Jak wyleczyć chore zatoki? – sprawdzone sposoby na infekcje zatok

 • Post category:Blog

Chore zatoki wywołują szereg nieprzyjemnych objawów. Infekcje trwają długo i ciężko je wyleczyć. Podpowiadamy w jaki sposób wyleczyć zatoki szybko i skutecznie.

Infekcje zatok charakteryzują się stanem zapalnym i obrzękiem błony śluzowej którymi są pokryte. Chore zatoki mogą wywoływać bardzo nieprzyjemne objawy. Najbardziej uciążliwym jest przewlekły ból głowy wywołany zgromadzoną wewnątrz zatok wydzieliną. Sprawdź w jaki sposób można oczyścić zatoki skutecznie i naturalnie.

Przyczyny zapalenia zatok

Mechanizm, który powoduje zapalenie zatok polega na upośledzeniu usuwania wydzieliny, która poprzez nabłonek rzęskowy powinna być przesuwana w stronę nosa. W wyniku zaburzenia tej funkcji dochodzi do zablokowania śluzu w zatokach. Śluz może ulegać nadkażeniom bakteryjnym, które wywołują stan zapalny. Do zapalenia zatok może dojść w wyniku infekcji wirusowej, bakteryjnej, grzybicznej, a także alergii. Zapalenie może przybrać stan przewlekły o którym mówi się, gdy objawy utrzymują się nawet od 12 tygodni.

Chore zatoki – objawy

Objawy zapalenia zatok są zazwyczaj dosyć specyficzne. Najbardziej charakterystyczne z nich to:

 • ból głowy nasilający się przy pochylaniu;
 • żółta lub zielonkawa wydzielina z nosa;
 • uczucie rozpierania wewnątrz nosa i czoła;
 • tkliwość twarzy i czoła;
 • mówienie przez nos;
 • upośledzenie smaku i węchu;
 • uczucie spływającej po tylnej ścianie gardła wydzieliny.

Chore zatoki – leczenie

Standardowa procedura leczenia zatok polega na doustnym podawaniu antybiotyków i leków przeciwbólowych. Leczenie zazwyczaj trwa ok. 3 tygodni. Aby jednak nie dopuścić do ostrego zapalenia zatok, można już przy pierwszych objawach stosować sprawdzone sposoby, które skutecznie uwolnią zablokowaną wydzielinę z zatok. Jak więc leczyć chore zatoki w sposób naturalny?

Płyn do jamy ustnej nadaje się również do płukania zatok

Irygacja chorych zatok

Chore zatoki można płukać stosując sól Dr Nona. Solanka przygotowana na bazie soli z Morza Martwego pomaga usunąć zablokowany w zatokach śluz, a dodatkowo odkaża błonę śluzową. Jak przygotować roztwór soli do płukania?

 • proporcje: 1 szklanka wody i 1 łyżeczka soli – roztwór wlewamy na dłoń, jedną dziurkę nosa zatykamy, drugą wciągamy solankę;
 • przygotowany roztwór można przelać do niewielkiej buteleczki np. po kroplach, nos zakraplamy w pozycji leżącej do kilku razy dziennie;
 • zamiast soli można wykorzystać Płyn do jamy ustnej z wodą destylowaną w proporcji 1:3.
Halo Pulmoseen wzmacnia odporność dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów

Rozgrzewanie zatok

W odblokowaniu śluzu z chorych zatok pomagają okłady rozgrzewające. Jak je przygotować?

 • sól Dr Nona rozgrzać na patelni, następnie przesypać do bawełnianej opaski, ewentualnie czystej ściereczki uważając, by się nie rozsypała, ciepły okład umieszczamy na czole, dla lepszego efektu można opaskę przytrzymać ręcznikiem lub szalikiem, tak aby się nie przesuwała, trzymać nawet do kilku godzin.

Chore zatoki – lecznicze okłady

Z solanki można wykonać lecznicze okłady na stopy:

 • bawełniane skarpety moczymy w solance, następnie wyciskamy i mokre zakładamy na stopy, na to zakładamy foliową reklamówkę, oraz ponownie kolejne ciepłe skarpety, kładziemy się do łóżka i ciepło okrywamy, skarpety warto zostawić na całą noc.
Sól Dr Nona nadaje się do kąpieli, okładów a także tworzenia leczniczych solanek

Leczenie doustne

Infekcje zatok wymagają wielopoziomowego leczenia. Ważne jest nie tylko leczenie objawowe, ale również zlikwidowanie stanu zapalnego. Dzięki działaniu na wielu płaszczyznach możliwe jest szybkie i skuteczne leczenie chorych zatok z produktami Dr Nona. Preparaty charakteryzują się wysoką czystością mikrobiologiczną, są bezpieczne i nie zaburzają naturalnych funkcji organizmu.


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.