Menopauza- kolejny etap w życiu kobiety

 • Post category:Zdrowie

Menopauza i klimakterium to czas w życiu kobiet, który kojarzy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, problemami zdrowotnymi i spadkiem aktywności w codziennym życiu. Większość kobiet traktuje ten okres życia, jako koniec swojej kobiecości, co znacząco wpływa na poczucie własnej wartości. Czym tak naprawdę jest klimakterium i menopauza? Jak przetrwać ten czas z miłością do siebie?

KLIMAKTERIUM I MENOPAUZA

Klimakterium to okres poprzedzający pojawienie się ostatniej miesiączki w życiu kobiety. Zazwyczaj zaczyna się już na kilka lat przed nią, może też trwać kilka lat po jej wystąpieniu. W tym czasie stopniowo w jajnikach zmniejsza się wydzielanie estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Zmiany w gospodarce hormonalnej naszego organizmu wpływają na zmiany samopoczucia. Okres menopauzalny dotyczy zazwyczaj kobiet pomiędzy 45-55 r. ż. Menopauza to po prostu ostatnia miesiączka. Uznawana jest za ostatnią, gdy po jej pojawianiu się, nie miesiączkujemy przez następny rok.

OBJAWY TOWARZYSZĄCE

Układ hormonalny odpowiada za wiele czołowych procesów w naszym ciele. Gdy ilość produkowanych hormonów ulega zmianie, możemy również doświadczać nieprzyjemnych dolegliwości:

 • Uderzenia gorąca
 • Zimne poty
 • Bezsenność
 • Nerwowość
 • Kołatanie serca

Ponadto estrogen jest odpowiedzialny za jędrną i gładką skórę bez skazy. Gdy spada jego poziom, zmniejsza się produkcja kolagenu, a tym samym nasza skóra zaczyna tracić elastyczność i pojawia się coraz więcej zmarszczek.

 

JAK MOŻESZ ZADBAĆ O SIEBIE?

Okres około menopauzalny może trwać nawet 10 lat. To niezwykle ważne, aby wkroczyć w ten etap z pełną świadomością zmian, które nas czekają, ale też z pełną akceptacją i miłością do swojego ciała, które zmienia się wraz z wiekiem. Nie ma sztywnych ram, które można wyznaczyć. Klimakterium może zacząć się już na kilka lat przed wystąpieniem ostatniej miesiączki, a jej zapowiedzią mogą być rzadziej występujące krwawienia, zmienność nastrojów czy przedłużające się problemy z bezsennością. Aby złagodzić powyższe objawy najlepiej działać zarówno od środka, jak i od wewnątrz.

 1. Zapewnij sobie odpowiednią dawkę ruchu. W trakcie ćwiczeń fizycznych w naszym organizmie wytwarzają się hormony szczęścia- endorfiny. Ponadto dotlenione komórki działają sprawniej i szybciej się regenerują.

 

 1. Zadbaj o dietę z dużą ilością świeżych warzyw i owoców. Warto postawić także na produkty, które zawierają fitoestrogeny. Znajdziesz je m. in. W produktach sojowych, jabłkach czy otrębach.

 

 1. W dzisiejszych czasach, gdy gleba jest w znacznym stopniu wyjałowiona przez sztuczne nawozy, jedzenie nie jest w stanie zapewnić nam wszystkich brakujących witamin i mikro i makroelementów. Warto wprowadzić odpowiednią suplementację, która uzupełni braki . Halo Feminseen to preparat, który dedykowany jest kobietom szczególnie w okresie klimakterium i menopauzy. Zawiera ekstrakt sojowy, który uzupełni dawkę estrogenów, a tym samym złagodzisz uderzenia gorąca czy zimne poty. Wyciąg z głogu i cykorii dostarczy witamin i wzmocni skórę, włosy i paznokcie, które często w tym czasie stają się matowe i słabe.Dawkowanie: 1 tabletka rano i wieczorem, popić szklanką wody.

feminseen dr nona

Feminseen pomaga uporać się z przykrymi dolegliwościami.

 1. Nie zapominajmy także o naszej skórze, która z wiekiem traci jędrność. Wszystko za sprawą włókien kolagenowych, które stają się coraz słabsze, a to z kolei sprawia, że nasza skóra traci blask, a na jej powierzchni pojawiają się coraz bardziej widoczne zmarszczki. Jeśli pragniesz, by twoja skóra była promienna, a zmarszczki wygładzone, sięgnij po krem Solaris A. To prawdziwy ekspert jeśli chodzi o pielęgnację dojrzałej skóry. Silnie odmładza skórę, a wszystko za sprawą unikalnego składu, który pobudza naskórek do produkcji kolagenu i włókien elastynowych. Nasza skóra nie tylko  otrzymuje dodatkowe nawilżenie i witaminy,ale również sygnał, by produkować nowe połączenia, które wzmocnią i uelastycznią naskórek.

krem solaris do twarzy morze martwe dr nona

Solaris pobudza naskórek do produkcji włókien kolagenowych.

 1. Pij wodę. Woda to życie. Odwodnienie daje subtelne objawy takie jak zawroty i ból głowy czy kołatanie serca. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu cały nasz organizm pracuje sprawniej, a wszystkie zbędne produkty przemiany materii są wydalane szybko i sprawnie. Nasza skóra jest promienna a ciało sprężyste.

 

Wiele kobiet  z niechęcią myśli o okresie przekwitania. Jest to jednak kolejny etap w naszym życiu, który dzięki świadomemu podejściu, może być piękną i pouczającą lekcją na temat naszego ciała i tego jak się zmieniamy.

Miłości!

 


 

Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.