Zimą zadbaj o nerki!

  • Post category:Blog

Przed nami czas, kiedy dni są krótkie, a na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Według tradycyjnej medycyny chińskiej każda pora roku związana jest z innym narządem wewnętrznym.

Z zimą związane są nerki i to właśnie one w tym czasie są najbardziej aktywne i domagają się szczególnie naszej uwagi. To idealny moment na to, by prawidłowo zadbać i wzmocnić układ moczowy, który jak wiadomo, jest w tym okresie najbardziej podatny na wychłodzenie.

Jesteśmy nieodłączną częścią natury i podlegamy tym samym prawom. Jesienią i zimą cała przyroda zwalnia, ulega stagnacji. Tak samo dzieje się z nami. Więcej czasu spędzamy w domach, rytm naszego życia staje się wolniejszy, a poranki bardziej leniwe. To naturalny proces, który warto zaakceptować i nie próbować w tym czasie podejmować aktywności, zarówno fizycznych jak i umysłowych, które narażają nas na wyczerpanie. Cała nasza energia kierowana jest do wewnątrz i to właśnie o swoje zdrowie i samopoczucie powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności.

Zdrowy i długi sen to podstawa

Z pewnością wiele z nas nie lubi tego momentu w czasie całego roku, kiedy wstajemy rano i wita nas całkowita ciemność. Zimą dobrze jest kierować się zasadą, by chodzić spać wcześnie, a wstawać jak najpóźniej. Organizm w zimnych miesiącach najwięcej energii zużywa na ogrzanie organizmu, dlatego potrzebuje więcej czasu na regenerację. Sen jest podstawą, by nasze ciało funkcjonowało sprawnie w tym najtrudniejszym okresie.

Nerki lubią ciepło

Nerki są podatne szczególnie na zmianę temperatur. Jeśli na zewnątrz jest naprawdę zimno, warto zadbać o to, by je odpowiednio osłonić dodatkową warstwą ubrania. Można je również ogrzewać termoforem i smarować rozgrzewającymi maściami i preparatami.

Pij rozgrzewające napoje!

Najlepsze będą ziołowe, rozgrzewające herbaty, ciepła woda z imbirem i miodem, oraz dodatkiem różnego rodzaju przypraw m.in. cynamonu, imbiru, goździków, gałki muszkatołowej. Kurkumy. Nie wskazane jest picie napojów zimnych, gazowanych i dodatkiem cukru i barwników. Ciepłe płyny utrzymują odpowiednią temperaturę ciała i pomagają rozgrzać te partie ciała, które są najbardziej oddalone od serca, czyli kończyny górne i dolne, a także nos. Ziołowe herbaty pomagają usuwać również chorobotwórczy śluz, który nadmiernie produkuje śledziona, gdy spożywamy produkty wysokoprzetworzone.

Zatroszcz się o pozytywne emocje.

Medycyna chińska wiele mówi na temat uczuć, które gromadzone są w poszczególnych organach wewnętrznych. Bezpośrednio z nerkami wiąże strach i lęk, które niewyrażone i skumulowane w ciele mogą osłabiać nerki i przyczyniać się do rozwoju przewlekłych chorób. Także długotrwałe zmęczenie i przepracowanie może prowadzić do osłabienia i wyczerpania naszych zasobów energetycznych, a to z kolei prowadzi do stresu i przemęczenia. W trosce o nerki należy zadbać o wewnętrzny spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zaufanie i harmonia to emocje, które działają na nerki wzmacniająco i korzystnie!

Produkty dr Nona, które wspierają pracę układu moczowego

Wszystkie preparaty dr Nona działają wszechstronnie na pracę naszego organizmu. Wszystko za sprawą kompleksu minerałów z Morza Martwego, które zapewniają odżywienie ciała i umysłu i są w pełni przyswajalne. Jednak, gdy borykamy się z konkretnymi problemami zdrowtnymi, są preparat, które są szczególnie wskazane, tak by efekt terapeutyczny był widoczny jak najszybciej. Gdy nerki są osłabione, możemy wspomóc ich działanie stosując:

  • Dakseen Plus– wysokiej jakości preparat witaminowo- mineralny, który wyrównuje niedobory o odżywia organizm. Normalizuje procesy metaboliczne i poprawia kondycję całego ciała. Głównym składnikiem jest wyciąg z kwiatów kaktusa, które mają sile działanie ochronne i antyoksydacyjne. Wykazują silne działanie przeciwzapalne, homeostatyczne i moczopędne. Oprócz witamin A, B1, B2, PP, witaminy B5, B6, B9, B12, witaminy C i E zawiera szereg niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów tj. jod, wapń, magnez, potas, mangan, selen i wiele innych.
Dakseen Plus jest uważany za prawdziwą bombę witaminowo-mineralną
  • Halo Gonseen– nazywana jest „herbatą odrodzenia”, delikatnie i skutecznie oczyszcza i normalizuje pracę układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego i moczowego. Działa na wszystkie układy oczyszczająco, dzięki temu organizm chłonnie i przyswaja substancje odżywcze szybciej i w większej ilości. Doskonale rozpuszcza kamienie i piasek w nerkach, a także w woreczku żółciowym. Jej unikalny skład jest wzbogacony kompleksem minerałów z Morza Martwego.
Herbaty ziołowe wspierają prawidłową pracę nerek i układu moczowego
  • Krem Dynamiczny– działa odmładzająco i regenerująco nie tylko na skórę twarzy. Zawarty w nim Halo Kompleks minerałów z Morza Martwego poprzez skórę wpływa korzystnie na pracę całego układu immunologicznego. Przy kuracji wspierającej układ moczowy, najlepiej smarować okolice nerek.
Krem Dynamiczny wspiera pracę układu immunologicznego

Jeśli zmagasz się ze spadkiem energii w okresie jesienno-zimowym w pierwszej kolejności zadbaj o kondycję układu moczowego, nie dopuszczaj do wychłodzenia organizmu i zatroszcz się o swoje emocje. To podstawa, by ten czas upłynął w zdrowiu!

Uściski!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy