Wiosenny Detoks

  • Post category:Blog

Wreszcie nadeszła upragniona i długo wyczekiwana wiosna. Rzeczywistość w jakiej znaleźliśmy się na pewno odbiega znacząco od tej, w której chcielibyśmy być. Świat spowolnił, a my musieliśmy w ekspresowym tempie dostosować się do nowych warunków. Czas spędzony w domu, z bliskimi może okazać się idealnym momentem, by poświęcić więcej czasu swojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Wiosna to najlepszy czas, by zatroszczyć się o oczyszczenie organizmu, usunięcie złogów i toksyn, aby wzmocnić ciało na pełnię lata. W szczególności na uwagę zasługuje nasza wątroba, która tylko w ciągu jednej minuty oczyszcza aż 1,5 l krwi. To oznacza, że w ciągu doby filtruje 2 160 litrów! Rola jaką spełnia wątroba i jej komórki odnosi kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

ROLA WĄTROBY

Wątroba jest największym organem w ludzkim ciele. Jej komórki , hepatocyty mają zdolności do rozkładania i unieszkodliwiania wielu substancji- m.in. alkoholu i leków. Oprócz tego, wątroba zarządza poziomem cukru we krwi- wytwarza, gromadzi, a następnie uwalnia glukozę w zależności od potrzeb. Odpowiada za gospodarkę węglowodanów i tłuszczy , a także białek. W wątrobie znajdują się zapasy najważniejszych witamin- D, A, B12 oraz żelaza i miedzi. Wątroba zajmuje się wytwarzaniem żółci, która wspomaga trawienie i wchłanianie tłuszczy. Spełnia również istotne funkcje immunologiczne- jej komórki pochłaniają fragmenty starych tkanek, wirusy, grzyby i bakterie.

CO SZKODZI WĄTROBIE?

Wątroba z pewnością da nam o sobie znać, gdy będziemy nieustannie narażać ją na wytężoną pracę. Tłuste jedzenie, alkohol, przetworzona żywność, jedzenie z grilla, leki farmakologiczne, nadmierny wysiłek fizyczny- to czynniki, które doprowadzają do nieodwracalnych zmian i procesów chorobowych. Tak obciążona wątroba nie jest w stanie dłużej stać na straży naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Reumoseen wspomaga i przyśpiesza przemianę materii w organizmie

 

DETOKSYKACJA-droga do zdrowia

Oczyszczenie wątroby to proces mający na celu usunięcie złogów zgromadzonych w tkankach. Dzięki niemu, wątroba w szybszy sposób będzie mogła się zregenerować. W czasie detoksu należy zwrócić uwagę na dietę- powinna być lekkostrawna z dużą ilością świeżych warzyw. Należy unikać smażonych potraw, a w zamian piec w piekarniku lub gotować na parze. Wszystkie potrawy powinny być świeżo przygotowane, nie odgrzewane. Białe pieczywo dobrze jest zastąpić pełnoziarnistym. Nie należy zapominać o dużej ilości wody, która pomaga wydalać toksyny. Dobrze działa miejscowe rozgrzewanie wątroby-wystarczy wieczorem przyłożyć ciepły, ale nie gorący termofor-ciepło sprawi, że zanieczyszczenia zaczną się szybciej uwalniać.

cleanseen dr nona suplement diety

Cleanseen przyśpiesza wydalanie nagromadzonych toksyn z organizmu

 

Oczyszczenie wątroby z Dr Nona

Preparaty Dr Nona mają szereg zastosowań. Również w procesie oczyszczania i detoksykacji organizmu sprawdzą się doskonale- nie tylko pomogą oczyścić, ale przede wszystkim wzmocnić i odbudować nadwyrężoną wątrobę:

Halo Reumoseen– niezastąpiony preparat, który rozpuszcza złogi

Halo Cleanseen – usuwa z organizmu wszelkie zanieczyszczenia( wspaniale uzupełniają się z Reumossen)

Halo Gonseen– cudowna ziołowa herbata, która odtruwa całe ciało

Maseczka iłowa– w trakcie oczyszczania należy smarować okolice wątroby- przyśpiesza dodatkowo proces oczyszczania z zewnątrz

maseczka iłowa dr. nona na bazie minerałów z morza martwego

Po takim detoksie możesz spodziewać się samym pozytywnych rezultatów:

-więcej energii w ciele

-głębszy i spokojniejszy sen

-błyszczące włosy i mocne paznokcie

-zdrowsza cera

-lepsze samopoczucie i humor

-brak uczucia ciężkości po jedzeniu

 

Samopoczucie po takim detoksie w dużej mierze będzie zależało od stopnia zanieczyszczenia. Bez wątpienia jednak każdy odczuje po nim różnicę. Energia, dobry nastrój i młodszy wygląd to dopiero początek listy pozytywnych zmian, jakie może przynieść wiosenne oczyszczenie.

Dużo zdrowia!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy