Zaskakująco prosty sposób na długowieczność!

dziewczyna biegnie przez las, jogging, dr nona

Czujesz, że opuściły Cię siły witalne? Jesteś ospała, brak Ci energii i masz mało sił. Być może prowadzisz siedzący tryb życia, który zdecydowanie Ci nie służy. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jakie korzyści ma aktywność fizyczna dla Twojego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Okazuje się, że ruch wydłuża nasze życie! Jak to możliwe? Przekonaj się sama czytając dzisiejszy artykuł.

 

Długowieczność, czyli jak żyć nie tylko długo, ale i zdrowo!

 

Mogłoby się wydawać, że maksyma: “sport to zdrowie”, jest banalna i nie wnosi niczego nowego. Jednak z jakiegoś powodu trend na karty multisport ma się świetnie. Coraz więcej ludzi regularnie uczęszcza do klubów fitness, na siłownie, jogę, biega. To nikogo nie dziwi, że każdego dnia mijamy sąsiadów w czasie joggingu czy uprawiających nordic walking. Dlaczego więc wciąż wybierasz siedzący tryb życia? Co powstrzymuje Cię od dostarczania sobie dziennej porcji endorfin? Przecież każdy z nas chce czuć się dobrze!

Liczę, że zmotywuję Cię dzisiaj do maszerowania!

 

Wystarczą 2 h tygodniowo energicznego marszu, by skutecznie dbać o kondycję

 

Jeśli chodzisz na siłownię lub fitness, nawet kilka razy w tygodniu, to super. Jak jednak wygląda reszta Twojego dnia? Prawdopodobnie masz siedzący tryb pracy, a to oznacza spędzanie w bezruchu około 8h dziennie. Aby zachować zdrowie powinnaś utrzymywać swoje ciało w ciągłym delikatnym ruchu. Badania dowodzą, że codzienna bezczynność jest jedną z przyczyn przedwczesnej śmierci. Nic dziwnego, ponieważ sport stanowi jeden z fundamentów profilaktyki zdrowia, czyli zapobiegania chorobom.

20-25 minut dziennego marszu może wydłużyć życie człowieka nawet o 3-7 lat!

 

Siedzący tryb życia to skuteczny sposób na chorobę metaboliczną

 

Kiedy stoisz, unosisz cały ciężar ciała na swoich nogach, a dzięki temu aktywujesz do pracy mięśnie i systemy komórkowe, które przetwarzają poziom cukru we krwi, trójglicerydów i cholesterolu, z których wszystkie są mediowane przez insulinę. Tym samym przeciwdziałasz chorobom metabolicznym i otyłości.

 

Istnieje ponad 10 000 opublikowanych badań potwierdzających fakt, że chroniczne siedzenie jest niezależnym czynnikiem ryzyka dla zdrowia i przedwczesnej śmierci.

 

Głównym powodem tego, co sprawia, że siedzenie jest tak niekorzystne dla zdrowia jest fakt, że w tym czasie radykalnie zmniejsza się przepływ krwi w Twoim organizmie, zmniejszając tym samym wydajność procesów biologicznych.

 

lovseen dr nona

 

Jak rozwiązać ten problem?

Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy, że każdą godzinę przesiedzianą, zrekompensujesz swojemu ciału 5-minutowym spacerem. Ta metoda pozwala złagodzić ryzyko pojawienia się chorób serca. Kluczem jest tutaj częstotliwość ruchu, dlatego gdy zaczynasz pracę ustaw sobie alarm po każdej godzinie pracy. Wstań, wyprostuj się, pomaszeruj.

 

Jeśli myślisz, że godzina treningu po 10 godzinach pracy siedzącej załatwi sprawę, to jesteś w błędzie! Wieczorne ćwiczenia nie nadrabiają całego dnia! To tak jak z dostarczaniem składników odżywczych do organizmu – nie da się odzyskać straconego dnia.

 

Jak zacząć?

Wstań rano 20 minut wcześniej i wykonaj ćwiczenia rozciągające. Możesz poćwiczyć kilka asan jogi albo wykonać rytuały tybetańskie. Nie parkuj przed wejściem do biura, a 3 ulice dalej, co zmusi Cię do porannego marszu. Zorganizuj czas pracy tak, byś mogła co godzinę wstać i rozprostować ciało, ponaciągać się, zejść po schodach z góry na dół i z powrotem. Po pracy wykonaj swój ulubiony trening, pobiegaj albo powygłupiaj się z dzieckiem tańcząc czy bawiąc się w berka.

 

Metoda 10 000 kroków

 

Badania naukowe potwierdzają jednoznacznie, że chodzenie jest potężnym lekarstwem! Zastosuj metodę 10 000 kroków dziennie. Możesz zaopatrzyć się w specjalny krokomierz, który będzie odliczał, ile kroków zrobiłaś w ciągu dnia. Jeśli wieczorem cel nie zostanie osiągnięty, będziesz zmotywowana do tego, by wyjść z domu niezależnie od pogody i nadrobić zaległość.

Regularna aktywność fizyczna doda Ci witalności, energii, rozjaśni umysł! To wspaniała terapia antystresowa, która kosztuje zdecydowanie mniej niż psychoterapeuta.

Bez względu na Twój wiek zacznij ćwiczyć już dziś! A jeśli jesteś po czterdziestce, to nawet się nie zastanawiaj, tylko od razu bierz się do pracy!

Zachęcam szczerze do wypracowania nawyku codziennej aktywności fizycznej u Twoich dzieciaków! A co będzie lepsze niż dawanie im przykładu? 🙂

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.