Znajdź swoją pasję

  • Post category:Rozwój

Rozwój osobisty to ważna część naszego życia. Ciągłe poszerzanie horyzontów dodaje nam skrzydeł. Otwiera przed nami nowe możliwości, uczy cierpliwości, ale także dostarcza radości i powodów do dumy.

 

Jeśli nie wiesz w jaki sposób możesz zadbać o własny rozwój w domu, oto kilka prostych porad.

1. WYZNACZAJ SOBIE CELE

Jeśli zależy Ci na tym, by coś osiągnąć, jasno określ swój cel. Opisz to do czego dążysz, co dzięki temu zyskasz, jaka dokona się zmiana w twoim życiu. Jasno określone cele łatwiej zrealizować.

2. RÓB PODSUMOWANIA

Za każdym razem, gdy zrealizujesz swój cel, zanotuj to, co już udało Ci się osiągnąć. Aby lepiej zmotywować się do działania rób co jakiś czas podsumowania. Przeczytaj swoje cele, a po kilku tygodniach, lub miesiącach zrób przegląd tego, co już udało Ci się zrobić. To zmobilizuje Cię to lepszego i efektywniejszego działania.

 

3.  KORZYSTAJ Z DARMOWYCH I ŁATWO DOSTĘPNYCH SZKOLEŃ

Dzisiaj mamy zdecydowanie lepszy i łatwiejszy dostęp do wiedzy niż nasi rodzice. W dobie Internetu i telefonów komórkowych, wiedza praktycznie z każdej dziedziny jest dla nas bezpłatna. Możemy słuchać podcastów czy darmowych szkoleń jadąc do pracy, robiąc zakupy czy zmywając naczynia. Można w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze, szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy pewni swoich zainteresowań i tego w jaki sposób zainwestować w swój rozwój. Darmowa wiedza daje nam możliwość sprawdzenia, czy faktycznie dana dziedzina jest dla nas, czy lepiej sobie odpuścić. Dzięki temu łatwiej będzie świadomie zdecydować, czy warto inwestować dalej swoje pieniądze w ten konkretny obszar zainteresowań.

 

4.  CZYTAJ KSIĄŻKI

Książki coraz częściej są zastępowane przez ebooki. Jednak książka w formie papierowej to nie tylko relaks dla naszego umysłu i oczu (szczególnie jeśli dużo czasu spędzamy przed komputerem).  Czytanie pomaga rozbudzić kreatywność, zmienić perspektywę i nabrać dystansu do wielu spraw. Może się okazać, że po lekturze ciekawej książki wpadniemy nagle na genialny pomysł, a wiele spraw uda się zobaczyć w innym świetle 🙂

 5. ZNAJDŹ MENTORÓW

Wiele autorytetów z konkretnych dziedzin prowadzi obecnie swoje kanały na You Tube , czy chociażby fanpage w mediach społecznościowych. Dzięki temu z łatwością można znaleźć osobę, która stanie się dla nas autorytetem w interesującym nas obszarze, a zdobyta w ten sposób wiedza, z pewnością pomoże w przyszłości ukierunkować dalszy rozwój.

Rozwój osobisty dodaje skrzydeł i nadaje sens naszemu życiu. Jeśli inwestujemy w siebie, jest to najlepsza i najważniejsza inwestycja w naszym życiu, która zaprocentuje i dostarczy wiele radości i satysfakcji.

Uściski!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.