Jak uniknąć problemów żołądkowych na wakacjach – sprawdzone sposoby

 • Post category:Blog

Wakacje to czas, kiedy można się zrelaksować i cieszyć chwilą. Niestety, niewłaściwe odżywianie czy nagła zmiana diety mogą prowadzić do problemów trawiennych. Co na problemy żołądkowe sprawdzi się najlepiej? Oto kilka sprawdzonych sposobów, aby uniknąć nieprzyjemności i w pełni korzystać z wymarzonego urlopu.

Czym są problemy żołądkowe?

To zbiór różnych dolegliwości i zaburzeń związanych z układem trawiennym, a zwłaszcza z żołądkiem. Obejmują one zarówno łagodne, jak i poważniejsze przypadłości, jak na przykład zgaga, wymioty, biegunka, odbijanie. Problemy te mogą być wynikiem zatrucia pokarmowego, co często zdarza się podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę. Odmienne warunki sanitarne, woda i produkty spożywcze mogą wywołać zmiany w naturalnej florze bakteryjnej nasze układu pokarmowego. Dlatego, jeśli wybierasz się w daleką podróż, warto wiedzieć, jak uniknąć kłopotów trawiennych.

Co na problemy żołądkowe? Praktyczne wskazówki

Chcesz wiedzieć, jak zapobiegać kłopotom trawiennym podczas wakacji? Co na problemy żołądkowe warto mieć zawsze przy sobie?

1. Unikaj nieznanych potraw

Jeśli masz wrażliwy żołądek, staraj się jeść to, co znasz. Unikanie egzotycznych potraw może Cię uchronić przed nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.

2. Pij odpowiednią wodę

Wybieraj przegotowaną lub butelkowaną wodę, unikając wody z niepewnych źródeł. Bardzo częstą przyczyną tzw. biegunki podróżnych jest podróż z krajów o wyższym standardzie higienicznym do tych o zdecydowanie odmiennych warunkach sanitarnych. Podróżni mogą reagować objawami zatrucia po kontakcie z zakażona wodą lub pokarmami. Najczęściej są to bakterie E.coli, salmonella, wirusy lub pasożyty.

3. Zadbaj o higienę

Myj ręce przed posiłkami i unikaj spożywania nieumytych owoców i warzyw. Na nich również mogą znajdować się szkodliwe patogeny chorobotwórcze.

Herbata Gonseen to sprawdzony sposób na zdrowy układ pokarmowy

Problemy żołądkowe a dieta – jakie produkty wybierać?

Dobrze dobrana dieta może znacząco zmniejszyć ryzyko problemów żołądkowych, a także załagodzić towarzyszące jej objawy. Wybieraj więc lekkostrawne produkty, takie jak:

 • ryż;
 • banany;
 • zupy na lekkim bulionie;
 • pieczywo tostowe;
 • gotowane warzywa np. marchewka, pietruszka, seler;
 • gotowane lub pieczone w piekarniku chude mięso;
 • herbaty ziołowe np. mięta, rumianek, szałwia;
 • pij duże ilości wody, aby uniknąć odwodnienia.

Problemy żołądkowe – jak leczyć domowymi metodami?

Jak leczyć problemy żołądkowe w domu? Oprócz diety warto stosować też sprawdzone produkty Dr Nona, które nie tylko złagodzą objawy, ale przyspieszą powrót do zdrowia. Podczas zmagania się  problemami żołądkowymi o różnym pochodzeniu stosuj:

Nie zapomnij także o:

 • unikaniu tłustych i pikantnych potraw;
 • piciu dużych ilości wody;
 • odpoczynku i dużej ilości snu.
Soupseen przywraca energię oraz dostarcza niezbędnych witamin i minerałów

Podsumowanie

Już wiesz, jak rozpoznać problemy żołądkowe i jak sobie z nimi radzić. Wakacje nie muszą kojarzyć się z problemami trawiennymi. Dzięki przestrzeganiu wyżej wymienionych wskazówek oraz stosowaniu naturalnych produktów Dr Nona, możesz cieszyć się zdrowiem nie tylko na wakacjach. 

Dobrej zabawy i zdrowych wakacji!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.