Relaks-twój najlepszy przyjaciel

  • Post category:Relaks

 

 Czy wiesz dlaczego relaks jest tak ważny? To właśnie dzięki niemu możemy wyeliminować stres, usnuć z ciała napięcie i wyciszyć emocje. 

Kolejny dzień w pracy mija niby zwyczajnie, ale jednak im bliżej końca, tym częściej zerkasz na zegarek. Czas się dłuży, a ty nie możesz się doczekać. W końcu wybija godzina wyjścia i wreszcie pędzisz do domu. Po drodze jeszcze tylko zakupy, zgarniasz dzieci z przedszkola i już za chwilę będziesz w domu. Potem gotowanie, sprzątanie, pranie… Dzieci chcą się bawić, a ty tylko marzysz, by poszły spać, a  wtedy będziesz mogła nadrobić  zaległości w ulubionym serialu, dokończeniu fascynującej książki czy planowaniu z mężem wspólnego wypadu. Dzień kończysz jednak na łóżku razem z dziećmi, zasypiając szybciej niż one. Znajomy scenariusz? Z pewnością wiele kobiet może przybić sobie piątkę. Czy jednak naprawdę tak musi wyglądać każdy dzień? Zapewniam Cię, że nie! Wygospodaruj chociaż 30 minut każdego dnia tylko dla siebie, a zobaczysz jak w ciągu kilku dni zmieni się twoje samopoczucie- i nastawienie.

 

 

Zadbaj o siebie w domowym zaciszu.

 

 

Relaks w wannie

Czy jest ktoś, kto nie lubi ciepłej kąpieli? Ja osobiście nie znam takiej osoby. Ciepła woda rozluźnia mięśnie, a tym samym sprawia, że napięcie z całego dnia zdaje się ulatniać razem z parą wodną. Jeśli dodamy do kąpieli soli, dodatkowo oczyścimy nasze ciało z zalegających toksyn. Kwartet Soli Dr Nona zawierają unikalny skład mineralny, a dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych dodatkowo wpływa na nasze zmysły. Sole odprężają i wyciszają nasz umysł. W zależności od nastroju możesz wybrać Sól rumiankowa, Sól eukaliptusowa,  Sól lawendowa lub Sól ylang-ylang.

Każda zapewni Ci ukojenie i sprawi, że poczujesz wewnętrzny spokój.

kwartet soli dr nona

 

Daj sobie odrobinę miłości

Twoje ciało uwielbia dotyk. Masaż pobudza krążenie, oczyszcza krew i limfę, a także dotlenia komórki. Po kąpieli możesz z miłością wysmarować swoje ciało pachnącym balsamem lub masłem, zaczynając od nóg, kolistymi ruchami przesuwać się w górę ,w stronę serca. Jest to doskonały sposób, by dostarczyć naszemu ciału nawilżenia i ochrony. Jeśli twoja skóra potrzebuje regeneracji, doskonale sprawdzi się Masło Shea. Zapewnia kompleksowe nawilżenie i regenerację wszystkich warstw skóry. Masło Shea zawiera naturalne filtry UV, chroni skórę zarówno przed słońcem, jak wiatrem i mrozem. Masło Shea Dr Nona zawiera unikalny zestaw minerałów z Morza Martwego, które dodatkowo odżywiają skórę, a masło mango i olej słonecznikowy zapewniają głęboką i wielopoziomową regenerację.

To wspaniały sposób, by zadbać nie tylko o swoje ciało, ale także duszę.

masło shea dr nona

Pozwól myślom płynąć swobodnie

Być może nie jesteś mistrzem Zen, a medytacja kojarzy Ci się z nudnym siedzeniem w jednej pozycji. Możesz jednak spróbować, chociaż przez 5 minut poobserwować swoje myśli. Nie musisz siadać ze skrzyżowanymi nogami, wystarczy, że usiądziesz w fotelu z wyprostowanym kręgosłupem, a ręce ułożysz swobodnie na kolanach. Możesz włączyć  spokojną muzykę, zapalić świecę lub kadzidło. Zamknij oczy i oddychaj głęboko. Gdy pojawią się natrętne myśli- obserwuj je- i pozwól im płynąć dalej. Wystarczy 5 min. takiej praktyki każdego dnia, by poczuć, że myśli przychodzą i odchodzą. Nie musisz roztrząsać wszystkiego, co się pojawia.

 

W dzisiejszym świecie odpoczynek kojarzy się ze strata czasu. W ciągłej gonitwie pomiędzy pracą, a domem zapominamy często, jak ważne jest dbanie o siebie, relaks, słuchanie własnego ciała. Jednak umiejętność odpoczywania jest nam niezbędna do harmonijnego funkcjonowania, ponieważ tylko dzięki temu możemy ponownie naładować nasze energetyczne akumulatory.

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.