Zmysłowe i piękne ciało zimą

  • Post category:Blog

W czasie chłodnych dni nasze ciało jest schowane pod wieloma warstwami ubrań. Mniej je odkrywamy, a to sprawia, że odpuszczamy sobie pielęgnacje tych części ciała, które zazwyczaj są zasłonięte.

Efektem tego jest sucha i łuszcząca się skóra, która potrzebuje intensywnej i długotrwałej pielęgnacji, aby odzyskać odpowiednie nawilżenie. Jak sprawić, by nasze ciało nie odczuwało negatywnych skutków zimowych dni? Kluczem do nawilżonej i gładkiej skóry, a tym samym do zmysłowego i pięknego ciała jest odpowiednia i dopasowana do panującej aury pielęgnacja, która wcale nie musi być nudna i żmudna.  

Dlaczego zimą skóra jest przesuszona? 

  • Gwałtowne zmiany temperatur 

W okresie zimowym skóra całego ciała jest narażona na gwałtowne zmiany temperatur. To dla niej spore wyzwanie. Z ogrzewanych pomieszczeń, gdzie powietrze jest raczej suche, wychodzimy na zewnątrz, gdzie panuje mróz i spora wilgotność. Brak odpowiedniej pielęgnacji może sprawić, że skóra będzie odwodniona, sucha i ściągnięta. W skrajnych przypadkach może zacząć się łuszczyć, a to już nic przyjemnego. 

  • Brak odpowiedniego nawodnienia 

Kto z nas nie lubi napić się gorącej czekolady lub aromatycznej rozgrzewającej herbaty w chłodny dzień? Z pewnością ma to swój urok, jednak nasza skóra potrzebuje nawilżenia także od wewnątrz. Zapotrzebowanie to ok. 1,5-2 l wody dziennie, a wiele osób wzdryga się na samą myśl o wypiciu chłodnej wody, gdy temperatura waha się w okolicach 0 stopni. Gdy nie pijemy odpowiedniej ilości płynów skóra traci jędrność i blask. 

Balsam Solaris dostarcza skórze całego ciała niezbędnych witamin i minerałów, skóra jest sprężysta i jędrna
  • Uboga dieta 

Zima nie sprzyja zbilansowanej diecie. Brakuje w niej świeżych warzyw i owoców, a to sprawia, że ciało może otrzymywać niewystarczające ilości witamin i minerałów. Odbija się to widocznie na kondycji skóry. Może stać się szara i pozbawiona naturalnego blasku. 

  • Gorsza cyrkulacja powietrza  

Przez grube swetry, rajstopy i dodatkowe warstwy ubrań dociera do naszej skóry zdecydowanie mniej powietrza. Skóra może być miejscowo przesuszona, lub przegrzana. Nie do końca mamy na to wpływ, chcemy, aby było nam ciepło, a to sprawia, że skóra może ucierpieć, co będzie się objawiało uczuciem suchości, pieczenia lub swędzenia. 

  • Niedostateczna ilość witaminy D 

Zimą zdecydowanie brakuje nam słońca. Odczuwamy to nie tylko poprzez gorsze samopoczucie, ale również przez słabszą odporność i gorszą kondycję skóry, włosów i paznokci.  

Zimowa pielęgnacja ciała- na co zwrócić uwagę? 

  • Odpowiednie kosmetyki 

Produkty, których używamy powinny być wysokiej jakości i zawierać maksymalną ilość odżywczych składników. Przez skórę wraz z potem wydalane są zanieczyszczenia, oraz wchłaniane są substancje, które przedostają się do krwioobiegu. Nie bez znaczenia jest więc to, czym się smarujemy.  

Masło Shea to produkt idealny do suchej i pozbawionej wilgoci skóry
  • Pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry 

Kosmetyki powinny mieć delikatną konsystencję, łatwo się wchłaniać i nie pozostawiać na skórze tłustego filmu. Doskonale sprawdzą się balsamy o konsystencji Mleczka lub skondensowane Serum dedykowane skórze przesuszonej i odwodnionej. 

  • Codzienna pielęgnacja 

Brak systematyczności to częsty problem, szczególnie zimą. Odpuszczamy sobie nawilżanie całego ciała, koncentrując się głównie na twarzy. To wielki błąd! Zimą nie tylko nasza twarz potrzebuje szczególnej troski. Całe ciało narażone jest na szereg czynników, które podrażniają skórę. Tylko codzienna i dostosowana do potrzeb naszej skóry pielęgnacja jest w stanie ustrzec nas przed przykrymi konsekwencjami tj. przesuszenie, odwodnienie, trądzik, stany zapalne skóry.  

Sól Dr Nona sprawdzi się jako dodatek do kąpieli, oraz w formie peelingu do ciała

To w jaki sposób zadbamy o skórę naszego ciała w okresie zimy, z pewnością zaprocentuje, gdy wreszcie zrobi się cieplej. Zadbana skóra odpłaci się pięknym, promiennym wyglądem i blaskiem, który z chęcią pokażemy zakładając krótkie rękawy i spodenki. Zacznij dbać o swoje ciało już dziś i ciesz się zdrową skórą przez cały rok! 

Powodzenia! 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy