Czy seks poprawia zdrowie? 7 faktów, o których powinnaś wiedzieć

 • Post category:Zdrowie

Po co rozmyślać nad tym, czy seks poprawia zdrowie, skoro można to po prostu sprawdzić! 😉

O wpływie seksualności na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka bardzo dużo mówi się w środowiskach medycznych i psychologicznych. Dlaczego jednak temat ten nie dociera do statystycznej Pani Kowalskiej? Bo wciąż wstydzimy się mówić otwarcie o życiu seksualnym. Nie ma oczywiście potrzeby roztrząsać tematu na forum, ale warto otworzyć się przynajmniej przed partnerem oraz najbliższymi osobami (zwłaszcza jeśli chodzi o wychowanie prorodzinne, które bardzo kuleje). W końcu seks to zbliżenie dwojga ludzi, którzy chcą powiedzieć sobie „kocham Cię”. I w taki właśnie sposób powinien być przedstawiamy. Tylko czy oprócz tego, że jest to piękny akt miłości można liczyć na jakieś bonusy? Czy może seks poprawia zdrowie człowieka? W tym wpisie poszerzę właśnie ten aspekt przyjemnych damsko-męskich zbliżeń 🙂

 

Tak, seks poprawia zdrowie!

 

Każdy, kto doświadczył zbliżenia z bliską osobą, jednogłośnie odpowie, że jest to jedno z najprzyjemniejszych doznań, jeżeli nie numer jeden na liście doświadczania przyjemności. Seks w magiczny sposób łączy dwoje ludzi. Nie dotyczy bowiem jedynie sfery fizycznej, ale też emocjonalnej i psychicznej. A może przede wszystkim tych dwóch ostatnich. Sprawdź koniecznie w jaki sposób seks poprawia zdrowie!

 1. Seks odmładza. Naukowcy już szmat czasu temu udowodnili, że podczas stosunku płciowego, organizm wytwarza znacznie ilości hormonu długowieczności. Dehydroepiandrosteron (w skrócie DHEA) to naturalny steroid produkowany przez korę nadnerczy. Stymuluje produkcję hormonów płciowych, poprawia kondycję fizyczną oraz intelektualną. Jego ilość fizjologicznie maleje wraz z wiekiem, jednak proces ten można spowolnić i czuć się młodo znacznie dłużej 🙂
 2. Wzmacnia odporność. To również zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Regularne stosunki płciowe stymulują produkcję immunoglobulin IgA, które są w stanie z łatwością uporać się z przeziębieniem i grypą.
 3. Seks redukuje stres. W trakcie stosunku organizm wydziela naprawdę spore ilości serotoniny i endorfin – hormonów szczęścia. Już to sprawia, że samopoczucie zmienia się bardzo na plus, a Ty po prostu odrywasz się od  problemów dnia codziennego. Dodatkowo, istnieje ten cudowny moment tuż po, gdy Twoje ciało doznaje ukojenia i relaksu 🙂
 4. Leczy też bezsenność. Po części wynika to z samego faktu rozluźnienia. Jest jednak jeszcze coś – prolaktyna – hormon, który wydziela się na skutek orgazmu. U zdecydowanej większości wywołuje on senność.
 5. Seks wzmacnia dno miednicy. To bardzo ważne dla nas kobiet! Zupełnie nieświadomie, w trakcie każdego zbliżenia, trenujesz mięśnie dna miednicy. Wzmacniając je przeciwdziałasz problemom z nietrzymaniem moczu, wypadającą macicą (zdarza się często) czy potencjalnymi trudnościami z utrzymaniem ciąży.
 6. Działa nawet przeciwbólowo. Wymówka o bolącej głowie już dawno przeszła do lamusa. Seks stanowi naturalne remedium na dolegliwości bólowe. A to za sprawą wspomnianych już hormonów: endorfin i serotoniny, które wykazują działanie przeciwbólowe.
 7. I w końcu – seks spala kalorie! Jest to forma aktywności fizycznej, więc do jej wykonania Twój organizm potrzebuje energii. To ile energii zutylizujesz w trakcie tej przyjemności zależy już tylko od Ciebie i Twojego partnera 🙂

 

lovseen dr nona

Suplement diety Lovseen eliminuje oziębłość płciową szybko i skutecznie. Wystarczą 2 kapsułki rano i w ciągu dnia, przez okres jednego miesiąca. 

 

Seks poprawia zdrowie i … damsko-męskie relacje!

 

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia relacji dwojga ludzi, którzy są partnerami również w łóżku. Myślę, że każdy zgodzi się z tym, że seks ma ogromny wpływ na poprawę tejże relacji. Zwiększa bowiem poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Utwardza dwoje ludzi w przekonaniu o uczuciu, jakie ich łączy. Daje im dodatkową przestrzeń na wzajemne odkrywanie swoich potrzeb i bliższe poznawanie siebie. Stanowi swoistą kotwicę związku 🙂

 

Naturalne sposoby na poprawę libido

 

Jeśli spadek libido, to problem, który dotyczy również Ciebie, śpieszę z kilkoma cennymi wskazówkami. W końcu skoro seks może przynieść tyle dobrego, czemu miałabyś z tego nie skorzystać? Przede wszystkim zaakceptuj obecny stan, bo również jest czymś zupełnie naturalnym. A następnie…

 • Zadbaj o swoje ciało. W pierwszej kolejności sama w swoim towarzystwie musisz czuć się dobrze i pewnie. Dlatego spraw sobie przyjemną kąpiel lub bardziej zaawansowane zabiegi na ciało. Wszystko co niezbędne, do tego, by poczuć się lepiej w swoim ciele, możesz zorganizować we własnej łazience. Wystarczy kwarter soli z Ylang-Ylang dodany do wody o temperaturze bliskiej ciała oraz Masło Shea, do zastosowania po kąpieli.
 • Wzbogać dietę produktami obfitującymi w kwasy omega-3. Wspomagają produkcję hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualny. U Twojego partnera może sprawdzić się też cynk, która wpływa pozytywnie na poziom testosteronu.
 • Wysypiaj się i bądź aktywna. Dzięki temu również unormujesz wszystkie hormony odpowiedzialne za stan błogości i spokoju, przez co zdecydowanie łatwiej będzie Ci oddać się przyjemnościom.
 • Jedz czekoladę! Z badań naukowych wynika, że uwalnia w organizmie człowieka fenyloetyloaminę i serotoninę – dwie substancje, które działają jak afrodyzjaki. Jej wpływ jest pozytywny również na polu psychologicznym. Już dwie kostki prawdziwej czekolady mogą znacząco poprawić nastrój.
 • Wyposaż się w odpowiednie suplementy. Spośród tych naturalnych polecam Ci: Cleanseen, Lookseen, Yamseen i batony Dakseen. Pomóc może również herbata Gonseen. Wskazana proporcja to 1 saszetka na szklankę gorącej wody, którą wypijesz na czczo zaraz po przebudzeniu.

 

I baw się dobrze! 🙂

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu.