Świadoma pielęgnacja ciała w zgodzie z naturą

  • Post category:Blog

Natura obdarzyła nas wieloma darami. Naturalne olejki czy wyciągi z roślin mają zbawienny wpływ na nasz organizm, stanowią składniki suplementów, leków, oraz kosmetyków. Te ostatnie wybieramy ze szczególną starannością, kierując się zapachem, konsystencją i działaniem. Czy wiesz na czym polega świadoma pielęgnacja ciała w zgodzie z naturą? To przede wszystkim pielęgnacja oparta na naturalnych składnikach, dzięki którym są dobrze tolerowane i przyswajane przez organizm.

Dary Natury w zasięgu ręki

Na naszej planecie istnieją miejsca, które szczególnie korzystnie wpływają na zdrowie, ze względu na swoją specyfikę. Jednym z takich miejsc jest Morze Martwe, leżące na pograniczu Jordanii, Palestyny i Izraela. Ludzie zamieszkujący te tereny od dawna wiedzieli, że kąpiel w tym morzu potrafi zdziałać wiele dobrego. Uzdrawiające właściwości są od lat wykorzystywane do leczenia wielu chorób, przede wszystkim alergii skórnych. Oprócz tego, kąpiel w morzu nie tylko działa oczyszczająco, ale dzięki wysokiemu stężeniu soli i zawartych w niej pierwiastków, dostarcza wiele potrzebnych składników, m. in. fosfor, sód, brom, jod i siarkę. 

Ze względu na bardzo wysokie zasolenie (260 gram na 1 litr wody) w Morzu Martwym nie są w stanie przetrwać zwierzęta. Przeprowadzone badania wykazały, że żyją w nim jedynie bakterie i niektóre rodzaje grzybów. Bakterie obecne w Morzu Martwym uznano za najstarsze na Ziemi, dlatego też otrzymały nazwę Archebakterii. Dr Nona Kuchina razem ze swoim zespołem badawczym z Kliniki “Lenom” w Izraelu opracowała unikalną na skalę światową metodę otrzymywania wyciągu białkowego z Archebakterii. Dzięki połączeniu go z minerałami występującymi w Morzu Martwym powstał Bioorganomineralny Kompleks (BOMK), nazywany inaczej Halo Complex. Stanowi główną bazę wszystkich preparatów Dr Nona, dlatego są one wyjątkowe i tak niebywale skuteczne!

Równie wartościowa jest warstwa osadowa, która tworzyła się na morskim dnie przez miliony lat. Muł o grubości ponad 100 m słynie z uzdrawiających właściwości leczniczych. Jeden litr błota z Morza Martwego zawiera ponad 300 g substancji aktywnych, składa się z wielu minerałów i nierozpuszczalnych w wodzie soli. Muł morski jest bogaty w sole magnezu, potasu, kobaltu, litu, manganu, cynku, miedzi, żelaza, wapnia, oraz skalenie, mike, kwarc czy kaolin. 

Po pierwsze: zdrowe ciało!

Wszechobecny kult piękna i perfekcyjnego wyglądu, sprawia, że kobiety, a nawet młode dziewczyny pragną dopasować się do tego współczesnego kanonu piękna. Wiele z nas zapomina, że piękno to przede wszystkim zdrowie, a sylwetka nie musi mieć określonej figury. Najważniejsze, aby kobiety same dobrze czuły się w swoim ciele, tym samym wiedząc, że jest zdrowe i zadbane. Na prawidłową pielęgnację składa się zdrowa dieta, ruch i odpowiednie kosmetyki. Wybierając produkty na bazie naturalnych substancji, nie tylko dbasz o siebie i swoje zdrowie, ale o naszą planetę.

Pielęgnacja w zgodzie z naturą- kosmetyki

Kosmetyki na bazie minerałów z Morza Martwego spełniają wiele funkcji. Wysokie stężenie minerałów stanowi prawdziwą bombę zdrowia. Działają na skórę, a wnikając do krwioobiegu, regenerują i odmładzają ciało od wnętrza. Do pielęgnacji ciała polecana jest szczególnie Maseczka iłowa, która odmładza i regeneruje komórki skóry. W jej składzie znajdują się bogate składniki pochodzenia naturalnego:

  • iły z dna Morza Martwego
  • Halo Complex™
  • ekstrakt z rumianku rzymskiego
  • wyciąg z aloesu
  • ekstrakt cytryny
  • naturalne olejki: lawendowy, brzoskwiniowy, z mirry i melisy lekarskiej
Maseczka iłowa nadaje się do pielęgnacji skóry całego ciała, twarzy, oraz włosów

Maseczka iłowa ujędrnia skórę, rozprostowuje zmarszczki, jest niezwykle pomocna w problemach trądzikowych- może być stosowana również na skórę twarzy. Aktywne składniki wpływają na lepsze ukrwienie naskórka i zwężenie porów. Skóra wygląda młodziej, a efekty są widoczne już od pierwszego zastosowania! Maseczka sprawdza się też na włosach, które po jej zastosowaniu odzyskują blask, a skóra głowy jest silnie odżywiona, co wpływa na wzmocnienie cebulek włosów! Więcej na temat pielęgnacji włosów, znajdziesz tutaj –> Mocne i zdrowe włosy z Dr Nona

Świadoma pielęgnacja ciała w zgodzie z naturą przynosi bardzo szybko oczekiwane efekty. Nie tylko poprawia się wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim samopoczucie. Dzięki kosmetykom opartym na składnikach pochodzących z natury, można zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie całego ciała.


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy