Zakochaj się na nowo-w sobie i w życiu

W ostatnim czasie dużo mówi się o miłości do siebie. To naprawdę wspaniale, ponieważ miłość do siebie stanowi solidny fundament udanego życia, szczęśliwych i karmiących nas relacji, wspaniałej rodziny i przyjaciół. Miłość to wielkie i piękne uczucie, którego każdy z nas jest spragniony. A im mniej jest go w naszym życiu, tym ciemniejszych barw ono nabiera. Często miłości szukamy na zewnątrz, budując poczucie własnej wartości na tym co myślą o nas inni. Tymczasem, to co widzą inni jest jedynie odbiciem ich samych. Dlatego, jeśli pragniesz zbudować szczęśliwy związek, kochającą się rodzinę, znaleźć wymarzoną pracę- zacznij najpierw od siebie i zakochaj się w sobie.

JESTEM JAKI JESTEM

Nasi rodzice, a później szkoła i znajomi mają wielki wpływ na to jak postrzegamy sami siebie. To co słyszymy od swoich rodziców, traktujemy jako oczywistość. Ich przekonania o nas i otaczającym świecie przyjmujemy jako swoje. Stanowią niejako wgrany do głowy program, który potem odtwarzamy w każdej sytuacji. Wiele z tych programów jest całkowicie nieuświadomiona, a my powtarzamy je odruchowo.  Kiedy jednak zaczynamy zwracać uwagę na powtarzające się schematy zachowań, jesteśmy w stanie zmienić swoje przekonania. Kiedy nie wiemy, które wartości są nasze, a które jedynie przyjęliśmy jako swoje, warto zapytać siebie: Czy to jest naprawdę moje? Czy to jest ze mną spójne? Czy ja tego pragnę? Liczy się jednak pierwsza odpowiedź, która do nas przyjdzie- zanim nasz analityczny umysł zacznie sabotować odpowiedzi płynące z serca. Bo to właśnie tam odnajdziemy odpowiedź na każde pytanie.

 

NAUCZ SIĘ ODPUSZCZAĆ

Jak wiele razy rozpamiętywałeś jakąś sytuację? Jak wiele razy trafna riposta do czyjejś wypowiedzi na twój temat przychodziła po tygodniu, miesiącu, a może nawet roku? Tak, wszyscy bezustannie coś analizujemy. Tak właśnie działa nasz umysł. Mamy ok. 6 000 myśli dziennie. Wiele z nich dotyczy tego, co już było, czyli sytuacji na które NIE MAMY JUŻ WPŁYWU. Mimo wszystko poświęcamy tym rozmyślaniom większą część naszego dnia, a nawet życia! Zbyt często skupiamy się na tym, co już minęło, zamiast poświęcić swoją energię na kreowanie tego, na co mamy realnie wpływ. Stąd też w ostatnim czasie duże zainteresowanie tzw. mindfulness i medytacją, dzięki której uczymy się przekierowywać uwagę na TU I TERAZ, życie w tym danym momencie. Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się odpuszczać i wybaczać. Bo wybaczenie płynące z głębi serca uwalnia zablokowane emocje, tworząc przestrzeń na to co najważniejsze- MIŁOŚĆ.

kwartet soli dr nona

 Kąpiele w Kwartet Soli Dr. Nona zapewniają głęboki relaks i przywracają harmonię

 

NAUCZYĆ SIĘ DBAĆ O SWOJE POTRZEBY

Czym jest miłość do siebie? Z pewnością wiele osób uzna to hasło jedynie za modny slogan reklamowy. Jednak prawdziwa miłość do siebie to tak naprawdę dbanie o siebie na każdym poziomie. Nie tylko o swoje ciało, ale też emocje i uczucia. To dbanie o swoje dobre samopoczucie, bez przymusu. To poczucie harmonii, wewnętrzna zgodna na to, że możesz mieć gorszy dzień, nie zawsze idealnie wyglądać, czy potrzebować więcej snu. To dbanie o swoje granice, gdy ktoś mówi rzeczy, których nie chcesz słuchać i potrafisz powiedzieć głośne i stanowcze NIE. Miłość do siebie to odkrywanie siebie na nowo i pełna akceptacja tego, co się pojawi, bez oceniania i dopuszczania do głosu wewnętrznego krytyka.

krem dynamiczny dr nona z minerałami morza martwego

Krem Dynamiczny tonizuje ciało po fizycznym i psychicznym przemęczeniu

 

MYŚL POZYTYWNIE

Pozytywne myślenie nie leży w naszej naturze. Często wolimy z góry założyć najgorszy możliwy scenariusz, niż niemile się rozczarować. Tymczasem nasz mózg kompletnie nie rozróżnia , czy to co myślimy dzieje się teraz, wczoraj, czy dopiero ma się wydarzyć. W trakcie przeżywania stresujących sytuacji mózg traktuje to jako zagrożenie i wysyła sygnał do produkcji hormonów stresu. A to oznacza, że myśląc wciąż o tym samym nasze ciało non stop jest w napięciu. Powszechnie wiadomo, że przewlekły stres jest odpowiedzialny za wiele poważnych chorób. Dlatego warto zadbać o jakość swoich myśli, ponieważ w ten sposób dbamy również o nasze zdrowie. Jeśli mamy problem pozytywnym nastawieniem, a czarne scenariusze układają się w nasze głowie jak na zawołanie, warto skorzystać z prostego i przyjemnego sposobu. Wystarczy zamknąć oczy i przywołać jedno wspomnienie, gdy czuliśmy się naprawdę szczęśliwi. Może to być wspomnienie z dzieciństwa, z cudownych wakacji, lub ukochany widok. W ten sposób momentalnie redukujemy stres, a ciało dostaje znak, że zagrożenie już minęło.

Miłość do siebie to nie egoizm. To prawdziwa i odpowiedzialna postawa, dzięki której odzyskujemy szacunek do siebie i nabieramy go do innych. Budujmy świadomie swój obraz, a świat wokół nas stanie się piękniejszy.

Uściski!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy