Odpocznij i zadbaj o siebie :)

 

Przed nami najprzyjemniejszy czas w roku. Dla większości z nas wakacje to czas długo wyczekiwanego urlopu, wypoczynku i ładowania baterii. Nasze ciało regeneruje się, komórki oczyszczają i wzmacniają. Wystarczy zmiana otoczenia, a mózg już włącza tryb „odpoczynek”.  Warto w swojej kosmetyczce mieć kilka przydatnych kosmetyków, które sprawią, że poczujemy się zadbani i bezpieczni.

 

INSEKTY- WAKACYJNA ZMORA

Ulewne deszcze i wysoka temperatura to idealne warunki dla rozmnażania się różnych insektów. Szczególnie w tym roku ilość komarów nawet w dużych ośrodkach miejskich jest porażająca. Wyjście do parku, czy na plac zabaw z dzieckiem kończy się nieustannym oganianiem od komarów.  Większość osób stara się zabezpieczyć skórę szeroko dostępnymi środkami na skórę, które jednak, mimo wszystko, nie przynoszą oczekiwanego efektu.

dezodoranty dr nona

Dezodoranty sprawdzą się także jako skuteczny sposób przeciwko komarom

 

Coraz więcej mówi się też o pladze kleszczy, które mogą roznosić groźną dla zdrowia, a nawet życia boreliozę. Jak ustrzec siebie i swoich najbliższych przed tymi insektami? Jak zwykle z pomocą przychodzi natura 🙂 Zarówno komary jak i kleszcze wabi zapach ludzkie potu. Aby zmienić nasz naturalny zapach, równocześnie nie wprowadzając do organizmu chemicznych substancji warto skorzystać z olejków eterycznych, których mocny zapach skutecznie odgania owady i pasożyty. Komary i kleszcze są szczególnie wrażliwe na zapach mięty, eukaliptusa, lawendy czy rozmarynu. Olejki najlepiej rozcieńczyć, aby nie doprowadzić do podrażnienia skóry, lub stosować naturalne preparaty z ich dodatkiem, które można w postaci atomizera zawsze mieć przy sobie.

Naturalnie z DR Nona

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób możesz samodzielnie i naturalnie uchronić siebie i swoja rodzinę przed  ukąszeniami, oto kilka sprawdzonych sposobów z wykorzystaniem produktów dr Nona 🙂

  • Ochrona przed komarami- stosować Dezodoranty ( zawierą olejki eteryczne, które odstraszają owady)
  • Ochrona przed kleszczami- świetnie sprawdzi się kąpiel w solach z dodatkami olejków eterycznych, można również sporządzić roztwór z Sól lawendowa, którą spryskujemy całe ciało tuż przed wyjściem. Można powtarzać w zależności od potrzeby 🙂

 

kwartet soli dr nona

Kąpiele w solach działają odstraszająco na kleszcze

ZDROWE OPALANIE

Kto z nas nie pragnie wrócić z urlopu z pięknie wyglądającą i opaloną skórą? To z pewnością marzenie większości z nas. Warto jednak zwrócić uwagę na to jakie kosmetyki nakładamy na skórę. Ważne, aby miały jak najbardziej naturalny skład, aby mieć pewność, że do naszego krwioobiegu nie dostaną się żadne szkodliwe substancje. O piękny koloryt można dbać nie tylko zewnętrznie, ale również od wewnątrz, dostarczając naszemu organizmowi substancje, które zapewnią jej piękny, zdrowy koloryt.

SŁONECZNY MINI PORADNIK

  • Balsam Solaris– nanieść na ciało 20 min. przed ekspozycją na słońce, powtarzać po każdym wyjściu z wody
  • W razie poparzeń słonecznych- stosować Mleczko, oraz kompresy, aż do uzyskania poprawy
  • Piękny koloryt skóry-Halo Pulmoseen 2 kapsułki po posiłku

 

balsam do ciała solaris minerąłami morza martwego, dr nona, regeneracja

Solaris chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

Relaks to zdecydowanie najprzyjemniejszy element wakacji. Nie zależnie od tego, czy spędzamy urlop z przyjaciółmi, rodziną czy partnerem, warto zadbać o czas tylko i wyłącznie dla siebie- może lubisz czytać książki, wybrać się na samotny spacer, lub krótką drzemkę- ważne, aby to było coś, co sprawia nam przyjemność.

Cudownie spędzonego czasu Wam życzę!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.