Jak skutecznie zadbać o oczy?

 • Post category:Blog

Zdrowe oczy i prawidłowy wzrok pozwalają cieszyć się życiem w pełni. Z wiekiem jednak stopniowo wszelkie procesy zachodzące w naszym ciele ulegają spowolnieniu, a organizm coraz gorzej radzi sobie z czynnikami zewnętrznymi. Pogarsza się odporność, pojawiają się różne schorzenia, w tym związane z narządem wzroku. Jak skutecznie zadbać o oczy, by móc cieszyć się dobrym wzrokiem jak najdłużej? Tego dowiesz się w dzisiejszym wpisie!

Czynniki wpływające na jakość wzroku

Wszystkie organy w naszym ciele są ze sobą połączone. Gdy pojawiają się problemy ze wzrokiem, inny zmysł staje się bardziej wyczulony, tak by w pewien sposób zrekompensować tą stratę. Na to jak poszczególne zmysły funkcjonują i jak spełniają swoją rolę niebagatelny wpływ ma styl życia. Istnieje kilka głównych czynników, które wpływają na pogorszenie wzroku i ogólnej kondycji oczu.

Dieta uboga w witaminy i minerały

Wbrew pozorom to czynnik, który jest często bagatelizowany, a warunkuje wiele aspektów zdrowotnych. Każda tkanka, oraz najmniejsza komórka w ludzkim ciele potrzebuje szeregu składników odżywczych, aby móc prawidłowo spełniać swoją rolę. W przypadku oczu najważniejsze są witaminy A, C i E, a także luteina, cynk oraz kwasy omega-3. 

Wśród pokarmów, które naturalnie uzupełniają dietę w potrzebne składniki znajdują się przede wszystkim:

 • marchewka
 • szpinak
 • banany
 • tłuste ryby morskie (łosoś, tuńczyk, halibut, makrela)
 • ananasy
 • gruszki
 • oliwa
 • orzeszki ziemne
 • prażone pestki słonecznika
 • rośliny strączkowe

Dieta bogata w te produkty zapewnia regularną dawkę potrzebnych substancji, dzięki którym narząd wzroku może sprawnie spełniać swoją funkcję.

Ćwiczenia i aktywność fizyczna

O tym, że ruch to zdrowie nie trzeba nikomu przypominać. Aktywność fizyczna jest nam tak samo potrzebna do zdrowego życia jak jedzenie czy woda. Sytuacja panująca na całym świecie, związana z pandemią COVID-19 przyczyniła się siedzącego trybu życia i rezygnacji z ćwiczeń, oraz wielu aktywności. To, że zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domach, powinno tym bardziej popchnąć nas do zadbania o regularny wysiłek w postaci ćwiczeń ogólnorozwojowych, czy czasu spędzanego na świeżym powietrzu. W przypadku kondycji oczu liczą się nie tylko ćwiczenia, które mają wzmocnić całe ciało, ale przede wszystkim te, które stymulują oczy do ciągłej pracy i wysiłku. Jak się okazuje, systematyczne ćwiczenia mogą korygować wady wzroku takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i zez. Poprawa jest widoczna nawet o 20%! Oto kilka prostych i niezwykle skutecznych ćwiczeń, które pomogą utrzymać oczy w dobrej kondycji.

Zaciskanie powiek

Ćwiczenie polega na otwieraniu i zamykaniu oczu połączonych z oddechem. Weź głęboki oddech i zamknij oczy. Napnij mięśnie twarzy, wstrzymaj oddech na kilka sekund. Wypuść powietrze szybko, otwierając jednocześnie szeroko oczy i usta. Powtórz kilka razy. 

Ruch gałką oczną

Zamknij oczy i rozluźnij mięśnie twarzy, szczególnie skupiając się na rejonie czoła. Powoli przesuwaj oczy w lewo, aż do momentu, gdy poczujesz wyraźny opór. Wytrzymaj chwilę i zrób to samo w przeciwnym kierunku. Zrób kilka powtórzeń.

Odrywanie wzroku

Ćwiczenie szczególnie korzystne dla osób pracujących na co dzień przy komputerze. Przynajmniej raz w ciągu godziny oderwij wzrok od ekranu. Popatrz na przedmioty, które są daleko od Ciebie, a następnie na takie, które są bliżej. Dobrze również popatrzeć na widok za oknem- niebo, drzewa, oddalone budynki. Wykonuj ćwiczenie przez 2-3 minuty. 

Jak skutecznie zadbać o oczy? Kosmetyki i pielęgnacja

Suche, swędzące oczy, przekrwione gałki, to codzienność osób, które pracują przed komputerem. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości należy regularnie nawilżać oczy. Z pomocą przychodzą nie tylko krople do oczu, ale zioła i kosmetyki na bazie naturalnych składników. Dr Nona opracowała szereg preparatów o uniwersalnym działaniu, które nie tylko zapewniają codzienny komfort, ale leczą uciążliwe dolegliwości, tj. zaćma, oraz pomagają zahamować postęp jaskry. 

Balsam pod oczy wykazuje działanie terapeutyczne w leczeniu wielu schorzeń oczu

Balsam pod oczy– znany jako skuteczny sposób na cienie i obrzęki powiek. Doskonale sprawdza się w przypadku skomplikowanych wad wzroku, m.in. jako środek na zaćmę. Zaleca się smarowanie okolic oczu, a także czoła i powiek. 

Halo Okseen– to silny preparat zawierający antyoksydanty, które wspierają ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami. Bogaty w witaminę E, która szczególnie korzystnie działa na zmysł wzroku.

Halo Okseen zawiera wysokie stężenie witaminy E, która dba o kondycję narządu wzroku

Złote krople – krople można przygotować samodzielnie rozcieńczając Płyn do jamy ustnej za pomocą wody destylowanej w proporcjach 1:5. Jeśli dokucza nam tzw. zespół suchego oka wystarczy rozcieńczenie 1:10. Złotymi kroplami zakraplamy oczy, można również stosować w formie okładów.

Rezultaty uzyskane po zastosowaniu preparatów Dr Nona w dolegliwościach oczu:

Kobieta, wiek 90 lat. Cierpiała na postępującą zaćmę. 13 lat temu zaćma usunięta operacyjnie, wskazania do operacji na drugim oku w przeciągu 12 miesięcy. 

Stosowała: Balsam pod oczy- 5x dziennie

Kobieta pozostawała pod stałą opieką okulisty, coroczne badania wykazały zatrzymanie zaćmy na nie operowanym oku. Do tej pory nie musiała mieć przeprowadzonego zabiegu!

Płyn do jamy ustnej wskazany jest przy leczeniu każdej dolegliwości związanej ze stanem zapalnym błon śluzowych
Kobieta, wiek 70 lat. Pod stałą opieką okulisty ze względu na wadę wzroku 1,5 dioptrii, oraz nieokreśloną ciemną plamkę w polu widzenia. 

Zalecenia: ze względu na inne schorzenia kobieta stosowała Okseen. Okazało się, że wada wzroku zmniejszyła się o 0,5 dioptrii! Zaczęła stosować złote krople- już po kilku dniach plamka w polu widzenia stała się mniejsza i o wiele jaśniejsza

Kobieta, wiek 50 lat. Od kilkunastu lat stosuje produkty Dr Nona. W związku ze stwierdzeniem zaćmy 8 lat temu, kobieta zaczęła używać Balsamu pod oczy- smarując powieki i czoło. Do tej pory operacja nie była konieczna!

Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.