Zdrowotne korzyści opalania

  • Post category:Blog

Cholekarcyferol to związek znany potocznie jako witamina D3. To witamina, która jest niezbędna, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Jej niedobory mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Cholekarcyferol może być syntetyzowany w ludzkim organizmie w naturalny i przyjemny sposób.

SŁONECZNA WITAMINA

Witamina D3 występuje w niewielkich ilościach w pożywieniu. Można ją znaleźć w serach, jajach, czy tłustych rybach morskich. Jednak ilość zawarta w tych produktach nie jest wystarczająca, by pokryć chociażby dzienne zapotrzebowanie na ten niezwykle ważny związek chemiczny. Najlepszym, naturalnym źródłem witaminy D3 jest słońce,  pod którego wpływem w naszej skórze uruchamia się skomplikowany proces syntezy cholekalcyferolu.

Witamina D3 odpowiada za wchłanianie wapnia i fosforu, utrzymuje poziom wapnia we krwi, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, a tym samym zapobiega powstawaniu chorób takich jak cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, a nawet nowotwory. Witaminę D3 można nazwać witaminą życia, ponieważ bez słońca,ludzie, tak samo jak rośliny i zwierzęta, nie byliby w stanie funkcjonować.

Szacunkowe dane są niepokojące. Okazuje się, że w Polsce niedobór witaminy D3 dotyczy aż 90% naszego społeczeństwa! To oznacza, że większość z nas, jest w grupie ryzyka. Za taki stan rzeczy odpowiada  geograficzne położenie naszego kraju, gdzie liczba słonecznych dni nie jest wystarczająca. Oprócz tego unikanie słońca, stosowanie kremów ze sztucznymi filtrami, które całkowicie blokują wytwarzanie tej istotnej dla zdrowia i życia substancji. Ponadto siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, praca w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach-to wszystko czynniki, które działają na naszą niekorzyść.

KĄPIELE SŁONECZNE

W ostatnim czasie dużo mówi się o szkodliwości słońca. Poleca się stosowanie kremów z filtrami, które skutecznie blokują wydzielanie witaminy D3. W jaki sposób bezpiecznie korzystać ze słońca, aby uniknąć poparzeń, a równocześnie nasycić nasze ciało tą życiodajną witaminą? Wystarczy 15 min. dziennie, aby w uruchomić w organizmie wytwarzanie witaminy D. Ważne jest, aby w trakcie trwania takiej „słonecznej kąpieli” nie smarować ciała kremami ze sztucznymi filtrami, a także by odsłonić znaczną część ciała.

Jeśli jednak jesteś na wakacjach, gdzie spędzasz większość dnia na słońcu- nie ryzykuj poparzeniami. Kąpiel słoneczna to nie to samo co całodzienne smażenie się na słońcu. Wybierz jednak kosmetyki, które w bezpieczny sposób zabezpieczą twoją skórę przed nadmiarem słońca i związanymi z tym konsekwencjami.

 

Balsam Solaris  dzięki zawartym w nim filtrom skuteczni chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieni słonecznych

 

Balsam Solaris

  • Zawiera filtr ochronny SPF 20- chroni głębokie warstwy skóry przed poparzeniami
  • Smarować ciało przed wyjściem na słońce, powtarzać każdorazowo po wyjściu z wody

balsam do ciała solaris minerąłami morza martwego, dr nona, regeneracja

 

Skóra twarzy jest bardziej delikatna niż pozostałych części ciała. Dlatego warto ją chronić wyższym filtrem SPF 30. Nowy krem na dzień Dr Nona zawiera filtr ochronny, a także ekstrakt z estragalusa, bogaty w witaminy i mikroelementy, olej z jojoba, który łagodzi podrażnienia, oraz olej z nasion granatu, który jest doskonałym przeciwutleniaczem. To krem, który jest polecany do codziennej pielęgnacji, ale sprawdzi się również jako krem ochronny na plaży 🙂

Słońce może być naszym wielkim sprzymierzeńcem, ale również wrogiem. Bezpieczne korzystanie z jego zdrowotnych właściwości pozwoli naładować nasze „baterie” przed okresem jesienno-zimowym i zgromadzić potrzebne zapasy witaminy D, aż do następnego lata.

Uściski!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.