków ylang-ylang i paczuli wonnej, zawartych w soli Dr Nona, które poprawią mu humor i złagodzą nerwowe napięcia. To wyjdzie na dobre Wam obojgu 🙂

 

Witalności!

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.