Jak skutecznie realizować cele zawodowe? O dobrych nawykach

  • Post category:Biznes

Skuteczna realizacja celów zawodowych nie wymaga zarywania nocy!

Wiosna to chyba najlepszy czas w roku na zmiany! Gdy przyroda budzi się na nowo i krajobraz się zazielenia, możesz wyraźnie odczuć wzrost siły życiowej i chęci do działania. Wykorzystaj ten moment i zrób coś dla siebie. Stwórz odpowiednie założenia, określ, jaki obszar chcesz zmienić oraz w jaki sposób możesz to osiągnąć i… działaj. Jeśli masz wątpliwości i zastanawiasz się, co konkretnie możesz zrobić, by skutecznie realizować cele, które sama przed sobą postawisz, to mam dla Ciebie jedną prostą radę – zacznij od wprowadzenia dobrych nawyków!

 

Jak skutecznie realizować cele zawodowe?

 

Bez względu na to, jak duże zmiany chcesz wprowadzić tej wiosny, istnieje kilka niezmiennych elementów, które stanowią podstawę prężnego rozwoju zawodowego. Nie chcę w tym miejscu zanudzać Cię zagadnieniami podstaw marketingu czy wciskać Ci jakieś utarte biznesowe gadki. Jednak rzeczywistość skłania do poruszenia kilku kwestii, które realnie mogą przyczynić się do Twojego zawodowego sukcesu. Osobiście uważam tę praktyczna część prowadzenia działalności za niezwykle istotną. Bez względu na moje odczucia, chcę podzielić się z Tobą zdobytym doświadczeniem w każdym możliwym wymiarze. Dlatego prosto z serca podpowiadam Ci co następuje 🙂

Poznaj swojego klienta

Szukasz w końcu odbiorców dla swoich produktów i usług. Musisz zatem orientować się w upodobaniach ludzi, którzy u Ciebie kupują. I to nawet całkiem dobrze się orientować. Nawet jeśli dana rzecz Tobie wydaje się najpiękniejsza na świecie, to pamiętaj, że to tylko Twoja subiektywna opinia. Twoi klienci mogą ocenić tę samą rzecz zupełnie inaczej. Zostań sama swoim Klientem 🙂

 

Poznaj konkurencję

Twoja firma nie funkcjonuje przecież w mydlanej bańce. Warto więc wiedzieć, co dzieje się w biznesach Koleżanek zajmujących się tą samą lub podobną branżą. Dzięki temu będziesz w stanie odpowiednio zaplanować działania marketingowe, by wyróżnić swój biznes na tle innych.

 

Wykorzystuj produkty i usługi komplementarne

Popatrz na swoją firmę oczami klienta i zastanów czy jest coś, co mogłabyś dołożyć do swojej oferty, co świetnie uzupełniłoby istniejące już usługi? Z perspektywy klienta, lepszym rozwiązaniem jest kupić więcej w jednym miejscu, niż poszukiwać niezbędnych elementów w kilku sklepach.

 

Niech Twoja oferta będzie kompletna jak oferta Dr. Nona!

 

Twórz akcje promocyjne

W ten sposób przyciągniesz nowych klientów i zachęcisz ich do większych zakupów. No i nagradzaj swoich stałych klientów, by czuli się u Ciebie wyjątkowo i znowu wrócili. Możesz na przykład personalizować swoje produty lub usługi, wysyłać praktyczne porady zamiast gołych ofert w newsletterze lub wprowadzić program lojalnościowy. Prezenty są zawsze mile widziane 🙂

 

Przygotuj się na wzloty i upadki

Nie zawsze wszystko potoczy się dokładnie tak jak to sobie zaplanowałaś. Nie trzymaj się zbyt kurczowo pierwotnego planu. Staraj się raczej być elastyczna, regularnie koryguj swój plan, zgodnie z rozwojem sytuacji. Pamiętaj też, że zmierzasz na szczyt, więc nie narzekaj, że masz pod górkę 🙂

 

Ty też możesz zarabiać robiąc to, co kochasz

 

Nie musisz być wybitną specjalistką w danej dziedzinie, by osiągnąć sukces. Chcę powiedzieć Ci teraz więcej na temat mocy, którą jako kobieta w sobie nosisz. Przede wszystkim dotyczy ona Twojej mocy twórczej. Jeśli zawodowo zajmujesz się tym, co kochasz, to żadne z podejmowanych działań nie sprawi Ci najmniejszej trudności. Wykonasz je wręcz z największą przyjemnością, w zgodzie ze sobą samą. Czyli jednym słowem perfekcyjnie! To oczywiście przełoży się na poprawę wyników.

Kolejna kwestia to kobieca intuicja. Każda z nas posiada ten magiczny wewnętrzny głos, który zawsze wie, co należy zrobić. Gdy wsłuchasz się w siebie, to na pewno go usłyszysz. Ileż to razy podejmowałam decyzje nie mając dla nich żadnego mądrego czy racjonalnego wyjaśnienia. Po prostu zaufałam sobie i okazało się, że po prostu wiem.

Następny aspekt kobiecej mocy to nieograniczona zdolność kreacji. Zapewne nie raz w życiu udało Ci się przygotować wyśmienite danie, nie mając żadnych wyszukanych składników w lodówce. Dlaczego? Bo wykorzystałaś swoją kreatywność. W biznesie jest bardzo podobnie – są momenty, w których tworzysz coś z niczego, używając wyłącznie swoich unikalnych umiejętności. I serca.

Pamiętaj też, że jako kobieta możesz spokojnie zając się kilkoma projektami jednocześnie. Mamy zdecydowanie lepszą od mężczyzn zdolność szybkiego przełączania się pomiędzy kolejnymi zadaniami i koordynowania jednocześnie wielu czynności. Każda z nas chyba z milion razy przeżyła sytuację: jedną ręką mieszam makaron, żeby się nie przypalił, a drugą wciskam guzik od blendera, żeby w międzyczasie rozdrobnić warzywa na surówkę.  Wielozadaniowość to zdecydowanie nasza cecha.

Nie musisz też obawiać się trudności na drodze do sukcesu. Wychodzę z założenia, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Czasem tylko trzeba wykazać się większym sprytem i zaradnością, a przecież my kobiety to potrafimy.

 

W kobiecym stylu prowadzenia własnej działalności nie chodzi o to, by zakasać rękawy i pracować bez wytchnienia dzień i noc. Liczy się umiejętność wdrażania najlepszych na dany moment rozwiązań.

 

No i umiejętność dobrej organizacji pracy, co której chyba nie ma wątpliwości. Bo kto, jak nie my kobiety, potrafimy rozplanować dzień tak, by zdążyć ze wszystkim i dopiąć wszystko na ostatni guzik? Jeśli boisz się, że po wprowadzeniu zmian i nowości, może spaść na Ciebie zbyt wiele obowiązków, to skorzystaj z poniższych praktycznych wskazówek. Dzięki nim zautomatyzujesz pewną część swojej pracy i od samego początku świadomie poprowadzisz swoje działania.

 

Dobre nawyki, które warto wdrożyć dla prężnego rozwoju zawodowego

 

By skutecznie realizować cele zawodowe, wprowadź do swojej codziennej rutyny kilka nawyków, które pomogą Ci lepiej się zorganizować, zaoszczędzą Twój cenny czas i zwiększą Twoją produktywność. Dzięki nim będziesz w stanie wykonać znacznie więcej czynności w tym samym czasie, a co za tym idzie stworzysz dodatkową przestrzeń na nowe działania lub po prostu na odpoczynek.

  1. Wstawaj wcześniej. Przed rozpoczęciem właściwej pracy daj swojemu organizmowi czas na obudzenie się. Zaparz ulubioną kawę, otwórz okno lub nawet wyjdź na krótki spacer, by się dotlenić. Rozruszasz w ten sposób ciało i pobudzisz się do działania. I nie będziesz zestresowana, tym że nie masz chwili dla siebie.
  2. Rozpocznij dzień od czynności najważniejszych lub najtrudniejszych. Rano Twój umysł jest czysty i masz najwięcej energii. W dodatku gdy, uporasz się z dużymi zadaniami, poczujesz się komfortowo i tymi mniejszymi zajmiesz się na totalnym luzie.
  3. W momentach, które wymagają od Ciebie pełnego skupienia, wyłącz dzwonek w telefonie i wszelkie powiadomienia. Nie pozwól by coś błahego rozproszyło Twoją uwagę i wybiło się z rytmu. Powrót do rozpoczętego wcześniej zajęcia zajmuje czasem dużo więcej czasu niż wykonanie go do końca.
  4. Utwórz system dla swoich notatek. Zawsze miej przy sobie notes, w którym będziesz mogła zapisać inspirującą myśl, nowy pomysł czy po prostu listę spraw, o których nie możesz zapomnieć.
  5. Trzymaj się jednej pory zasypiania. By mieć energię przez cały dzień musisz się wysypiać. Przed snem nie korzystaj z komputera czy smatrfona. Pozwól Twoim oczom odpocząć i nie męcz umysłu nadmiarem informacji z sieci. Wycisz też ciało i wprowadź wieczorny rytuał relaksacyjny na dobry sen.

 

By skutecznie realizować cele…

 

…wprowadzaj krok po kroku małe zmiany. Nie musisz stawiać siedmiomilowych kroków, by osiągnąć sukces. Liczy się raczej wytrwałość i konsekwencja w ciągłym poprawianiu i udoskonalaniu tego co jest. Skoncentruj się na każdej zmianie pojedynczo. Nie traktuj ich jak całości wynikającej z Twojego jednego biznes planu. Twoi klienci muszą oswoić się przecież z każdą nowością. No i każdej nowej czynności poświęć przynajmniej 30 dni. Po takim czasie najprawdopodobniej stanie się ona Twoim nawykiem i wykonywanie jej będzie dla Ciebie tak łatwe i naturalne jak oddychanie.

 

Jeśli chcesz poznać mój kobiecy biznes, który prowadzę już od 15 lat, współpracując z firmą Dr. Nona, koniecznie zadzwoń lub napisz. Pokażę Ci, jak krok po kroku, zbudować dobrze prosperujący biznes w marketingu sieciowym z duszą.

 

Wytrwałości i odwagi!

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.