Żylaki nóg- jak ich uniknąć?

  • Post category:Blog

Żylaki nóg są schorzeniem , które coraz częściej dotyka również młode osoby. Wbrew pozorom, żylaki są chorobą, która nieleczona, może doprowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych.

Żylakami nazywamy inaczej zdeformowane żyły, które najczęściej pojawiają się w okolicach łydek, na udach, czasem obejmują również pachwiny. Ich obecność świadczy o tym, że krew w kończynach nie krąży prawidłowo. Krew, która dociera do nóg, powinna bez problemu wracać do serca. Jeśli jednak ten proces nie przebiega sprawnie, krew pomału gromadzi się w żyłach, doprowadzając do ich rozszerzania.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ŻYLAKÓW

Jednym z wielu czynników powstawania żylaków są uwarunkowania genetyczne. Jednak w dużej mierze za zmiany w obrębie naczyń krwionośnych odpowiada tryb życia:

– praca stojąca

-nadwaga

-siedzący tryb życia

-nadmierne dźwiganie ciężarów

-gorące kąpiele i korzystanie z sauny

– nadmierne opalanie

-palenie tytoniu

 

OBJAWY ŻYLAKÓW

Często jednym z pierwszych objawów problemów żylnych są pojawiające się na nogach tzw. pajączki. Z czasem mogą ulegać powiększeniu i coraz większej deformacji, tak, że zmiany stają się coraz bardziej widoczne. Pozostałe charakterystyczne objawy, to:

-ból i obrzęk kończyn

-swędzenie i pieczenie

-uczucie mrowienia

-skurcze

-przebarwienia na skórze

 

JAK ZAPOBIEGAĆ I JAK POMÓC SOBIE, GDY JUŻ MAMY ŻYLAKI?

Wizyta u chirurga naczyniowego to ostateczność. Jak zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, jednak nawet w przypadku występowania żylaków można zadziałać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, by wzmocnić naczynia krwionośne.

 

balsam do ciała solaris minerąłami morza martwego, dr nona, regeneracja

Balsam Solaris pomaga skutecznie pozbyć się uciążliwych objawów związanych z żylakami

W przypadku bolesnych obrzęków, czy też nasilających się skurczy, mrowienia, oraz uczucia ciężkości sprawdzają się preparaty w formie kremów i balsamów, które mają za zadanie przynieść ulgę, a równocześnie wzmocnić ścianki już i tak rozciągniętych naczyń.

Sprawdzonym sposobem są kąpiele w soli. Naturalny Kwartet Soli z dodatkiem olejków eterycznych działa odprężająco i wzmacniająco. Warto jednak pamiętać, żeby woda w trakcie zabiegu była letnia, a nie gorąca.

maseczka iłowa dr. nona na bazie minerałów z morza martwego

Maseczka iłowa wzmacnia naczynia krwionośne

 

Nie można pominąć roli, jaką w walce z żylakami odgrywają odpowiednie suplementy. To właśnie dzięki dobrze dobranym preparatom, możliwa jest skuteczna poprawa i wzmocnienie osłabionego układu krwionośnego. Nie należy zapominać o kluczowej roli witaminy C, która bezpośrednio wpływa na kondycję naczyń krwionośnych, jest silnym antyoksydantem, a wszelkie preparaty z jej dodatkiem będą działały wzmacniająco na cały organizm.

gonseen herbata dr nona

Regularne picie Halo Gonseen zapobiega tworzeniu się zakrzepów w żyłach oraz wzmacnia ich ścianki.

 

Żylaki to powszechny i mało estetyczny problem. Jednak ich lekceważenie może prowadzić do powikłań, a w konsekwencji do przewlekłych i groźnych problemów zdrowotnych. W myśl zasady- „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”należy dbać o zdrowie naszych nóg poprzez odpowiednią dawkę ruchu, unikanie długotrwałego siedzenia i stania, zdrowe odżywianie oraz unikanie dymu papierosowego i alkoholu. Każdego dnia pracujemy na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.