Przygotuj się do wiosny

  • Post category:Blog

Wiosna to czas kiedy wszystko pomału budzi się do życia. Mamy więcej energii, a ciało zaczyna odżywać po ciężkim, zimowym okresie. Dobrze wykorzystać ten moment na oczyszczenie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. W czasie zimy gromadzą się one w ciele w zdecydowanie większym stopniu, niż latem. Jemy potrawy tłuste, przetworzone, brakuje świeżych warzyw i owoców. To wszystko sprawia, że w organizmie, a w szczególności w wątrobie tworzą się złogi. Dlatego wiosną, kiedy pomału w sklepach zaczynają pojawiać się nowalijki, warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Jest to najlepszy czas na wzmocnienie całego ciała i przygotowanie na kolejny sezon jesienno- zimowy. Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks? Jak można oczyścić i jednocześnie wzmocnić organizm? Przygotuj się do wiosny z pomocą produktów Dr Nona i sprawdź specjalna oczyszczającą kurację!

Posty i głodówki- czy są bezpieczne?

Coraz większą popularnością wśród metod na oczyszczenie organizmu cieszą się posty i głodówki lecznicze. Niestety, nie dla każdego jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż uwalniające się nagle z organizmu toksyny, mogą prowadzić do znacznego pogorszenia samopoczucia. Źle przeprowadzony post, lub co gorsza głodówka mogą pogorszyć stan zdrowia. Takie drastyczne kroki warto skonsultować wcześniej z lekarzem, który zdecyduje, czy nasz organizm może poradzić sobie z taką formą oczyszczenia.

Czego potrzebuje organizm na wiosnę?

Nasza dieta powinna opierać się na sezonowych produktach dostępnych w regionie w jakim żyjemy. Zimą i jesienią spożywamy kiszonki, orzechy i suszone owoce, oraz warzywa korzeniowe i bulwiaste. Wiosną natomiast dieta powinna zostać wzbogacona o produkty świeże. Dlatego przede wszystkim należy spożywać takie produkty jak:

  • kiełki, szczególnie rzodkiewki, lucerny, soczewicy
  • natka pietruszki
  • koperek
  • buraki-  w szczególności świeżo wyciśnięty sok

Wprowadzanie nowych produktów powinno odbywać się stopniowo, a warzywa takie jak rzodkiewka, świeża marchew czy sałata powinny zostać wprowadzone dopiero, gdy wiosna zawita na dobre. Kwietniowe nowalijki zawierają bowiem duże ilości azotu, który może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, powodować znaczne osłabienie i przewlekłe zmęczenie. 

Jak wzmocnić i oczyścić organizm na wiosnę? Kuracja Dr Nona

Dr Nona opracowała detoksykującą kurację, która wspaniale oczyszcza wątrobę i krew, a tym samym wzmacnia i odżywia całe ciało. Kurację najlepiej przeprowadzić już w marcu, tak aby przygotować swoje ciało na cały kolejny rok. 

Halo Gonseen nazywana jest „herbatą odrodzenia”, wspiera procesy oczyszczania organizmu

Wiosenna kuracja oczyszczająco-wzmacniająca

Doskonale odtruwa organizm, pozwala usunąć zbędne produkty przemiany materii

Oczyszcza organizm, odbudowuje prawidłową mikroflorę, działa leczniczo i regenerująco na wszystkie śluzówki

Taką kurację warto stosować przez 3 miesiące. To optymalny czas, aby w sposób delikatny i skuteczny oczyścić organizm, oraz wzmocnić całe ciało. W ten sposób można cofnąć czas aż o 7 lat! Po takiej kuracji poprawia się kondycja włosów, paznokci i skóry. Spojrzenie nabiera blasku, a skóra wygląda młodziej! Wszystkie tkanki są odżywione poprzez dotlenioną i bogatą w substancje odżywcze krew, dlatego jest to najskuteczniejszy i zarazem najbezpieczniejszy sposób na odmłodzenie ciała.

Halo Ravseen pozytywnie wpływa pozytywnie na przemianę materii i tłuszczów w organizmie

Drenaż wątroby

Całą kurację można dodatkowo wzbogacić o tzw. drenaż wątroby. Przyspiesza on dogłębne oczyszczanie. Efekty będą zaskakujące i widoczne od razu! Oczyszczanie najlepiej przeprowadzić w weekend, zaczynając w piątek.

  • piątek wieczór- przygotuj 1 litr przegotowanej wody, dodaj jedną łyżkę soli Dr Nona- rumiankowej lub tymiankowej. Roztwór zostaw na całą noc, tak aby ulotniły się olejki eteryczne. 
  • sobota- przygotuj termofor z gorącą wodą. Rano, o godz. 6:00  wypij 300 ml roztworu, połóż się na prawym boku na przygotowany uprzednio termofor. Pozostań w tej pozycji przez 30 min. Pozostałe 700 ml wypij małymi łykami w ciągu półtorej godziny. Zapewnij sobie dostęp do toalety. Po wypróżnieniu, oraz wtedy gdy do niego nie dojdzie, robimy lewatywę (z roztworu 1 litra wody przegotowanej, 1 łyżki soli rumiankowej). Taki zabieg najlepiej przeprowadzać przez 4 kolejne soboty.
  • Drenaż wątroby warto robić przynajmniej 2 razy w roku.

Przeprowadzenie wiosennego detoksu pozwala odzyskać energię i witalność. W tym czasie ważne jest również dbanie o siebie ze szczególną czułością, dawanie sobie uwagi i zauważanie swoich potrzeb. W czasie oczyszczania zadbaj o wcześniejsze chodzenie spać- maksymalnie do godziny 22:30, samotne spacery i czas tylko dla siebie. To sprawi, że efekty mile Cię zaskoczą, a Ty nauczysz się słuchania potrzeb płynących z twojego ciała. Przygotuj się do wiosny i ciesz się zdrowiem cały rok!

Uściski!Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.