Przywróć zdrowie i harmonię swojemu sercu

  • Post category:Blog

Nasze serce pracuje bezustannie. W ciągu minuty przepompowuje od 5 do 6 litrów krwi, w ciągu doby jest to aż 7 tysięcy litrów! To sprawia, że serce potrzebuje szczególnej opieki i higienicznego trybu życia, aby mogło sprawnie funkcjonować jak najdłużej! 

Problemy z układem krążenia stanowią bardzo powszechny problem. Niestety, statystyki mówią same za siebie, w Polsce co roku zawał serca przechodzi ok. 100 tysięcy osób! Największym problemem jest brak ruchu, palenie tytoniu, stres i nieodpowiednia dieta. Ignorowanie tych czynników dla wielu może mieć tragiczne skutki, dlatego warto już teraz wprowadzić do życia zdrowe nawyki, aby móc cieszyć się życiem w całej jego pełni jak najdłużej! 

Czynniki, które przyczyniają się do obciążenia układu krążenia. 

Palenie tytoniu– to zdecydowanie nr 1 na liście. Wdychane razem z dymem substancje smoliste i nikotyna przyczyniają się do podwyższenia ciśnienia krwi, oraz osłabiają tętnice. Paląc tytoń narażamy się nie tylko na rozwój miażdżycy, zwiększając ryzyko zawału serca, ale także na rozwój chorób nowotworowych. 

Nadwaga-u osób z nadwagą serce musi pracować na zwiększonych obrotach. Ciśnienie krwi jest wyższe, a ryzyko takich chorób jak cukrzyca czy choroba wieńcowa wzrasta wielokrotnie. 

Stres– u osób przebywających w długotrwałym stresie ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego wzrasta od 10%-60%. Silny stres może prowadzić do niedokrwienia mięśnia sercowego, oraz zaburzać aktywność elektryczną serca, a to z kolei wpływa na zaburzenia jego rytmu. 

Dieta wysokotłuszczowa– dieta bogata w tłuszcze i sól prowadzi do zaburzenia równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Nie tylko prowadzi do niekontrolowanego wzrostu masy ciała, ale również do miażdżycy tętnic, a w konsekwencji chorób układu krążenia.  

Siedzący tryb życia– brak ruchu w prostej linii prowadzi do zaburzenia pracy serca, które jak każdy mięsień potrzebuje ćwiczeń. Bierny tryb życia może prowadzić do otyłości, miażdżycy i zakrzepicy.  

Halo Okseen to najlepszy przeciwutleniacz na świecie wspierający leczenie wielu chorób, w tym niewydolności serca i cukrzycy

Ruch to energia! 

Jak głosi stare i niezwykle mądre przysłowie “ W zdrowym ciele zdrowy duch” , aktywność fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na nasz organizm, ale również naszego ducha. Dzięki regularnym ćwiczeniom zachowamy radość i pozytywne nastawienie do życia. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, lub zwyczajnie nie jesteś entuzjastą sportów- SPACERUJ. To forma aktywności wskazana dla każdego, niezależnie od wieku, przebytych chorób czy kondycji fizycznej. Spacer delikatnie aktywuje najważniejsze partie mięśni, bez obciążania serca. Pozostaje tylko ubrać się odpowiednio do pogody i ruszać w drogę! 

Jesteś tym, co jesz 

W naszej codziennej diecie brakuje pokarmów pełnoziarnistych, owoców i warzyw. To sprawia, że cierpimy na niedobory witaminowo- mineralne, a o ich skutkach możesz przeczytać więcej tu–> Supermoc witamin i minerałów Jeśli nie dostarczamy odpowiednich substancji do naszego ciała, cały organizm, a przede wszystkich serce, jest zmuszone funkcjonować na rezerwach. Stanowi to potężne obciążenie dla całego układu krążenia. W żyłach i tętnicach mogą tworzyć się złogi prowadzące do miażdżycy. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dobrze zadbać o jakość naszej diety i odpowiednią suplementację. 

Dakseen Plus wzmacnia cały organizm i poprawia funkcjonowanie wszystkich narządów

Wyrażaj wdzięczność 

Praktyka wdzięczności polega na dostrzeganiu, tego co mamy, docenieniu wszystkiego co nas otacza. Zamiast skupiania się na problemach i zmartwieniach, które generują sporo stresu obciążającego naszą przestrzeń serca, można przekierować uwagę na pozytywne rzeczy, które nas otaczają. Nie wiesz jak zacząć? Weź długopis i kartkę i wypisz wszystkie dobra, które Cię otaczają. I nie chodzi tutaj tylko o dobra materialne. Można dziękować za zdrowie, za dom, za piękną pogodę, powodów jest więcej niż Ci się wydaje! Regularna praktyka wdzięczności pomaga odkryć radość i zdecydowanie odciąża serce! 

Czas dla siebie 

Wiele z nas poświęca wiele czasu na ogarnianie spraw związanych z pracą czy rodziną. Natłok zajęć sprawia, że często brakuje nam czasu dla samych siebie! Jak się okazuje, jest to bardziej istotne, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli jesteśmy wiecznie zabiegani i przemęczeniu, rośnie poziom hormonów stresu, a to sprawia, że ciało reaguje podobnie jak w momencie zagrożenia. Dlatego tak ważne jest, by każdego dnia zadbać o chwilę spokoju i relaksu tylko dla siebie. Kąpiel, czytanie książki, masaż, joga. Cokolwiek to jest, ma sprawiać przyjemność Tobie. W ten sposób ładujemy nasze wewnętrzne akumulatory, a to sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni, nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym. 

Sól do kąpieli Dr Nona pomaga usuwać toksyny przez pory skóry, a olejki eteryczne zapewniają relaks i oczyszczają drogi oddechowe

Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy