Piękna i młoda na wieki, czyli o tym jak opóźnić proces starzenia!

Proces starzenia się to naturalny rytm naszego życia. Spraw, by postępował w harmonii i zdrowiu.

Proces starzenia nie przebiega u wszystkich w takim samym tempie, czasem nawet przybiera różne formy. Dwie kobiety w tym samym wieku mogą diametralnie się od siebie różnić: jedna może być aktywna, uśmiechnięta, a druga przygarbiona i schorowana. Czy proces starzenia można opóźnić? Jak tego dokonać? A może da się go zatrzymać całkowicie? Zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu.

 

Jak przebiega proces starzenia się?

 

Przeciętna długość życia cały czas wzrasta. Obecnie dla kobiet jest to wiek 81 lat (mężczyźni żyją prawie o 10 lat krócej!), podczas, gdy w średniowieczu tylko nieliczni dożywali swoich 30 urodzin. Problemy seniorów związane z ich leciwym wiekiem, takie jak pogorszenie pamięci czy spadek sił witalnych są wiec stosunkowo nowe.

Istnieje kilka teorii wyjaśniających sam proces starzenia się. Jedna z nich mówi o genetycznym programowaniu starzenia, które ma na celu zapewnić przetrwanie gatunku ludzkiego. Teorię tą można powiązać z odkryciem amerykańskich lekarzy (Leonard Hayflick i Paul Moorheadem), którzy wykazali, że istnieje pewien limit podziału dla każdej komórki, w tym dla komórek budujących ludzki organizm. Zakłada ona, że komórka osiągając ten limit automatycznie uruchamia proces autodestrukcji i obumiera.

Inna teoria przedstawia proces starzenia się w zupełnie innym świetle. Z jej założeń wynika, że tylko śmierć jest zaprogramowana w ciele człowieka, a sam proces starzenia zależny jest już od poziomu i rodzaju uszkodzeń organicznych i funkcjonalnych, za które odpowiadamy już my sami. Jest to zdecydowanie bliższe mojemu spojrzeniu, bo oznacza, że każdy z nas ma realny wpływ nie tylko na długość swojego życia, ale również na jego jakość.

 

Jak zatem opóźnić proces starzenia?

 

Środowisko

Dzisiejsze nowoczesne życie wiąże się z obecnością wielu szkodliwych czynników, które sprzyjają destabilizacji molekuł organicznych i zwiększają produkcję wolnych rodników, które odpowiadają za proces starzenia się organizmu. Zatrute powietrze i zanieczyszczona woda pitna to w tej chwili standard w każdym większym mieście. Do tego dochodzi przetworzona żywność naszpikowana substancjami chemicznymi oraz promieniowanie pochodzące z urządzeń takich jak telefony i komputery, a nawet promieniowanie linii elektrycznych.

Co możesz zrobić? Staraj się spędzać jak najwięcej czasu na łonie przyrody. Wyjeżdżaj z miasta tak często jak tylko jest to możliwe. Kupuj żywność od zaufanych rolników lub w sklepach ekologicznych. Zainwestuj w filtr wody, oczyszczacz powietrza, wyłączaj router do wi-fi na noc. 

 

Stres

Jest kolejnym czynnikiem przyśpieszającym proces starzenia się organizmu oraz nieodłącznym elementem szybkiego trybu życia, jaki większość z nas prowadzi. Terminowość, nadmiar obowiązków i konieczność wykonywania wielu zadań jednocześnie powoduje, że organizm jest zmuszony do ciągłego wydzielania adrenaliny i kortyzolu, po to właśnie byśmy mogli temu podołać. Działa to jednak jak miecz obosieczny, bo zbyt wysokie wartości tych hormonów zaburzają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Szczególnie negatywnie wpływają na wszelkie procesy metaboliczne.

Co możesz zrobić? Wprowadź na stałe do swojego grafiku czas na relaks i odpoczynek. To ważniejsze niż te wszystkie obowiązki, których wciąż sobie dokładamy. Słuchaj swojego ciała i odpowiadaj na jego potrzeby. Wyciszaj się, medytuj, módl się, słuchaj głosu swojej intuicji, która zawsze ma rację. Być może Twój plan dnia potrzebuje reorganizacji? Zastanów się, z jakich zajęć możesz zrezygnować. Poświęć więcej uwagi dzieciom, mężowi, spędzaj czas tak jak lubisz, nie myśląc o pracy czy zmartwieniach. Postaraj się żyć bardziej w duchu slow. Pamiętaj, że dobra organizcja nie polega na dodawaniu sobie zajęć, a na ich redukcji do minimum 🙂

 

cleanseen dr nona suplement diety

By zapobiec zatruciu organizmu toksynami sięgnij po Cleanseen, który doskonale oczyści kosmki jelitowe, odnowi mikroflorę układu pokarmowego i ustabilizuje metabolizm.

 

Używki

Należą do nich przede wszystkim alkohol i papierosy. Szczególnie niebezpieczne są jednak papierosy. Nikotyna i smoły zawarte w dymie tytoniowym szkodzą nie tylko palącym, ale także osobom w ich otoczeniu. Bardzo mocno aktywizują bowiem powstawanie wolnych rodników.

Co możesz zrobić? Oczywiście zminimalizować korzystanie z używek lub idąc dalej, wyeliminować je całkowicie. Pamiętajmy, by przede wszystkim sobie nie szkodzić. Jeśli możesz mieć realny wpływ na swoje zdrowie, wybieraj to, co Ci służy.

 

Leki

Dostęp do coraz większej ilości leków bez recepty jest zgubny, bo coraz częściej i łatwiej po nie sięgamy. Niestety częściowo wina leży też po stronie lekarzy, którzy bez chwili wahania przepisują antybiotyki czy sterydy, nie myśląc nawet o naturalnych metodach leczenia, które są skuteczniejsze i nie wykazują skutków ubocznych. Organizm przyjmuje więc sporo substancji chemicznych i syntetycznych, które uszkadzają wewnętrzne narządy i przyśpieszają proces starzenia się.

Co możesz zrobić? Unikaj stosowania chemicznych leków. korzystaj z nich, gdy naprawdę nie ma już innej możliwości. Przyjmuj je z pełną świadomością, roztropnie, a po kuracji takimi preparatami, zastosuj terapię przywracającą w organizmie równowagę. Nie nadużywaj środków przeciwbólowych! Najczęściej ból głowy przechodzi po odpowiednim nawodnieniu organizmu.

 

Fast food

Szybki styl życia pociąga za sobą konieczność szybkiego jedzenia. Zamiast przygotować samodzielnie odpowiednio zbilansowany posiłek, zjadamy w ciągu dnia coś co przypadkowo wpadnie nam w ręce, w dodatku w wielkim pośpiechu. Dzięki temu nie jesteśmy głodni, jednak nasz organizm nie jest odżywiony. Przy okazji spożywania mocno przetworzonej żywności dostarczamy sporo szkodliwych substancji. Dosłownie zatruwamy nasze organizmy nadmiarem cukrów i toksyn.

Co możesz zrobić? Po pierwsze przewartościuj sobie pewne sprawy… Co jest ważniejsze: Twoje zdrowie czy praca? Planuj posiłki, miej zawsze pod ręką zdrowe przekąski jak np. orzechy, daktyle, morele, jedz prosto, ale odżywiająco.

 

gyseen dr nona

Gyseen polecany jest przy wielu chorobach cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, które znacząco przyśpieszają proces starzenia organizmu.

 

Antyoksydanty kontra proces starzenia się

 

Fizjologicznie starzenie się jest związanie z powstawaniem wolnych rodników, czyli atomów o jednym elektronie bez pary. Z powodu braku wiązania taki atom pozostaje niezwykle aktywny i uparcie poszukuje innego atomu, z którym mógłby się połączyć. Przemieszczając się po organizmie uszkadza wszystko, co spotka na swojej drodze: ściany komórek, białka, a nawet geny. Co prawda, pewna ilość wolnych rodników jest konieczna, ponieważ unieszkodliwiają one także obce komórki. Biorą również udział w tworzeniu hormonów i enzymów. Niestety, często równowaga pomiędzą tą ilością, a zapotrzebowaniem jest bardzo zachwiana.

Przeciwko wolnym rodnikom działają antyoksydanty, które je neutralizują i usuwają z organizm, tym samym spowalniając proces starzenia się. Zapobiegają powstawaniu stresu oksydacyjnego, który doprowadza do rozwoju wielu chorób. Niestety nasz organizm nie wytwarza ich samodzielnie, dlatego też konieczne jest dostarczanie ich z zewnątrz.

Polecam Ci zatem sprawdzony eliksir młodości w postaci mieszanki suplementów o silnie antyoksydacyjnym działaniu. Wszystkie preparaty są całkowicie naturalne i bezpieczne.

 

Na zdrowie i na długowieczność!

 


Od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.