Czy wiesz o tym, że najczęstszą przyczyną infekcji intymnych jest zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej?
Problemy intymne to wciąż dla wielu Kobiet wstydliwy temat. Już sama rozmowa o strefie intymnej, choćby z najbliższą przyjaciółką, wiąże się często ze sporym skrępowaniem. A wizyta w gabinecie ginekologicznym, gdzie przyznanie się do występujących objawów jest koniecznością, wywołuje wręcz zażenowanie. Zupełnie nie potrzebnie! Kobiece dolegliwości to problem zdrowotny jak każdy inny i nie powinien wywoływać żadnych negatywnych odczuć. Dzisiaj zatem sporo informacji i porad, dotyczących tematu tabu.
Najczęstsze kobiece problemy intymne
Problemy intymne dotyczą około 75% wszystkich kobiet. To oznacza, że aż 3 na 4 z nas mają na swoim koncie doświadczenia związane z infekcjami miejsc intymnych. Mimo zmiany świadomości kobiet i ciągłego wzrostu dbałości o higienę osobistą (może czasem nadmierną?), skala problemu stale się poszerza. Z tego wpisu dowiesz się więc, jakie schorzenia i dolegliwości występują najczęściej, a także, jak możesz im zapobiec lub wspomóc zaleconą terapię naturalnymi domowymi sposobami.
Jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące zmiany takie jak np. swędzenie, pieczenie, upławy w innym kolorze, koniecznie zgłoś się do lekarza ginekologa. Dzięki temu poznasz źródło infekcji, której będziesz mogła w przyszłości uniknąć.
Terapię konwencjonalnę możesz wspomóc naturalnymi preparatami od doktor Nony Kuchiny, która w końcu sama jest kobietą i zarazem lekarzem, dlatego wie, co robić!
Feminseen pomoże Ci przejść przez trudny okres menopauzy, usunie nieprzyjemne uczucie uderzeń krwi. Zawiera fitoestrogeny, dlatego świetnie sprawdzi się także w roli regeneracyjnej i odmładzającej.
1. Bakteryjne zapalenie pochwy
Bakteryjne zapalenie pochwy należy do najczęściej występujących kobiecych problemów intymnych. Wywoływane jest przez niekontrolowane namnażanie kilku rodzajów bakterii beztlenowych. Co ciekawe – bakterie, które za nie odpowiadają występują w pochwie normalnie.
Objawy: podrażnienie pochwy i warg sromowych, pieczenie, świąd, białe lub szare upławy, intensywny brzydki zapach.
Pomóc może: Okseen – 3 kapsułki rano, herbata Gonseen – 2 szklanki dziennie, irygacja pochwy – 0,5 l. wody z dodatkiem 2 łyżeczek płynu do płukania.
2. Grzybica pochwy
Zwana inaczej kandydozą pochwy, wywołana jest przez drożdżaki Candida. Pojawia się bardzo często w okresach obniżonej odporności organizmu. Zarażamy się nią najczęściej na drodze endogennej, ale nosicielem może być nawet mężczyzna. Ten problem również może występować u dzieci! Jeśli nie zareagujesz odpowiednio wcześnie może skończyć się na maściach sterydowych.
Objawy: podrażnienie pochwy i sromu, pieczenie podczas oddawania moczu, grudkowate upławy konsystencji twarożku, ból w trakcie stosunku lub tuż po nim, uporczywy świąd.
Pomóc może: irygacja pochwy – 0,5 l wody z dodatkiem 1 łyżeczki soli z Morza Martwego, krem do rąk i paznokci – tampon na 1-2 godz, balsam Solaris – dopochwowo na tamponie na 1-2 godz.
3. Nadżerka szyjki macicy
Pojawia się często na skutek długo nieleczonych infekcji, przewlekłych stanów zapalnych pochwy lub urazów mechanicznych. Nadżerka jest to zmiana chorobowa w postaci ubytku nabłonka, najczęściej w pochwie. Zaniedbana może doprowadzić do rozwoju nowotworu.
Objawy: bóle dolnej części kręgosłupa i podbrzusza, plamienie po stosunku, ból przy odpuszczaniu nacisku na brzuch, bolesne oddawanie moczu.
Pomóc może: Ravseen – 3 kapsułki rano, Yamseen – 2 kapsułki na noc, maseczka iłowa – zewnętrznie na dół brzucha oraz dopochwowo na tamponie do 2 dzień, kąpiele w soli z Morza Martwego – 1 łyżka na pół wanny wody.
4. Suchość pochwy
Zwykle związana jest ze zbyt niskim poziomem estrogenów w organizmie. Nie jest czymś groźnym, ale powoduje ogromny dyskomfort i utrudnia normalne funkcjonowanie.
Objawy: pieczenie i bolesne ukłucia w trakcie ruchu, uczucie ucisku w pochwie, pieczenie pochwy i sromu.
Pomóc może: irygacja pochwy – 0,5 l wody z 1 łyżeczką soli rumiankowej, Krem Dynamiczny – dopochwowo na tamponie, Faza 3 – 2 razy dziennie po 2 kapsułki.
5. Endometrioza
Jest to rozrost błony śluzowej macicy poza jamą macicy. Takie ognisko endometriozy zachowuje się zgodnie z cyklem menstruacyjnym – złuszcza się, jednak nie ma ujścia, na skutek czego wywołuje stan zapalny. Sam guz endometrialny w ten sposób narasta. Skutkuje zmianami hormonalnymi lub rzadziej niepłodnością.
Objawy: nabrzmiałość guza i bolesność w trakcie miesiączki oraz do tygodnia po jej zakończeniu, wrażliwość na dotyk w miejscu wystąpienia ogniska.
Pomóc może: Dakseen – 1 baton dziennie, Gonseen – 2 herbaty dziennie, Okseen – 3 do 5 kapsułek rano przez miesiąc, następnie 2 kapsułki rano, Yamseen – 2 kapsułki na noc, balsam Solaris do stosowania zewnętrznego.
Suplement diety Faza-3 naturalnie wspiera układ hormonalny kobiety. Szczególnie poleca się go w czasie terapii hormonalnych lub w okresie menopauzy.
Kobiece problemy intymne a mikroflora bakteryjna pochwy
Wspólnym punktem odniesienia dla wszystkich dolegliwości intymnych, które dotyczą kobiet, jest zaburzenie flory bakteryjnej dróg rodnych. Stanowi ona naturalną ochronę, w tym również mechaniczną, przed bakteriami i drożdżakami. W 95% składa się z dobroczynnych pałeczek kwasu mlekowego, które zapewniają odpowiednio kwaśne pH pochwy. Jakiekolwiek zaburzenie tej równowagi skutkuje przerwaniem naturalnej bariery ochronnej.
Jak zapobiegać kobiecym problemom intymnym?
Unikanie bezpośredniego kontaktu z toaletami w miejscach publicznych oraz mycie rąk po każdym korzystaniu z toalety jest niby oczywiste, a jednak…
O czym jeszcze powinnaś pamiętać na co dzień?
- Unikaj terapii antybiotykami, w tym globulkami dopochwowymi. Niestety jak wszystkie leki syntetyczne działają jak miecz obusieczny. Z jednej strony zwalczają bakterie i drożdżaki, z drugiej jednak niszczą również dobre bakterie.
- Stosuj probiotyki, koniecznie w trakcie terapii antybiotykiem oraz co najmniej miesiąc po jej zakończeniu. Pomoże odbudować właściwą florę bakteryjną.
- Dobieraj odpowiednie środki higieniczne podczas menstruacji. Skorzystaj z podpasek neichlorowanych, które możesz kupić w sklepach ekologicznych lub z podpasek wielorazowych. Możesz również użyć tamponów probiotycznych (dostępne w aptekach) lub coraz popularniejszych kubeczków mentruacyjnych.
- Odpowiednia higiena pochwy, czyli znalezienie złotego środka pomiędzy przesadną dbałością a brakiem higieny.
- Wybieraj naturalne kosmetyki do higieny intymnej. Wszelkie substancje zapachowe mogą podrażnić delikatną okolicę intymną. Świetnie sprawdzi sie tutaj Halo-Gel Dr. Nona.
- Ogranicz lub zrezygnuj z cukru – żywią się nim grzyby i drożdżaki.
- Regularnie wykonuj cytologię – nie rzadziej niż raz w roku.
Co jeszcze możesz dla siebie zrobić? 🙂 Ukochuj swoją kobiecość!
Wszystkie wymienione preparaty znajdzisz tutaj. Odkryj niezwykły świat preparatów Dr. Nona, z którymi codzienna profilaktyka zdrowia to cudowna przyjemność 🙂
Gdybyś miała pytania dotyczące polecanych „przepisów” dla zdrowia Twojej sfery intymnej, napisz do mnie lub zadzwoń. Chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu. I pamiętaj, że „to” również Twoje ciało, dlatego nie bój się mówić o tych problamach głośno.
Dużo zdrowia i odwagi!
Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.