Pożegnaj łupież-raz na zawsze

  • Post category:Blog

Łupież to bardzo uciążliwa, a dla niektórych osób także wstydliwa przypadłość. Łupież zdecydowanie częściej pojawia się u mężczyzn, zazwyczaj tuż po dwudziestym roku życia. Na przykre objawy skarżą się również dojrzali panowie po pięćdziesiątym roku życia.

Czym jest łupież i jak sobie z nim poradzić?

Łupież to nadmiernie złuszczający się zrogowaciały naskórek, któremu towarzyszy często nasilony mniej lub bardziej łojotok. To choroba skóry głowy, która częściej spotyka mężczyzn, jednak również kobiety skarżą się na nieestetyczne białe płatki we włosach.

Przyczyn powstawania łupieżu jest wiele. Najnowsze doniesienia sugerują, że za powstawanie łupieżu może być odpowiedzialny grzyb Malassezia , który naturalnie zasiedla naszą skórę, jednak gdy posiada odpowiednie warunki, rozrasta się w zaskakująco szybkim tempie, tworząc ogniska zapalne na skórze. Oprócz stresu i nieprawidłowej diety, pośród najczęstszych przyczyn pojawienia się łupieżu wymienia się:

– przegrzewanie skóry głowy (szczególnie w miesiącach zimowych)

– używanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów

– niedokładne spłukiwanie preparatów do pielęgnacji

– zbyt rzadkie mycie włosów

Łupież występuje również jako konsekwencja łojotokowego zapalenia skóry i łuszczycy.

 

JAK POZBYĆ SIĘ ŁUPIEŻU?

W walce z łupieżem przede wszystkim ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Większość z powszechnie dostępnych na rynku szamponów przeciwłupieżowych posiada jeden konkretny składnik aktywny. Niestety, z czasem jego skuteczność maleje, gdyż nasza skóra przyzwyczaja się do niego, a to sprawia, że zwyczajnie przestaje działać, a łupież powraca ze zdwojoną siłą.

Kosmetyki, które powinny znaleźć się w naszej łazience to przede wszystkim szampon przeciwłupieżowy. Ważne jednak, by swoim składem nie zaburzał naturalnego pH skóry głowy, delikatnie oczyszczał i pielęgnował włosy.

szampon przeciwłupiezowy dr nona

Szampon przeciwłupieżowy dzięki zawartości gliceryny łagodzi powstałe zaczerwienia i przynosi ulgę

 

Odżywka do włosów to kolejny preparat, który pomoże w walce z łupieżem. Dzięki zawartości minerałów i Halo Kompleksowi zapewnia pełną regenerację zarówno skóry głowy, jak i włosów.

odżywka do włosów marki dr nona

Odżywka do włosów regeneruje naskórek i zapewnia prawidłowy wzrost włosów

Nie należy zapominać o zbawiennym wpływie kąpieli w solach. Włosy oraz skóra głowy potrzebują zawartych w nich minerałów tak samo, jak całe nasze ciało. Tego typu kąpiele stanowią nieodłączny element w procesie zdrowienia.

kwartet soli dr nona

Kwartet Soli to nieodłączny element kuracji

Łupież to częsty i wstydliwy problem. Jednak odpowiednia pielęgnacja, przy użyciu naturalnych kosmetyków zapewni szybki powrót do formy i sprawi, że będziemy na nowo cieszyć się pięknem naszych włosów.


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy