Do czego potrzebna jest energia i skąd ją brać?

  • Post category:Blog

Każdego dnia wykonujemy mnóstwo obowiązków. Są związane z życiem osobistym, zawodowym, rodzinnym. Aby sprostać wszystkim aktywnościom, potrzebna jest duża ilość energii. Czym jednak jest energia i skąd ją brać? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Czym jest energia?

Istnieje kilka rodzajów energii, jednak dla człowieka najważniejsza jest energia fizyczna.​​ To dzięki niej możemy każdego dnia stawić czoła wszystkim wyzwaniom. Co odpowiada za właściwy poziom energii w naszym organizmie? Oto najważniejsze źródła energii:

  • sen;
  • pożywienie;
  • ruch.

Źródła energii – sen

Każdy organizm jest inny, dlatego ilość snu potrzebna do odbudowy energetycznych zasobów organizmu może się różnić. Uważa się jednak, że dorosły człowiek potrzebuje od 7 do 8 godzin snu na dobę. Podczas wypoczynku nocnego organizm oczyszcza się i regeneruje. W czasie snu wydzielany jest m.in. hormon wzrostu, który odpowiada za wzmocnienie i regenerację całego ciała. Nie bez znaczenia są też godziny snu. Większość naukowców jest zgodna, że najkorzystniejsze dla organizmu są godziny snu tuż przed północą. To wtedy dochodzi m.in. do regeneracji naskórka.

Źródła energii – pożywienie

Jedzenie to najbardziej oczywiste źródło energii. Głównym źródłem są węglowodany, które dostarczają siły napędowej dla pracy mózgu i mięśni. Najwięcej węglowodanów zawierają produkty tj. ziemniaki, pieczywo, ryż, kasze, a także warzywa i owoce. Ponadto organizm czerpie też siłę z produktów białkowych oraz tłuszczów, jednak odbywa się to w znacznie mniejszym stopniu. Energia zawarta w żywności, czyli tzw. gęstość energetyczna podawana jest w dżulach (J) lub kaloriach (cal). To informacja mówiąca nam przede wszystkim o ilości tłuszczu, gdyż jest najbardziej kaloryczny. Zapotrzebowanie na energię nie jest stałe i zależy od wieku, płci, rodzaju wykonywanej pracy czy aktywności fizycznej.

Źródła energii – ruch

Choć w trakcie wysiłku głównie spalamy energię pochodzącą z pożywienia, to regularny wysiłek fizyczny przyczynia się do wzrostu poziomu energii w ciele. Podczas ruchu dochodzi do złagodzenia skutków stresu, wzmocnienia organizmu i wydzielania endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Osoby trenujące systematycznie cieszą się większym poziomem energii i zadowoleniem z życia.

Skąd brać energię?

Czasem, pomimo zapewnienia wszystkich niezbędnych źródeł energii ilość obowiązków czekających każdego dnia jest przytłaczająca. Jak sobie pomóc i zapewnić dodatkowe źródła energii? Istnieje kilka naturalnych sposobów, dzięki którym wzmocnisz swój organizm w trudnym okresie. 

Gumy DND

To prawdziwa bomba energetyczna, która doda Ci energii w momentach szczególnego osłabienia. Aż 98% składników aktywnych przyswaja się w jamie ustnej już w ciągu pierwszej minuty żucia! Podstawowymi składnikami są wyciągi z Archebakterii i Dunalielli – algi o wysokiej zawartości beta karotenu. Ponadto w gumach zawarta jest glukozamina, kurkumina, oraz wyciąg z kłącza imbiru, aloes czy witamina B3. Tak skomponowany skład oraz wysokie stężenie minerałów z Morza Martwego szybko przywróci twój organizm do równowagi.

Gumy DND zapewniają dużą dawkę składników odżywczych

Halo Dakseen

Dakseen zawiera dużą ilość witamin i minerałów, dlatego wskazany jest dla osób uprawiających sport lub borykających się z niedoborami. Zawiera m.in. witaminę D3, witaminę C, witaminy z grupy B, a także cynk, magnez, wapń oraz kompleks bioorganomineralny. Składniki zawarte w batonikach Dakseen pochodzą z naturalnych składników tj. daktyle, opuncji czy pomarańczy walencyjskiej. Duża ilość błonnika zapewnia lepszą perystaltykę jelit i usprawnia defekację. Już jeden batonik Dakseen dziennie pomoże Ci odzyskać pełną sprawność fizyczną.

Dakseen to smaczne i zdrowe batoniki dla dzieci i dorosłych

Krem Dynamiczny

Unikalny skład kremu sprawia, że poprzez skórę oddziałuje na cały organizm. Krem Dynamiczny doskonale wzmacnia i tonizuje organizm po chorobie, a także wzmożonym wysiłku fizycznym i psychicznym. Zawiera m.in. ekstrakt z aloesu, olejek z jojoba, melisy, lawendy, pomarańczy, a także witaminy E i C. Zapewnia optymalne nawilżenie skóry, odmładza i uzdrawia uszkodzone struktury.

Sole z Morza Martwego

O korzystnym działaniu soli pisano już w starożytności. Wiedza ta jest aktualna po dziś. Prozdrowotne działanie ma sól pochodząca z Morza Martwego, która zawiera wysoką ilość składników aktywnych biologicznie. Sól Dr Nona dodatkowo została wzbogacona naturalnymi olejkami eterycznymi, które podnoszą walory zapachowe i zdrowotne kąpieli z ich dodatkiem. Kąpiel z dodatkiem soli morskiej redukuje stres, pomaga pozbyć się napięć o charakterze fizycznym i psychicznym. Przywraca energię i wzmacnia cały organizm, zapewniając lepszy sen, apetyt i odporność na czynniki zewnętrzne.


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.