Pozytywne nastawienie-twój klucz do szczęścia

  • Post category:Blog / Emocje

Jesienno-zimowa aura sprzyja zagłębianiu się w sobie. To czas, gdy na zewnątrz spada temperatura, a my zamiast spaceru wolimy zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty i ciekawą książką. Jest to także czas, gdy często zmagamy się ze swoim cieniem. W okresie świątecznym narastają konflikty rodzinne, częściej zastanawiamy się nad sensem naszej pracy, nad swoimi życiowymi wyborami. Wracamy do spraw z przeszłości, które często jawią się jako życiowe błędy.

Skłonność do ponurego nastroju podbija dodatkowo brak słońca, a co za tym idzie mniejsza dawka witaminy D, bez której spada nie tylko nasza odporność, ale również samopoczucie.

Jeśli czujesz, że i Ciebie dopadł ponury nastrój- to nic strasznego, zawsze możesz to zmienić.

Oto kilka prostych sposobów, jak możesz przetrwać zimowy czas z uśmiechem na ustach!

  1. Zacznij dzień od zrobienia czegoś, co sprawia Ci przyjemność

Może  to być filiżanka ulubionej, aromatycznej kawy,  oczyszczająca ciepła woda z cytryną, lub szklanka ziołowej herbaty. Wspaniale sprawdzi się Herbata Gonseen , która nie tylko oczyszcza, ale też wzmacnia cały nasz organizm. Dzięki unikalnym składnikom takim jak herbata paragwajska, lebiodka pospolita, melisa, nagietek, Liście oliwki, nasz organizm otrzyma prawdziwą bombę zdrowia. Zacznij ten dzień od tego co naprawdę lubisz! Spójrz przez okno- zima też jest piękna!

gonseen herbata dr nona

Herbata Gonseen to najlepszy sposób, by oczyścić, odżywić i obudzić twoje ciało każdego ranka.

 

  1. Rozgrzej swoje ciało

Kiedy zimą nie ma sprzyjających warunków do ruchu na świeżym powietrzu, szukamy coraz więcej wymówek, by nic nie robić. Częstym efektem jest tak zwana „pierzynka”, czyli tkanka tłuszczowa nagromadzona przez ten czas. Wysiłek fizyczny nie tylko pomaga w przemianie materii, ale reguluje ciśnienie krwi i wspiera produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jeśli już rankiem zafundujesz sobie ćwiczenia, które pobudzą twoje ciało i umysł, przygotujesz się na piękny początek dnia i świetny nastrój. Może to być joga, pilates, rytuały tybetańskie lub nawet zwykłe ćwiczenia oddechowe. Ważne by były dopasowane do twoich możliwości i delikatnie odprężały i budziły twoje ciało.

  1. Zmień perspektywę

Wychodząc z domu nastawiasz się, że na pewno będą korki, których tak nie lubisz? Ledwo wejdziesz do pracy, a szef z pewnością zawali Cię papierami? To co możesz zrobić jest prostsze niż Ci się wydaje. Po prostu- zmień perspektywę. Wychodząc z domu nastaw się, że dojedziesz do pracy szybko i sprawnie. Gdy wejdziesz do pracy, pierwszy zagadaj do szefa i uśmiechnij się- to nic nie kosztuje. Nie tylko sam pozostaniesz w przyjemnej energii, a możesz dodatkowo przekazać uśmiech komuś, kto akurat dzisiaj wstał lewą nogą. Uśmiech i dobre słowo działają cuda.

  1. Otul się zapachem

Dzięki zapachom lepiej zapamiętujemy. Coś może kojarzyć nam się negatywnie lub pozytywnie. Inny zapach ma dzieciństwo, inny wakacje, inaczej pachnie dom rodzinny, a inaczej wizyta u babci. Zacznij swój dzień od zapachu przyjemności, szczęścia i radości. Tak właśnie pachną Perfumy Damskie Dr Nona. Spośród rodzajów możesz wybrać: Perfumy damskie 1954 Perfumy damskie Kiwi, Perfumy damskie LadyPerfumy damskie Ruth czy Perfumy damskie Fiona. Wszystkie z nich zawierają kompleks minerałów z Morza Martwego, oraz subtelny zapach. Wpływają nie tylko na poprawę nastroju, ale dodają pewności siebie i wiary we własne możliwości. Pomagają nawet wtedy, gdy mamy gorszy dzień i boli nas głowa. Wystarczy spryskać ciało delikatną mgiełką, a natychmiast poczujemy się lepiej. Za taki stan odpowiada układ limbiczny mózgu, który stymuluje układ nerwowy, immunologiczny i hormonalny.

 

pefrumy dr nona, lady, kiwi, 1954

Perfumy Dr. Nona zawierają kompleks minerałów z Morza Martwego i idealnie dobrane nuty zapachowe.

 

Sen zimowy to nie jedyny sposób, by przetrwać zimę. Wiele zależy też od nas, jak wykorzystamy ten czas. Czy zadbamy o siebie i swój nastrój, czy utkniemy pod kocem roztrząsając zaległe sprawy. Także zimową porą możemy pracować nad sylwetką, zdrowymi zwyczajami i swoim nastawieniem.

Uściski!

 


 

Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.