Pokonaj cellulit-raz na zawsze!

  • Post category:Blog

Cellulit nazywany również „pomarańczową skórką”to zmora większości kobiet. Niewiele z nas wie, że tak naprawdę wcale nie jesteśmy na niego skazane!

RODZAJE CELLULITU

Cellulit swoim wyglądem przypomina pomarszczoną skórkę pomarańczy. Dla wielu z nas stanowi głównie problem natury estetycznej, który jednak skutecznie blokuje nas nawet w codziennym życiu. Istnieje kilka rodzajów cellulitu:

  1. Cellulit tłuszczowy(lipidowy)- pojawia się wraz z nagłym przyrostem masy ciała. Jest wynikiem zaburzonego metabolizmu tłuszczów, które gromadzą się w tkance podskórnej, tworząc wyraźne grudki. W tkance gromadzą się zbędne produkty przemiany materii, toksyny i kwasy tłuszczowe.  Najczęściej występuje na brzuchu, biodrach i udach.

 

  1. Cellulit wodny- jego pojawienie się może mieć kilka przyczyn: zaburzenia w gospodarce hormonalnej, zaburzony przepływ krwi i limfy, mała aktywność fizyczna, uboga dieta w której przeważają produkty wysokoprzetworzone. Powstaje w wyniku zatrzymania wody w tkankach, przez co powstają obrzęki. Może występować na łydkach, udach, pośladkach. Rozpoznamy go po charakterystycznym odkształceniu na skórze, które powstaje w miejscu ucisku palcem. Ucisk może powodować ból.

 

  1. Cellulit mieszany (tłuszczowo-wodny)- ten rodzaj skórki pomarańczowej może pojawiać się zarówno u kobiet szczupłych jak i otyłych. Występuje na różnych partiach ciała, a jego przyczyn jest wiele.

 

  1. Cellulit wiotki- pojawia się zazwyczaj u kobiet po 40stce i łączony jest zazwyczaj ze zmianami w gospodarce hormonalnej kobiet. Charakterystyczne dla niego są liczne grudki i nieelastyczna skóra. Występuje zazwyczaj na rękach, nogach i brzuchu.

 

  1. Cellulit twardy- ten rodzaj cellulitu często pojawia się już u młodych kobiet, poniżej 25 r. ż. Zmiany w tkance podskórnej charakteryzują się twardością i płaskim ułożeniem. Skóra w okolicy występowania zmian jest sucha i szorstka, a dotyk może sprawiać ból.

Halo Faza 9 wspomaga prawidłową syntezę DNA

JAK SOBIE POMÓC?

Pamiętaj, że drastyczne odchudzanie niewiele pomoże w walce z cellulitem. Jak w wielu przypadkach należy działać kompleksowo, a przede wszystkim systematycznie, aby pozbyć się problemu na stałe. Tak, to jest możliwe!

  • Ruch w każdej formie działa korzystnie na nasze zdrowie. Jeśli nie lubisz ćwiczeń na siłowni, wybierz spacery, rower, nordic walking, fitness (świetnie działają ćwiczenia typu BPU-brzuch, pośladki, uda) a zamiast windy- schody J Każda aktywność fizyczna, która zaangażuje dolne partie mięśni będzie działała na twoją korzyść, najważniejsze jednak, by robić to systematycznie i z radością! W końcu dbamy o nasze zdrowie 🙂
  • Jednym z niezastąpionych narzędzi w trakcie walki z cellulitem są masaże. Dzięki nim poprawiamy przepływ krwi, pozbywamy się zastojów limfy, a wraz z nimi wszelkich toksyn, które zalegają w tkankach podskórnych. Masaże to również doskonały sposób, by przetransportować do skóry substancje odżywcze, oraz wspomagające proces oczyszczania.

masło shea dr nona

Masło Shea doskonale nadaje się również do masażu

Doskonale działają masaże z Masło Shea , a także-uwaga- wcieranie w skórę rozkruszonej Soli Morskiej!

 

  • Codzienna pielęgnacja jest równie ważna. Nie należy zapominać o wybraniu odpowiedniego balsamu (np. ANTI-CELLULIT KREM),a także nakładaniu maseczek witaminowych, świetnie sprawdzi się Maseczka iłowa, która oczyszcza skórę i odżywia!

maseczka iłowa dr. nona na bazie minerałów z morza martwego

Maseczka iłowa odmładza i regeneruje skórę całego ciała

 

  • Zadziałaj od wewnątrz. Walka z cellulitem to kompleksowe i zaplanowane działanie. Aby pozbyć się pomarańczowej skórki należy działa także od środka- Odpowiednio dobrane preparaty witaminowo-mineralne pomogą zachować młodość i przywrócą równowagę hormonalną w naszym organizmie.

feminseen dr nona

Halo Feminseen dba o równowagę hormonalną kobiet

 


 

Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy