5 sposobów zarabiania pieniędzy z przyjemnością

  • Post category:Biznes
Zarabiaj z przyjemnością!
Zarabiaj z przyjemnością!

Zarabianie pieniędzy przede wszystkim powinno sprawiać Ci frajdę!

Na początek jedno krótkie pytanie – czy lubisz swoją pracę? Mam nadzieję, że tak, ponieważ jest to warunek konieczny do osiągnięcia sukcesu zawodowego, a także finansowego. Nie istotne jest to, czym na co dzień się zajmujesz, ważne byś każdy dzień pracy kończyła zadowolona z jej efektów. Jeśli, jak zdecydowana większość kobiet, pracujesz na etacie, to mam dla Ciebie dzisiaj wiadomość, która może odmienić Twoje życie! 🙂 Etat to nie jest jedyny sposób na zarabianie pieniędzy. Z dzisiejszego wpisu poznasz alternatywy, dostępne dla każdego, kto odważy się pójść nieco inną drogą. Zainteresowana?

 

Zarabianie pieniędzy w korporacji, czyli plusy i minusy pracy na etacie.

 

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pewnych sytuacjach rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem. Za określoną, z góry znaną sumę pieniędzy pracodawca powierza Ci do wykonania sprecyzowane wcześniej obowiązki. Masz w tym przypadku prawo do płatnego urlopu i zwolnienia lekarskiego. Nie musisz sama organizować swojego stanowiska pracy, bo to obowiązkiem pracodawcy jest przekazanie Ci wszelkich niezbędnych narzędzi pracy. Dostajesz do ręki wypracowane wcześniej procedury i po prostu je wykonujesz. W momencie podpisania umowy na czas nieokreślony, czujesz się na swoim stanowisku zupełnie pewnie i bezpiecznie. Czy aby na pewno tak to wygląda?

Każdy kij ma dwa końce. Przede wszystkim na etacie możesz zarobić ograniczoną kwotę pieniędzy. Możesz zarobić tylko tyle, na ile jesteś umówiona z pracodawcą. Nawet wszelkie premie uznaniowe, które wpadają czasem dodatkowo mają swoje limity. Co więcej, sposób pracy preferowany przez Twojego pracodawcę, może nie do końca sprostać Twoim oczekiwaniom. Nie możesz przecież zaszaleć i wykonać pewnego dnia tego samego zadania innym sposobem, bo nie obejmuje tego żadna procedura. Po dłuższym czasie może więc wkraść się rutyna. No i gdzie Twoja kreatywność? Powielając utarte schematy zaczynasz działać jak robot, a przecież stać Cię na znacznie więcej. Zostałaś stworzona do kreacji 🙂

 

Zarabiaj z przyjemnością!
A co gdybyś mogła pracować z domu?

 

Rób to co kochasz! Pieniądze podążają za pasją, więc na pewno napłyną do Ciebie w odpowiednim momencie.

 

Jeśli trafiłaś na firmę, która docenia pracownika i pozwala mu się rozwijać, to extra! Praca na etacie wcale nie musi być nudna czy frustrująca. Jeśli jednak czujesz, że przyszedł czas na zmianę i wprowadzenie innowacji w Twoim systemie zarabiania, to mam dla Ciebie kilka alternatyw. Najpierw powinnaś jednak określić, co tak naprawdę lubisz robić. Co sprawia Ci taką przyjemność, że mogłabyś to robić za darmo?

 

Gdy odnajdziesz swoją prawdziwą pasję i zbudujesz biznes w oparciu o nią, zarabianie pieniędzy stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością.

 

Patrząc na to z innej perspektywy, można śmiało powiedzieć, że pieniądze podążają za pasją. Jeśli wykonując swoją pracę promieniejesz, to przyciągasz do siebie coraz więcej ludzi, którzy prędzej czy później staną się Twoimi klientami czy kontrahentami. Każdy przecież chce mieć w swoim otoczeniu ludzi spełnionych i szczęśliwych. W ten sposób uruchamia się perpetuum mobile Twojej osobistej ścieżki zawodowej. Podążając nią  będziesz mogła pozostać sobą i robić to, co lubisz w sposób, który będzie Ci odpowiadał. Zobacz, jakie drogi możesz wybrać.

 

1. Handmade

Jeśli masz talent i potrafisz własnoręcznie wykonywać piękne rzeczy, to wykorzystaj to czym prędzej. Rękodzieło jest obecnie bardzo doceniane. Jeśli kochasz się tym zajmować, to w naturalny sposób uruchomisz prawo przyciągania. Twoją domeną mogą stać się ręcznie haftowane poduszki, dziecięce pluszaki, tematyczne dekoracje, domowe kosmetyki czy szyta na miarę bielizna z naturalnych tkanin. Ograniczeń w zasadzie nie ma, więc daj ponieść się wyobraźni. Dodatkowym plusem Twoich wyrobów może być personalizacja oraz wykonywanie zamówień według projektu klienta.

 

2. Freelancer

Jeśli jesteś specjalistą w jednej konkretnej dziedzinie, możesz zostać wolnym strzelcem. Nie potrzebujesz przecież stałego zatrudnienia, by realizować swoje projekty. Co więcej, pracując na warunkach, jakie sama sobie ustalisz, uwolnisz swoją kreatywność. Bez presji i narzuconych targetów, za to z pełną wiarą w swoje możliwości, osiągniesz znacznie więcej. W ten sposób pracują copywriterzy, programiści, graficy, tłumacze… Warunek konieczny – bądź w tym, co robisz najlepszą wersją siebie. Regularnie poszerzaj umiejętności z zakresu swojej dziedziny, codziennie przeznacz czas na naukę. W swoje projekty wkładaj serce, a z pewnością „zapukają do Twoich drzwi” ludzie, którzy zapłacą za Twoje usługi.

 

3. Dochód pasywny

To sposób na zarabianie pieniędzy, który nie wymaga od Ciebie konieczności stałego zaangażowania w jakieś działanie. Funkcjonuje to tak: raz wytwarzasz konkretny produkt, a następnie przed dłuższy okres czasu pobierasz profity za jego sprzedaż. W praktyce oznacza to, że zarabiasz pieniądze nawet wtedy, kiedy śpisz. Możesz na przykład napisać super e-booka lub nagrać ciekawy podcast, a następnie zarabiać na jego sprzedaży. Tutaj znowu wszystko zależy od Twojej kreatywności.

 

krem na noc dr nona

Po dniu pełnym inspirującej pracy zaśniesz zadowolona. Nie zapomnij tylko zadbać przed snem o swoją cerę. Użyj kremu na noc z olejkiem pomarańczowym i śpij spokojnie.

 

 

4. Kursy on-line

Coraz więcej kobiet przenosi swoje biznesy do Internetu. Działają prężnie w Social Mediach, piszą świetne blogi, otwierają sklepy internetowe. Sieć umożliwia dotarcie do właściwie nieograniczonej ilości ludzi. Dzięki takim działaniom budują wokół siebie społeczność, która widzi w nich ekspertkę w danej branży. Kursy on-line mogą być w postaci e-maili wysyłanych za pomocą oprogramowania do newsletterów, mogą być serią filmów udostępnionych zapisanym osobom na specjalnej platformie, połączoną często z ćwiczeniami w postaci pdfów. Form jest wiele! Jeśli czujesz się dobrze w pracy on-line, to dowiedz się więcej na ten temat. Sprzedaż kursów on-line może wznieść Twój biznes na znacznie wyższy poziom.

m

5. MLM

Mimo, że biznesy MLM pięknie się rozwijają i są coraz popularniejsze, to wciąż wiele osób nie ma pojęcia, czym tak naprawdę są i na czym polegają. Z tego względu na hasło marketing sieciowy, spotykam się z blokadą wynikającą z braku informacji lub stereotypów.

Być może Ty również kojarzysz MLM jako rodzaj akwizycji lub namawiania koleżanek do zakupów produktów. Tak jednak w rzeczywistości nie jest. Dysrybutorzy Dr. Nona wybierają różne drogi. Niektórzy chcą tylko podrepereować domowy budżet, dlatego skupiają się na odsprzedaży preparatów innym osobom. Inni tworzą sklepy internetowe, prowadzą blogi i ogólnie działają tylko w Internecie. A jeszcze inni, w tym ja, budują w ten sposób swoje biznesy w oparciu o różne formy działania. Na czym to polega? Przede wszystkim na tworzeniu teamu partnerów biznesowych, budowaniu relacji, strategii marketingowej, a potem jej realizacji. To, co mnie urzeka w MLM to idea. A mianowicie, produkty, które promuję mają niesamowite właściwości, są naturalne i pomagają wielu chorym osobom, o czym świadczą rezulaty zdrowotne uzyskane na całym świecie. Sprzedaży produtów nie traktuję więc jako zwykłej sprzedaży, a jako udzielenie pomocy i być może rozwiązanie problemu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, chętnie opowiem o tym, jak prowadzę swój biznes. 

Na zmianę nigdy nie jest za późno. Rewolucji zawodowej możesz dokonać w każdym wieku. Wystarczy, że lekko wychylisz się ze swojej stresy komfortu i sprawdzisz, czy nie czeka tam na Ciebie coś dobrego. Bądź otwarta i nie ograniczaj się schematami, które ktoś kiedyś Ci wpoił. Odnajdź swoją własną drogę i odważnie nią podążaj. Nie bój się ryzyka. Jeśli czujesz potencjał w jakimkolwiek działaniu, postaw wszystko na jedną kartę. Przecież kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana 🙂

 

Życzę Ci samych sukcesów na wybranej ścieżce zawodowej!

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Sikoreczka

    Ciekawy post by zarabiać na tym co się umie zna i dobrze robi. Nawet na handmade. Ciekawe to. Myślałam kiedyś o czymś podobnym, by zarabiać na pasji ale na razie jeszcze potrzebuję czasu na wykonanie. pozdraiwam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.