Ciesz się wiosną i nie daj się alergii!

Łzawiące oczy, cieknący katar, kichanie, wysypka… To typowe alergiczne dolegliwości, które nasilają się w okresie wiosennym, gdy większość roślin i drzew rozkwita i zaczyna pylić. Jak podaje Polskie Towarzystwo Alergologiczne, z roku na rok przybywa osób cierpiących na alergię, a problem dotyczy ponad połowy Polaków. Najczęstszym alergenem są roztocza kurzu, a ponad 4 mln obywateli choruje na astmę. Przyczyną takiego stanu jest z pewnością coraz gorsza jakość powietrza, zanieczyszczenie wód gruntowych, oraz żywność produkowana na masową skalę z dodatkiem sztucznych barwników.

Niepokojące dane docierają z każdej strony, a osoby z alergią nie widzą wyjścia z sytuacji, ponieważ zamknięcie się w domu na czas pylenia wcale nie rozwiązuje problemu. To co możemy zrobić, to przede wszystkim zadbać, by nasze pożywienie, a także kosmetyki jakich używamy były jak najlepszej jakości, bez szkodliwych substancji.

Czym jest alergia?

Alergia to nieprawidłowa reakcja naszego układu immunologicznego na niegroźny czynnik, zwany potocznie alergenem. Gdy dochodzi do kontaktu wytwarzane są immunoglobuliny IgE, oraz limfocyty T, które z kolei wpływają na wytwarzanie histaminy, czyli substancji wywołującej stan zapalny w naszym organizmie. Stan zapalny ma za zadanie uporać się ze szkodliwą substancją i wydalić ją z organizmu. Stan zapalny powoduje reakcje takie jak uciążliwy katar, łzawienie, wysypki czy kaszel.

Jak działają substancje z apteki?

Popularnie dostępne bez recepty leki na alergię działają jak blokery histaminy. Usuwają więc jedynie skutek, a nie przyczynę alergii. Jak się okazuje ich stosowanie nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia.  Często ich stosowanie niesie ze sobą skutki uboczne takie jak senność, otępienie czy nadmierny apetyt. Jednak to nie koniec. Stosowanie długotrwale takich leków powoduje, że kolejne komórki w naszym ciele nie będą już w prawidłowy sposób reagować na alergeny i wydzielać histaminy. Zostanie więc trwale i nieodwracalnie zaburzony mechanizm obronny naszego organizmu.

Jelita-nasz drugi mózg.

Zdrowy organizm to zdrowe jelita. Jeśli cierpimy na alergię, warto przyglądnąć się swojej diecie i zadbać o to, by była ona bogata w urozmaicone produkty i naturalne probiotyki. By odbudować prawidłowa florę bakteryjną najpierw należy jelita oczyścić i wzmocnić. W trakcie oczyszczania niezastąpiony będzie Halo Cleanseen, który pomaga usunąć z organizmu zalegające, często latami toksyny. Oczyszcza kosmki jelitowe, które dzięki temu mogą z powrotem pochłaniać wszystkie witaminy i minerały. Przywraca równowagę i dba o odpowiednią perystaltykę jelit, nie powoduje kolek i biegunek. Działa łagodnie, ale skutecznie, a jego długotrwałe stosowanie przywraca prawidłowy metabolizm.

cleanseen dr nona suplement diety

Cleanseen oczyszcza i wzmacnia układ trawienny.

 

Jak leczyć objawy alergii?

Jeśli już dopadną nas przykre dolegliwości, które skutecznie zniechęcają do codziennych aktywności, możemy sobie pomóc bez wizyty w aptece. W zależności od objawów możemy stosować zarówno okłady, inhalacje lub kąpiele Sól eukaliptusowaSól rumiankowa.

gonseen herbata dr nona

Herbatę Gonseen można stosować także w formie okładów.

 

Oto kilka sprawdzonych sposobów na najczęściej pojawiające się dolegliwości:

Katar sienny

– Balsam pod oczy bezpośrednio do nosa

Uczucie zatkanego, przepełnionego nosa

Krem Dynamiczny do nosa, smarować również skrzydełka nosa

Łzawienie oczu

-okłady na oczy z Halo Gonseen– przez 5 min., następnie posmarować pod oczami Balsam pod oczy

Działanie ogólne

–  Kwartet Soli do kąpieli, jak i w formie inhalacji

balsam pod oczy dr nona

Balsam pod oczy sprawdza się także przy alergii.

 

Uściski!


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.