Zamiast kłócić się z rodziną, wykąp się w soli!

wesołych świą, sól dr nona, morze martwe

Jak okiełznać przedświąteczną nerwówkę? Wykąp się w soli z Morza Martwego zamiast kłócić się z Rodziną!

Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia to dla wielu z nas bardzo intensywny okres. Szczególnie widać to po wzmożonym ruchu ulicznym i coraz dłuższych kolejkach w sklepach. Sporo czasu spędzamy teraz w supermarketach i galeriach handlowych. Z jednej strony trwają poszukiwania trafionych gwiazdkowych prezentów, a z drugiej planowanie dań i deserów, które zasmakują wszystkim gościom. Wszystko oczywiście w cudownej świątecznej oprawie… Czyżby?

W tym całym przedświątecznym wariactwie zapominamy o sobie. Odkładamy swoje potrzeby na sam koniec długiej listy obowiązków, którą sami wcześniej stworzyliśmy. Ignorujemy zmęczenie, ból pleców i złe samopoczucie. “Na odpoczynek przyjdzie przecież czas!” W Święta odpadamy jednak w przedbiegach. Siły opuszczają nas dokładnie wtedy, gdy zaczyna się najlepsza zabawa. Przemęczenie nie pozwala nam cieszyć się obecnością bliskich. Stajemy się poddenerwowani i rozdrażnieni. Do kłótni rodzinnej brakuje naprawdę nie wiele…

 

Czy właśnie tak wyobrażasz sobie rodzinne Święta?

v

Jasne, że nie! Zatem, by nie dopuścić do scenariusza tak fatalnego dla Ciebie i Twoich bliskich, musisz zadbać o siebie. Całe to przedświąteczne rozstrojenie nerwowe nie jest niczym innym jak wołaniem Twojego organizmu o chwilę wytchnienia. Eksploatujesz go teraz przecież podwójnie. Dlatego też potrzebujesz dwa razy więcej czasu na regenerację sił.

 

To zrozumiałe, że chcesz, by Święta wypadły jak najlepiej. Tylko czy na pewno zależy to od dobrze wypieczonego makowca i idealnie doprawionego barszczu?

 

Prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia rządzi się zupełnie innymi prawami. Rodzi się z połączenia rodziny: przy wspólnym stole, we wspólnej rozmowie pełnej dowcipów, w modlitwie. Nie warto tego wszystkiego przegapić z powodu zmęczenia przygotowaniami.

 

Najważniejsza jest równowaga!

b

Przede wszystkim działaj zgodnie z planem: sprzątanie, zakupy, gotowanie – wszystkie działania staranie zaplanuj, by zapobiec nerwowej atmosferze. Podziel obowiązki pomiędzy domowników, zamiast zajmować się wszystkim od A do Z samodzielnie. Zadbaj o czas tylko dla siebie i wykorzystaj go robiąc coś, co sprawia Ci przyjemność. Może być to kwadrans lub pełna godzina. To bez znaczenia. Najważniejsze, by dobrze wykorzystać ten moment sam na sam.

Sól do kąpieli ukoi ciało i duszę!

 

Polecam Ci niezwykle proste i przyjemne rozwiązanie, które przyniesie ukojenie zarówno dla ciała jak i duszy. Kąpiel! Jednak bardzo niezwykłą – terapeutyczną, wyciszającą, prozdrowotną, bo z zastosowaniem specjalnych Soli Dr. Nona.

 

Dzięki nim błogi stan harmonii pojawi się zdecydowanie szybciej, a Ty po ciężkim dniu łatwiej powrócisz do stanu równowagi

 

W trakcie kąpieli nie myśl o tym, co jeszcze masz do zrobienia, zapomnij o całym Bożym świecie – jesteś tylko Ty i wanna pełna wody pachnącej lawendą, rumiankiem, eukaliptusem lub odżywczym ylang-ylang. Wyłącz głowę, pozwól jej również (a może przede wszystkim jej) odpocząć.

 

kwartet soli dr nona

Wypróbuj sól lawendową, która w cudowny sposób koi nerwy i relaksuje ciało. Zapach lawendy w mig wprowadzi Cię w stan rozluźnienia i spokoju. Dodatkowo lawenda zadziała przeciwbólowo na wypadek różnych dolegliwości. Skutecznie rozprawi się z napiętymi mięśniami. Pokochasz tę sól, zwłaszcza, gdy będzie zbliżała się pora usypiania dzieci… Zafunduj im relaksującą kąpiel w soli lawendowej, a z pewnością czas Twojego wieczoru znacznie się wydłuży 😉 A na bezsenność u dorosłych mam dla Ciebie prosty trik: zabierz odrobinę soli ze sobą pod poduszkę!

 

Zamiast kłocić sie z rodziną, wykąp się w soli!

 

Moją drugą propozycją na ten czas jest sól do kąpieli z olejkami paczuli i ylang-ylang. Ma właściwości antystresowe, więc może stać się Twoją naturalną domową terapią.

Stosując regularnie tę kompozycję zapachową zapewnisz sobie dobry humor i uwolnisz się od złych emocji. Zastosowane tu połączenie olejków eterycznych stymuluje bowiem wydzielanie hormonów szczęścia: serotoniny i dopaminy. W przeciwieństwie do poprzedniej, ta sól może Cię nieźle naładować energią 🙂

 

Nie czekaj na lepszy moment lub na więcej wolnego czasu. Wypróbuj kojącą kąpiel już dziś 🙂 Dla wzmocnienia efektu odprężenia, zastosuj wybraną przez siebie maseczkę. Czyż kobieta nie czuje się znacznie lepiej, gdy pięknie wygląda? Po zakończonej kąpieli zastosuj balsam Solaris lub Mleczko do ciała. Więcj o pielęgnacji skóry w okresie jesienno-zimowym przeczytutasz tutaj.

 


Nazywam się Irena Żak i od ponad 10 lat współpracuję z firmą Dr. Nona. Mogę wprowadzić Cię w niezwykły świat preparatów z minerałami Morza Martwego oraz nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których indywidualnie dopasuję preparaty do Twoich potrzeb. Możesz polegać na moim doświadczeniu i wiedzy.