Jak skutecznie wzmocnić kości?

Układ kostny stanowi podporę dla całego ciała. Chroni najważniejsze organy w naszym ciele przed urazami, stanowi miejsce przyczepu mięśni. Jak pokazują dane statystyczne, na choroby układu kostnego cierpi ok. 400 tys. osób w naszym kraju. Schorzenia układu ruchu mogą dotyczyć zarówno kości jak i stawów. Przewlekły ból, sztywność, czy problemy z ruchomością stawów  mogą być wynikiem stanu zapalnego spowodowanego urazem lub procesem chorobowym. Najczęściej tego typu schorzenia dotyczą osób po 50 roku życia, ale coraz częściej dotykają również osób młodszych, po 30 r. ż., czyli w czasie największej aktywności zawodowej.

Jednak układ kostny to nie tylko same kości. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje właściwego ukrwienia tkanek, sprawnie działającego układu hormonalnego i odpowiednich substancji odżywczych. Tym samym jest zależny od wielu czynników, a dysfunkcja któregokolwiek z układów może w efekcie prowadzić do rozwoju schorzeń układu kostnego.

OSTEOPOROZA

To choroba najczęściej kojarzona z układem kostnym. Dotyczy coraz częściej młodszych ludzi, w szczególności narażone na nią są kobiety. To choroba w której zaburzony zostaje metabolizm kości. Proces wymiany starych komórek na nowe zostaje zaburzony, w efekcie kości tracą swoją gęstość, stają się bardziej podatne na uszkodzenia i łamliwe. Zmniejsza się też ich objętość, dlatego mówi się, że osteoporoza to „złodziej kości”. W dzieciństwie i okresie młodzieńczym najbardziej aktywne są osteoblasty, czyli komórki kościogubne, które budują kości. Jest to okres największego wzrostu i kształtowania kości. Po 35 r. ż. Zmienia się ilość osteocytów, czyli dojrzałych komórek kości, a także przybywa osteoklastów-komórek żernych. To czas, gdy proces niszczenia zaczyna przeważać, a kości stopniowo stają się coraz słabsze.

Osłabienie kości jest procesem, który postępuje z wiekiem, jednak od nas zależy, jak szybko będzie ono przebiegało.

BÓLE KOŚCI I STAWÓW

Na bóle kolan, kręgosłupa i stawów skarży się coraz większa ilość osób. Są one często wynikiem zwyrodnień, które ujawniają się wraz z wiekiem i są konsekwencją wykonywanej pracy, lub licznych obciążeń. Zaburzenia dotyczą w pierwszej kolejności chrząstki stawowej, która odpowiada za amortyzację ruchów i mobilność stawów. Z czasem choroba zwyrodnieniowa może zwiększyć swój zasięg o kości, torebkę stawową , więzadła, ścięgna i mięśnie. Powstałe w obrębie stawu zmiany powodują ból i ograniczenia ruchomości. Najlepszym sposobem, by złagodzić dolegliwości, jest unikanie obciążeń.

soupseen dr nona

Halo Soupseen zawiera witaminy i minerały, które wchłaniają się aż w ok. 90%

 

ARTRETYZM

Nazywany jest także podagrą lub dną moczanową. Ta choroba dotyczy głównie osób starszych, jednak może całymi latami nie dawać o sobie znać. Przyczyną artretyzmu jest zbyt wysoka ilość kwasu moczowego we krwi, którego kryształki zaczynają odkładać się w stawach. Ten proces prowadzi z czasem do powstawania narośli, a te z kolei narastając doprowadzają do stanu zapalnego. Podagra to choroba przewlekła, jednak jej przebieg można w znacznym stopniu załagodzić. Jak w przypadku pozostałych chorób układu kostnego, istotne jest unikanie obciążenia. W tym wypadku szczególny wpływ na przebieg choroby może mieć dieta.

chocoseen dr nona

Halo Chocoseen zawiera m.in. witaminę D, C i wapń niezbędne do budowy kości

 

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Chociaż nasze ciało starzeje się z wiekiem, w znacznym stopniu od nas samych zależy jak mocno i szybko ten proces będzie postępował. Dotyczy to także układu kostnego, który tak samo potrzebuje zdrowej diety i ruchu. Odwdzięczy Ci się sprawnością i mobilnością przez długie lata.

  1. Dieta bogata w magnez, witaminę D, wapń i fosfor to w przypadku mocnych kości to podstawa. Witamina D odgrywa szczególną rolę w procesie mineralizacji kości.
  2. Regularny ruch, w szczególności ten na świeżym powietrzu. . Ruch wzmacnia cały szkielet, siłę mięśni, które dodatkowo odciążają kości. Jeśli nie wiesz od czego zacząć polecam praktykę jogi lub pilates, które mają zbawienny wpływ na całe ciało.
  3. Unikanie obciążeń. To najłatwiejszy sposób, aby zniwelować możliwość urazów i nieprawidłowego obciążenia kręgosłupa. Początek problemów z układem kostnym często zaczyna się od urazu.
  4. Unikanie dymu papierosowego i pozostałych używek. Jak dowodzą ostatnie badania, spożywanie dużej ilości kawy przyczynia się do wypłukiwania wapnia z kości, a tym samym do ich znacznego osłabienia.
  5. Regularna suplementacja dostarcza brakujących witamin i minerałów. Preparaty Dr Nona dostarczają łatwo przyswajalnych substancji dla zdrowych kości.

reumoseeen dr nona

Halo Reumoseen działa tonizująco na układ kostny i mięśniowy

 

Jeśli borykasz się z problemami układu kostnego, możesz spróbować naszych sprawdzonych produktów:

  1. Halo Chocoseen– preparat zapobiega osteoporozie: 1 łyżkę dodać do filiżanki wody lub kawy zbożowej
  2. Halo Soupseen– witaminowa bomba dla kości- 1 łyżeczkę dodać do szklanki gorącej wody, rozmieszać i odczekać aż lekko przestygnie
  3. Halo Reumoseen– wyprowadza z organizmu kwas moczowy, odbudowuje powierzchnie stawowe, stosowanie: 1 kapsułka dziennie

Wiele preparatów Dr Nona przynosi ulgę również w stosowaniu zewnętrznym. Odgrywają znaczącą rolę w funkcjonowaniu całego układu kostnego. Są niezastąpionym środkiem działającym przeciwbólowo, przeciwzapalnie i regenerująco.

 

Dużo zdrowia!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy