Wellness w mieście, czyli zdrowy tryb życia wśród spalin i hałasu

 • Post category:Zdrowie

Zdrowy tryb życia może znacznie poprawić stan równowagi Twojego ciała, umysłu i ducha.

Jeśli na liście Twoich noworocznych postanowień znajduje się punkt „prowadzić zdrowy tryb życia”, to bardzo dobrze się składa. W dzisiejszym wpisie chcę poruszyć temat zdrowia i wellness – dwóch pojęć, które są sobie bardzo bliskie. Oba dotyczą bowiem utrzymania stanu dobrobytu w 3 strefach naszego życia: ciała, umysłu i ducha.

Definicja zdrowia według WHO nie dotyczy jedynie braku choroby czy niepełnosprawności, ale przede wszystkim połączenia dobrej kondycji fizycznej, umysłowej i społecznej. Wellness to z kolei filozofia życia, która kładzie nacisk na zachowanie stanu równowagi pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Oba terminy są więc różnymi określeniami tego samego stanu, który w praktyce wynika z między innymi zdrowego trybu życia.

 

Jak prowadzić zdrowy tryb życia?

 

Skoro zdrowie zależne jest od harmonijnego funkcjonowania ciała, umysłu i ducha, to te trzy płaszczyzny śmiało można nazwać filarami zdrowia. Kluczowe jest zatem dbanie nie tylko o każdy filar z osobna, ale również dbanie o nie jako o całość.

Niesamowicie istotną kwestią jest tutaj komunikacja z Twoim ciałem, które każdego dnia wysyła Ci sygnały. Niestety w tak szybkim tempie życia, rzadko potrafisz je usłyszeć i właściwie zareagować… Ignorujesz bóle kręgosłupa wynikające z długotrwałego pozostawania w jednej pozycji przed komputerem. Zapominasz o posiłku śpiesząc się na kolejne ważne spotkanie. Ignorujesz przemęczenie sięgając po kolejną filiżankę kawy.

 

6 elementów zdrowego trybu życia

 

Poznaj 6 nawyków, które warto wprowadzić do swojego życia. Dzięki nim postanownie prowadzenia zdrowego stylu życia, możesz rzeczywiście zrealizować. Z czasem, ich praktykowanie przyniesie wspaniałe rezultaty w postaci wzrostu sił witalnych, poprawy samopoczucia oraz polepszenia ogólnej kondycji fizycznej.

 

Woda

Znasz zasadę trzech trójek dotyczącą przetrwania? Możesz nie jeść trzy tygodnie, nie pić trzy dni i nie oddychać trzy minuty, bez doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Po tlenie, woda jest więc najważniejszym życiodajnym składnikiem, bez którego nie da się obejść. Bierze bowiem udział we wszystkich przemianach zachodzących w naszym organizmie. Odpowiednie nawodnienie ciała jest gwarancją szybkiego metabolizmu, jędrności skóry i jasności umysłu. Weź to sobie do serca.

 

Dieta i suplementacja

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależne jest od tego, czy dostarczamy mu odpowiedniego paliwa. Paliwem dla wszystkich komórek naszego ciała są zaś składniki odżywcze pochodzące z pożywienia. Nie bez różnicy jest więc, co wybierasz komponując swoje posiłki. Jeśli w ogóle robisz to samodzielnie, zamiast korzystać z fast foodów. Postaw na produkty wysokiej jakości. A odpowiednio zbilansowaną dietę uzupełnij dobrą suplementacją, która doda Ci powera.

 

dakseen dr nona batoniki bomba witaminowa
Dakseen – bomba witaminowa dla całej Rodziny!

 

Ruch

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, ile korzyści nasz organizm czerpie z regularnej aktywności fizycznej. Trening za sprawą pobudzenia wydzielania hormonów szczęścia, poprawia nasze samopoczucie. Pozwala utrzymać dobrą kondycję fizyczną i sprawność ruchową przez długie lata. Kształtuje charakter i wyrabia pozytywne nawyki. Jest także najlepszym sposobem na zachowanie szczupłej sylwetki. Zatem zachęcam Cię do podjęcia aktywności, najlepiej od dziś. Zacznij od codziennych marszów i zorientuj się, jakie inne formy ruchu Ci odpowiadają. Obserwuj swoje ciało i wybierz najlepszą dla niego aktywność. Poza tym, sport to jeden ze sposobów na długowieczność!

 

Medytacja, modlitwa, wyciszenie

Ogrom obowiązków, które spadają na nas każdego dnia może przytłoczać. Codziennie doświadczasz osłabiającego Cię stresu. Wszystko to powoduje niekończącą się gonitwę myśli w naszych głowach. By zachować równowagę wewnętrzną, musisz nauczyć się nad tym panować. Najlepszym sposobem na oczyszczenie umysłu jest medytacja. Pozwala wyciszyć kotłujące się w głowie głosy i osiągnąć błogi stan harmonii. Niektórzy twierdzą, że pozytywny stan ducha to fundament szczęśliwego życia w zdrowiu… Coś w tym jest, jak sądzisz?

 

Kontakt z naturą

Jaki jest poziom Twojej życiowej energii? Wszystko co ożywione na tej planecie funkcjonuje własnie dzięki niej. Energia nie może pozostawać w bezruchu. Konieczna jest jej wymiana. Dlatego jak najczęściej wyjeżdżaj poza miasto, by być blisko natury i czerpać od niej garściami siły witalne. Dzięki temu nie tylko naładujesz swoje baterie, ale też odpoczniesz od miejskiego zgiełku.

 

Relacje

Dbaj o dobre relacje z Twoimi Bliskimi. Rozmawiajcie ze sobą, traktujcie z szacunkiem, akceptujcie. Codziennie ptrzebujemy przytulania, czułości, wsparcia, wymieniajmy się tym!

 

Jutro zamiast porannej kawy może wypijesz świeżo wyciskany sok z pomarańczy?

 

Zdrowia i wytrwałosci 🙂

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.

 

Ten post ma 7 komentarzy

 1. lidiagie.pl

  Bardzo dobry artykuł, stosuje się do wszystkich punktów, jakie wymieniłaś. 🙂

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Gratuluję. Mało nas takich :))

 2. Kasia R.

  Najciężej tylko o to świeże powietrze, bo niestety, ale u mnie np. powietrze jest tak zanieczyszczone, że aż strach okno otworzyć i przewietrzyć mieszkanie…

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Więc nie masz wyjścia – skorzystaj z moich rad :))

 3. krystynabozenna

  Za mało piję i nie potrafię się wyciszyć, to dwie wady mojego życia 🙂
  Może to powinno być moim postanowieniem nowowrocznym ;-))

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Krysiu z tą wodą to na pewno postanowienie Ci pomoże 🙂 Gorzej z wyciszeniem, ponieważ to najczęściej jest w pewnym sensie niezależne. Ale uwierz mi, kąpiele w Solach pomągą Ci.https://bionatura.info.pl/sol-lawendowa/

 4. Kinga Magdoń

  zdrowy tryb życia woda owoce to podstawa i pozytywne nastawienie 🙂 <3

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.