Oczyszczanie organizmu z toksyn sposobem na zdrowie i piękno

 • Post category:Zdrowie
Oczyszczanie organizmu z toksyn sposobem na zdrowie i piękno
Oczyszczanie organizmu z toksyn sposobem na zdrowie i piękno!

Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn zapewni Ci dobre samopoczucie i zdrowie na długie lata.

Organizm ludzki to niezwykle skomplikowana, ale też dopracowana maszyna. Składa się z narządów i układów, pomiędzy którymi istnieje nieskończenie wiele powiązań. Każda komórka naszego ciała jest zależna od pozostałych. Pomimo wielu możliwości potencjalnych niesprawności, na co dzień działa właściwie. Niestety nie jest w 100% niezawodny i miewa czasem awarie. Jeśli jednak prawidłowo o niego zadbamy, możemy zapobiec większości z tych usterek. Do właściwej „konserwacji” przyda się przede wszystkim regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. I dzisiaj przygotowałam dla Cibebie nieco informacji właśnie na ten temat.

 

Jak rozpoznać, czy Twój organizm jest zanieczyszczony?

 

Jako mieszkańcy kraju rozwiniętego jesteśmy narażeni na negatywny wpływ toksyn z wielu źródeł. Nasz organizm jest wyeksponowany na toksyczne substancje pochodzące z powietrza, wody, gleby, pożywienia, kosmetyków oraz leków. Niestety nie jesteśmy w stanie uchronić się przed nimi… Poniekąd można powiedzieć, że wszystkie te szkodliwe substancję są ceną, jaką płacimy za wygodę i komfort nowoczesnego stylu życia. Z jednej strony nie musimy przygotowywać samodzielnie posiłków (wystarczy kupić gotowce) czy też przynosić wody ze źródła (bo mamy ją dostarczoną do naszych domów). Z drugiej zaś – coraz bardziej odsuwamy się od natury, co jest dla naszych organizmów niezdrowe i uniemożliwia im w pełni prawidłowe funkcjonowanie.

 

Ciągły kontakt z tymi wszystkimi chemicznymi substancjami osłabia nasz organizm, wywołuje liczne drobne dolegliwości lub nawet poważne schorzenia.

 

Negatywny wpływ toksyn uwidacznia się przede wszystkim poprzez: pogorszenie pracy układu pokarmowego, zmianę wyglądu cery oraz zaburzenia równowagi energetycznej człowieka. Pojawiające się różnego rodzaju problemy trawienne, wypryski na skórze czy nagłe spadki siły życiowej mogą być spowodowane zanieczyszczeniem organizmu. Do pewnego stopnia jest on w stanie samodzielnie poradzić sobie z niewielkimi ilościami szkodliwych substancji. Wiemy jednak doskonale, że wszelkie dopuszczalne normy zawartości toksyn nie są dotrzymane na skutek nowoczesnych technologii i wysokiego uprzemysłowienia. Popatrz chociażby na wskaźniki zanieczyszczania powietrza w dużych miastach w okresie grzewczym.

Jeśli obserwujesz u siebie dolegliwości związane z trzema wyżej wymiennymi obszarami (układ trawienny, cera i Twoja energia) to bardzo prawdopodobne, że problem dotyczy również Ciebie.

Nie dopuść do stanu skrajnego wyniszczenia i zadbaj o oczyszczanie organizmu z toksyn już dziś.

 

Jak rozpocząć oczyszczanie organizmu z toksyn?

 

Nie jesteś w stanie zupełnie odciąć się od toksyn, jednak możesz znacząco ograniczyć dostawanie się ich do Twojego organizmu. Zmień po prostu swoje codziennie przyzwyczajenia według poniższych wskazówek.

 1. By uszczelnić jelita i zapobiec przedostawaniu się szkodliwych substancji do krwiobiegu i całego organizmu przyjmuj każdego dnia probiotyki. Dzięki temu zdecydowanie większa ilość pochodzących z pożywienia toksyn zostanie wydalona.
 2. Pij dużo wody mineralnej. Przy odpowiednim nawodnieniu wszelkie procesy, w tym metabolizowanie toksyn, zachodzą sprawniej. Unikniesz w tej sposób również zalegania toksycznych mas kałowych w jelitach.
 3. Odstaw zupełnie przetworzoną żywność. Każdy produkt spożywczy z długą listą składników zawiera toksyny, czy to w postaci barwników, polepszaczy smaku, emulgatorów, czy sztucznych tłuszczy i glutaminianu sodu.
 4. Stosuj tylko naturalne kosmetyki. W produktach z niższych półek również znajduje się sporo toksycznych substancji, które przez skórę trafiają do krwiobiegu i zostają rozesłane do całego organizmu. Istnieje zasada, że jeśli nie możesz czegoś zjeść, to nie powinnaś też tego stosować na skórę.
 5. Zamień sklepowe środki czystości na domowe. Detergenty, które znajdują się produktach przemysłowych, również przedostają się do Twojego organizmu. Sprawdź, jak wiele zastosowań ma soda oczyszczona, ocet i kwasek cytrynowy.
 6. Utrzymuj kontakt z naturą. Znajdź miejsce z dala od centrum miasta, jakieś piekne zielone obszary. Spędzaj tam czas z rodziną, zabieraj na spacer psa. W takich miejscach możesz odetchnąć pełną piersią.

 

Oczyszczanie organizmu z toksyn sposobem na zdrowie i piękno

 

Jednodniowe oczyszczanie organizmu z toksyn, które powinnaś stosować w każdym miesiącu.

Myślę, że z powodzeniem możesz zorganizować się tak, by raz w miesiącu zrobić sobie dzień wolny od wszystkiego i poświęcić go na detoks organizmu. Najlepiej, jeśli wyjedziesz wtedy poza miasto, by móc pooddychać powietrzem wolnym od spalin i smogu. To na pewno wzmocni efekt oczyszczania organizmu z toksyn, bo przez jeden dzień przestaniesz je wdychać.

Zastosuj w ciągu tego dnia dietę owocowo-warzywną, w postaci soków przecieranych lub wyciskanych własnoręcznie oraz świeżych owoców i warzyw bez jakiejkolwiek obróbki termicznej. Dodatkowo wypij zdecydowanie więcej wody niż zwykle. Poza nią, nie powinnaś w zasadzie sięgać po nic innego. Jedynym wyjątkiem są herbaty ziołowe. Nie podejmuj też w tym dniu żadnej aktywności fizycznej. Pozwól organizmowi przelać całą energię na pozbywanie się toksyn i regenerację.

 

gonseen herbata dr nona
Zastosuj herbatę „odrodzenia” dla wzmocnienia efektów detoksu organizmu.

 

Możesz samodzielnie wybrać i skomponować koktajle z owoców i warzyw. Jednak najlepiej, gdyby wszystkie lub większość z nich pochodziła z poniższej listy. Jest to spis TOP 10 najsilniej oczyszczających naturalnych produktów spożywczych. Fantastycznie by było, dgybys kupiła je w sklepie ekologicznym lub od sprawdzonego rolnika.

 • czerwone buraki
 • zielona pietruszka
 • rukola
 • awokado
 • cytryny
 • jabłka
 • arbuz
 • owoc granatu
 • borówki
 • imbir

 

W codziennej detoksykacji organizmu pomoże Ci herbatka Gonseen. Jej niezwykła kompozycja ziół oraz minerałów Morza Martwego, sprawia, że skutecznie wyprowadza z organizmu toksyny. Dodatkowo poprawia perystatykę jelit, dzięki czemu szybciej pozbywamy się złogów w postaci kamieni kałowych.

 

Owocnego oczyszczania!

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.

 

Ten post ma 8 komentarzy

  1. Mrs Calluna

   Ja nie przyjmuję codziennie probiotyków, pozostałe 4 punkty spełniam 🙂

   1. Irena Żak | bionatura.info.pl

    No i serce rośnie bo mamy następną rewelacyjną, uświadomioną dziewczynę. Ja z probiotykami tez nie jestem „za pan brat” , ale jelita uszczelniam wspaniałym, silnie w tą strone działającym produktem https://bionatura.info.pl/halo-ravseen/

  2. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Nawet powiedziałabym, że z Tobą jest bardzo dobrze! I po cichu muszę Ci się przyznać, że u mnie też punkt 5 sprawia mi najwięcej kłopotu 🙂

 1. European Jull

  Muszę się tym w nowym roku zająć 🙂 taki detox mi się przyda !

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Świetnie, że udało mi się przekonać Cię.

 2. Zdecydowanie to ważny temat, w pośpiechu jaki nam towarzyszy zapominamy o wlasnym zdrowiu. Twoj tekst bardzo mi sie przyda 🙂

  1. Irena Żak | bionatura.info.pl

   Dziękuję 🙂 Cieszę się, ze podzielasz moje zdanie. XXI wiek wręcz zmusza nas do dbania o siebie, do stosowania ziół i suplementów diety. Jeśli chcemy na dłużej zatrzymać się na tej pięknej ziemi, to podnośmy swoją świadomość.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.