Zdrowe odchudzanie, czyli o czym musisz pamiętać, by sobie nie zaszkodzić

odchudzanie

Zdrowe odchudzanie nie obejdzie się bez regularnej aktywności fizycznej!

Chcesz schudnąć kilka lub nawet kilkanaście kilogramów, poprawić wygląd swojej sylwetki,a przede wszystkim swoje samopoczucie? Nadprogramowe kilogramy w żaden sposób Ci nie służą. Odchudzaj się jednak z głową! Znajdź sposób, który nie tylko przyniesie Ci wymarzone efekty, ale też nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak powinno wyglądać zdrowe odchudzanie.

 

Odchudzanie a zdrowie

 

Dlaczego źle zaplanowane odchudzanie może zaszkodzić? Większość wybiera niewłaściwe metody, za pomocą których nieudolnie próbuje przeprowadzić ten bardzo delikatny, choć radykalny proces. Największym i niestety dość częstym problemem są pseudo diety-cud, które wyniszczają organizm. Głodówka wiąże się nie tylko z dostarczeniem do organizmu zbyt małej ilości kalorii, potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Pociąga za sobą do tego niedobory kluczowych składników odżywczych, bez których liczne procesy w naszym organizmie nie mogą zachodzić poprawnie lub nie odbywają się wcale.

To trochę tak jakbyś wlała to baku wodę zamiast benzyny i liczyła, że dojedziesz na kraniec świata.

 

Zdrowe odchudzanie składa się z dwóch kluczowych elementów: racjonalnego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej

 

Odpowiednio zbilansowana dieta tworzą dobrze skomponowane posiłki, które dostarczą Twojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. To również regularność ich spożywania, choć nie konieczne o dokładnie takich samych godzinach każdego dnia. Regularność odnosi się bowiem do względnie równych odstępów pomiędzy kolejnymi posiłkami w danym dniu. Jeśli więc w weekend wstajesz później, to nie katuj się myślami, o tym, że śniadanie jesz o innej godzinie niż w ciągu tygodnia.

Mitem jest również obowiązek wprowadzenia 5 lub nawet 6 posiłków każdego dnia. Metabolizm każdego z nas działa zupełnie inaczej, nie może zatem istnieć jeden uniwersalny sposób, który sprawdzi się u każdego.

Liczbę swoich posiłków musisz dopasować do siebie.

Zastanów się nad tym w kontekście swoich możliwości organizacyjnych i czasowych. Zaobserwuj też, jak czujesz się przy różnych wariantach. Niektórym łatwiej jest częściej sięgać po mniejsze porcje. Inni zaś będą lepiej czuć się po rzadszych, ale obfitszych posiłkach. Posłuchaj swojego organizmu, on zawsze mówi prawdę.

 

Zdrowe odchudzanie i sport

 

Warunkiem koniecznym do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest przejście na ujemny bilans kalorii. Dopiero w takiej sytuacji nasz organizm sięga do rezerw. Niezbyt zdrowym sposobem jest obcinanie kalorii wprost ze swojej diety, bo jak już wiesz, tracimy wtedy również cenne witaminy i minerały.

 

soupseen dr nona
Dobowa dawka witamin, minerałów i składników odżywczych. Tutaj poznasz szerokie spektrum zastosowania suplementu diety Halo-Soupseen!

 

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zatem stworzenie możliwości spalania dodatkowych kalorii. I na tę właśnie okoliczność, najlepszym rozwiązaniem jest sport! Aktywność fizyczna jest niezwykle przyjemnym sposobem na wydatkowanie energii i spalanie tkanki tłuszczowej. A korzyści jakie przynosi przy regularnym stosowaniu, ciężko policzyć. Oto niektóre z nich:

 • poprawa samopoczucia,
 • wzmocnienie sił fizycznych i mentalnych,
 • poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej,
 • poprawa kondycji,
 • pobudzenie metabolizmu,
 • wzrost libido,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
 • wzmocnienie charakteru,
 • wzrost pewności siebie,
 • poprawa gospodarki lipidowej,
 • obniżenie ciśnienia tętniczego,
 • redukcja stresu,
 • wzrost odporności
 • i wzrost energii życiowej!

 

zdrowe odchudzanie, dr nona, bionatura

 

Otyłość to również stan emocjonalny

Otyłość w ujęciu psychosomatycznym mówi, że osoba borykająca się z nadprogramowymi kilogramami odczuwa wewnętrzne braki. Próbuje je wypełnić jedzeniem, jednak zamiast zamierzonych efektów, przynosi to jedynie nadwagę… To taki głód życia, który próbujesz zaspokoić, jednak wewnętrzna luka się nie wypełnia. Otyłość to również wyraz braku szczerej prawdziwej Miłości wobec samej siebie lub wynik niemożności rozwiązania całkiem innego problemu, który nadwaga jedynie maskuje.

 

Suplementy diety Dr. Nona, które wspomogą Twoje odchudzanie:

 

gonseen herbata dr nona
Mieszanka ziół i minerałów Morza Martwego, która pokocha Twoje ciało już od pierwszej fiiżanki!

 

By czuć się dobrze w swoim ciele, koniecznie zadbaj o nie poprzez regularne treningi. Odwiedź siłownie, klub fitness, szkołę tańca lub po prostu pójdź na basen. Jeśli znajdziesz formę aktywności, która będzie sprawiać Ci przyjemność, to nie będziesz musiała zmuszać się do niej kilka razy w tygodniu. Sprawisz sobie najpiękniejszą kreację w Nowym Roku – zdrowe i piękne ciało, które będziesz nosić każdego dnia z dumą i uśmiechem na twarzy 🙂

 

Firma Dr. Nona może pochwalić się wspaniałymi rezulatatami w przypadku odchudzania i przywracania równowagi organizmowi. Jeśli masz problem z nadwagą, skontatuj się ze mną, a przedstawię Ci propozycję efektywnej kuracji dopasowanej do Ciebie obejmującej naturalną suplementację oraz porady żywieniowe!

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.

 

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Sport sportowi nierówny. 🙂 Pamiętajmy, że osoby otyłe muszą podejmować inne aktywności fizyczne niże te zupełnie zdrowe. Zgadzam się natomiast z tym, że w kwestii posiłków należy po prostu słuchać własnego ciała. 🙂

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Masz rację Uleczko.Ale osoby z jakimikolwiek problemami mają mozliwość skorzystać z porad instruktorów- bo tacy zajmują sie nimi. Ja podałam gotowy program ułożony przez lekarza – dr.Nonę Kuchinę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.